obrazek

Kurs Pilota Wycieczek

   Cena: 399 PLN
Najniższa cena wybranego kursu w ciągu ostatnich 30 dni: 399.00 PLN
Popularność kursu: 94%      Opinie: 180      wróć do kursów

Kurs Pilota Wycieczek online oraz materiały dydaktyczne są prowadzone m.in. w oparciu o: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki, Ustawę o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, Ustawę o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych oraz Ustawę o prawie oświatowym.

Centrum  Doskonalenia  Zawodowego  posiada uprawnienia do  wydawania absolwentowi dokumentacji zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki.

Zwracamy szczególną uwagę, iż do wydawania powyższej dokumentacji są powołane wyłącznie uprawnione do tego instytucje oświatowe.

Po ukończeniu Kursu Pilota Wycieczek absolwent otrzymuje dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz certyfikat w j. polskim.

Ukończenie kursu umożliwia uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych do podjęcia legalnej pracy we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Uzyskane w ten sposób wiedza, umiejętności i kwalifikacje zawodowe są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania opartej na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Klasyfikacja ta jest narzędziem, które grupuje zawody i specjalności występujące na rynku pracy oraz ustala ich symbole i nazwy. Zgodnie z klasyfikacją zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy pilot wycieczek został sklasyfikowany pod numerem: 511301.

Uwaga! Od 1 stycznia 2014 roku do wykonywania zawodu pilota wycieczek nie wymaga się licencji, dlatego nie trzeba zdawać egzaminu w Urzędzie Marszałkowskim.

Pilot Wycieczek z uprawnieniami może podjąć zatrudnienie m.in. w: ośrodkach wczasowych, ośrodkach turystycznych, biurach podróży lub innej firmie/organizacji o podobnych charakterze. Pilot wycieczek jest odpowiedzialny za dopilnowanie pełnej realizacji programu wycieczki, dbanie o właściwy poziom świadczonych usług. Nadrzędnym celem pilota wycieczki jest zapewnienie klientowi biura spędzenie czasu w sposób miły, urozmaicony i niezapomniany.

Jednocześnie dzięki uzyskanej akredytacji uczelni wyższej każdy z absolwentów Centrum Doskonalenia Zawodowego może uzyskać dodatkową dokumentację wydawaną przez uczelnię w postaci: dyplomu w skórzanej oprawie oraz świadectwa ukończenia kursu.

Centrum Doskonalenia Zawodowego jest wpisane do rejestru instytucji szkoleniowych Urzędu Pracy. Oznacza to, że każda osoba posiadająca status bezrobotnego, może wnioskować o pokrycie kosztów naszego szkolenia przez swój Urząd Pracy.

UWAGA! Szczegółowe informacje o przebiegu szkolenia online, rejestracji, płatnościach oraz wymogach technicznych znajdują się poniżej. Zachęcamy do weryfikacji.

Program kursu - pobierz 

 

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć

 

FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Czy zaświadczenia ukończenia kursu trzeba odnawiać?

Zaświadczenie o ukończeniu kursu wydawane jest na podstawie odpowiednich rozporządzeń i jest wydawane dożywotnio! Nie wymaga dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.

2) Ile czasu zajmuje opanowanie materiału na kursie i w jakim czasie trzeba go ukończyć?

Czas trwania kursu to 90 godzin. Nie ma limitu czasu na ukończenie kursu. Finalny czas trwania kursu zależy od dyspozycyjności kursanta.

3) Czy zaświadczenie jest honorowane jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego?

Tak. Zaświadczenia ukończenia kursu internetowego i stacjonarnego są dokładnie takie same. Zaświadczenie jest honorowane tak samo jak po ukończeniu kursu stacjonarnego zarówno w instytucjach prywatnych jak i państwowych na terenie całej UE.

4) Jak wygląda proces nauki na platformie e-learningowej Centrum Doskonalenia Zawodowego?

Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów Centrum Doskonalenia Zawodowego. Wiedza prezentowana jest za pomocą czytelnych prezentacji, audiobook’ów oraz wykładów. Proces nauki odbywa się na intuicyjnej i łatwej w obsłudze platformie e-learningowej, przygotowanej pod kątem nauczania ze wskazanego zakresu. W razie jakichkolwiek pytań bądź problemów przy korzystaniu z platformy, należy kontaktować się z obsługą portalu: infolinia: +48 22 602 01 21, mail: kontakt@cdz.edu.pl.

5) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie mające dostęp do przeglądarki internetowej. Urządzenie winno odtwarzać poprawnie dźwięk w formacie MP3.

6) Czy są dodatkowe opłaty?

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Cena podana na stronie jest ceną ostateczną. Cena zawiera również wydanie dokumentów ukończenia kursu oraz wysłanie dokumentów na adres kursanta.


7) Czy kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.

Tomasz Glapiński: Rewelacyjny. Dostęp do wszystkich potrzebnych materiałów

Justyna Ryfa: Dzień dobry,kurs szybki, przyjemny. Dostępne materiały pozwoliły mi odświeżyć wiedzę w temacie zdobytą podczas studiów oraz zdobyć nowe informacje jeśli chodzi o pracę pilota.Testy wyczerpujące, pozwalają utrwalić zdobytą podczas kursu wiedzę. Z nowymi doświadczeniami i informacjami wyruszę w trasę z grupą turystów.Dziękuję

Artur G.: Kurs jest przygotowany bardzo solidnie, a prezentowane tematy są opracowane szczegółowo. Uważam, że warto było go przejść i zapoznać się z tematyką, która z pewnością jest niezbędna w pracy pilota wycieczki.

Jolanta Ł.: Kurs zaplanowany w sposób sprzyjający kursantowi. Bardzo dużo praktycznej wiedzy oraz ciekawych informacji dotyczących pracy pilota. 

Dorota: Kurs rzetelnie przygotowany, pełen informacji potrzebnych do podjęcia pracy. Polecam

Weronika R.: Kurs był bardzo ciekawy, wyniosłam z niego wiele nowej wiedzy. Informacje zostały przekazane w jasny i prosty sposób. 

Dorota K.: Kurs oceniam dość wysoko.Zawiera on dużo przydatnych informacji

Joanna: Bardzo ciekawy kurs, bardzo merytoryczny. Dużo przydatnych informacji. 

Ewa F-G: W Kursie Pilot Wycieczek zawarte zostały aktualne informacje na temat pracy pilota wycieczek. Poszczególne zagadnienia dotyczące tej tematyki zostały przedstawione w poszczególnych blokach tematycznych  w sposób zwarty i uporządkowany tworząc spójną całość. 

Marzenna D-M: Bardzo ciekawie przygotowane materiały informacyjne z zakresu kursu.

Renata: Bardzo ciekawy kurs

Katarzyna: Kurs zawiera kompendium podstawowych informacji o pracy pilota wycieczek.

Natalia: Solidna dawka informacji oraz wiedzy na temat pracy i obowiązków pilota wycieczek. Polecam

Agnieszka N.: Bardzo dobrze i zrozumiale przedstawione zagadnienia kursu. Przyjemnością było uczenie się. 

Aleksandra K.: Kurs jest obszerny, wyczerpująco pokrywa tematy związane z przepisami prawnymi i zasadami BHP, które nie są oczywiste dla kogoś, kto chce się podjąć pracy pilota wycieczek.

Marcin: Polecam!!!

Małgorzata Gruszecka: Bardzo profesjonalne przygotowanie.

MG: kurs jest dobrą formą gdyż nie trzeba przemieszczać się z miejsca zamieszkania  do innej miejscowości oraz to ,że samemu można organizować czas na naukę

Lidia Szymańska : Witam. Podoba mi się forma kursu, szybko i niedrogo.  Ciekawe tematy,  poszerzyłam  swoją wiedzę. Polecam innym i w przyszłości skorzystam z kolejnych kursów. 

Lidia Szymańska: Jestem bardzo zadowolona z tej formy kursu. 

Wojciech Noworyta: Kurs w profesjonalny sposób dostarcza informacji na temat pracy pilota

Krzysztof: Zawartość merytoryczna, sposoby prezentacji oraz wygodny dla kursanta sposób realizacji zagadnień  pozwalają na spokojny tryb poznawania treści oraz zaliczeń

Tadeusz Urbański: Kurs jest ciekawy. Pozwala na pogłębienie posiadanych informacji. Prosty w obsłudze.

Ewa Konieczna: Kurs jest bardzo dobrze przygotowany, można doczytać się tutaj wielu istotnych informacji i znaleźć odpowiedź na pytania.Jestem zadowolona z jego wyboru.

Klaudia Fik: Kurs dopracowany pod każdym względem, co znacznie ułatwia przyswajanie nauki. Godny polecenia.

Bartek: Pozytywnie

Czesława Klimek: Kurs pilota wycieczkowego - opinia bardzo dobra, tematy dotyczące kursu pilota wycieczkowego jak i pytania w zadaniach i testach są w bardzo dobry sposób opracowane i zrozumiałe. Współpraca z operatorami kursu doskonalenia zawodowego, to wielka przyjemność!!! Bardzo dziękujęPozdrawiam serdecznieCzesława Klimek

Klaudia: Kurs super. Studiuję turystykę i rekreację, więc mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że tematyka jest dokładnie taka co ja przerabiam na zajęciach. A co najważniejsze mam uprawnienia :)

Ernest: Dokładnie takie szkolenie było mi potrzebne. Same plusy zwłaszcza elastyczność, to jest najważniejsze.

Julian: Kopalnia wiedzy.Polecam i zachęcam

Lucek: O proszę,CDZ przygotowało coś całkiem solidnego. dorzuciłem jeszcze rezydenta i animatora do pakietu :)

Pietrek: Jestem przeszczęśliwy. Dokument aż się błyszczy ;) To mi się podoba.

Patrick: CDZ staneło na wysokości zadania. Uważam,że każdy kto się zapiszę nic nie straci 

Maksymilian: 8/10 ;) Pozdrawiam kadrę

Marta: Bardzo udane szkolenie, nie było do czego sie doczepić. Wiele się nauczyłam!

Oliver: Świetna robota, Kurs profesjonalnie przygotowany:) POLECAM!!!

Bożenka: Takich szkoleń wiecej poprosze. Polecam!!!

Kuba: Podobało mi się wasze szkolonko. Myslę,że jeszcze was kiedyś odwiedzę.

KRYSTIAN: Wraz z dziewczyną skorzystaliśmy z tego kursu,teraz razem będziemy pracować w Hiszpanii :) Można i tak ;)

Junior: Także polecam!!!! 

Alicja: Każdy ma swoje zdanie. Moje jest na TAK ;) POLECAM!

Łukasz: Nie ma szału, przeciętny, papierek daje wartość temu kursowi. Mimo to uprawnienia mam nie zważając czy mi się podobało czy tez nie.

Dagmara: Pozdrowienia dla pracowników CDZ. Polecam waszą instytucję dalej ;)

Kriss: Dokładnie tak,nic dodac nic ująć :) Wszystkim polecam

Cezary : Genialny kurs. co więcej pisać. sami sprawdźcie ;)

Renata: Zawód pilota wycieczek jest świetny,moi znajomi pracują. Nie mogłam się powstrzymać aby szybko do nich dołączyć ,więc postawiłam na Centrum Doskonalenia Zawodowego ;)

Eryk: Usatysfakcjonował mnie ten kurs i od dziś będę realizował swoje cele przez CDZ ;)

Kamila: Jestem młodą osobą i uwarzam,że trzeba stawiać na takie formy kształcenia,isć za cywilizacją, w końcu e-learning też jest wartościowy ;)

Przemysław P.: Intuicyjna platforma, materiały dydaktyczne w porzadku, obsługa kompetentna, uprawnienia wartościowe.

Paola: 10/10 POLECAM!!!!!!!!!!!!

Madzia: Zgadzam się z poniższym komentarze. Ze swojej strony gorąco polecam ;)

Sebek: Dla mnie jest ok. Jeden narzeka drugi chwali, tak to już jest z tymi szkoleniami ;)

Nikodem: Bywało lepiej z tymi szkoleniami ale na szczęście zależało mi tylko na dokumencie bo pracodawca wymagał, a że się spieszyło to tylko dlatego wybrałem CDZ. Kurs taki sobie, ale jak ma się już jakąś wiedzę to raczej tylko przypomnienie.

Jacek: Bezproblemowo i fachowo. Czego więcej oczekiwać?  Chyba tylko aż zaświadczenie przyjdzie do domu ;)

Ilon Ka: Tanio,szybko i kompetentnie. Polecam :)

Student Damian: Idealna forma szklenia dla takiego studenta jak ja, świetna sprawa aby dorobić w wakacje.

Robert: Tego się nie spodziewałem po tym kursie. Jestem pozytywnie zaskoczony. Wartościowe!!!

Olaf: Super sprawa, taki kurs jest potrzebny!

Polecający: Witam. chciałbym podziękować za wspólprace. Szkolenie wartościowe i na temat. Polecam obowiązkowo każdemu zainteresowanemu.

Monika: Bardzo przyjemna współpraca, sporo zagadnień przydatnych do pracy, ciekawie skonstruowany kurs. Pozdrawiam :)

Arletta: Polecam, kurs naprawdę super!!!

Tamara: Szybko,sprawnie. Poza tym CDZ ma dobrą reputację w moim srodowisku.

Bartosz: Całość oceniam 8/10. Pozdrawiam

Sandra B...: W miarę dobre szkolenie. Opłaciło się.

Aleksandra: Głównym powodem zapisana się na kurs był sposób realizacji. Bardzo mi się podobało i wierze,że przełoży się to szybko na praktykę.

Doma: Kurs zgodny z opisem. Pozdrawiam i życze powodzenia

KUBA: profesjonalny kurs, świetne materiały.

Madzia: Super sprawa!!!Dziękuję za zdobyta wiedzę. Pozdrawiam. 

Luiza: Zawsze marzyłam o tym zawodzie. Dzięki temu szkoleniu mogę realizowac swój plan.

Zadowolona kursantka: To już mój drugi kurs u was. Kolejna pozytywna ocena- 5/5. Zastanawiam się już nad kolejnym 

Tomasz WW: Super kontakt z obsługą platformy. polecam!

Klaudia: Bardzo fajny i przyjemny kurs. Sporo materiału, ale naprawdę warto. Gorąco polecam i pozdrawiam 

Eryk: Świetna platforma. kopalnia wiedzy

BARTEK: Potrzebowałem pilnie zaświadczenia ,więc skorzystałem z CDZ. Dzięki temu udało mi się dostac pracę. Nie ma co zwlekać.

Majka C: Załatwiłam wszystko nie wychodząc z domu, własnie tego szukałam! Praca pilota to przyszłość.

Hubert: Pracuje, ucze sie. Fantastycznie że jest taki kurs, na stacjonarny nie miałabym czasu

Mikołaj Si.: Może być 6/10

Maciej W.: Bardzo łatwy i wygodny sposób. Nie trzeba dojeżdżać i samemu można regulowac czas pracy.Super ! 

Ewelina: Szkolenie na duży plus. Warto zwiększyć swoje kwalifikacje. Polecam jeszcze animatora oraz rezydenta na tej platformie.