obrazek

Kurs Zawodowy Naturopaty

 Cena tego kursu to tylko: 2290.00 PLN
Popularność kursu: 95.8%      Opinie: 224      wróć do kursów

Po ukończeniu kursu uczestnik szkolenia otrzymuje wiedzę, umiejętności oraz kwalifikacje Naturopaty wg poniższego wzoru. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Klasyfikacja ta jest narzędziem, które grupuje zawody i specjalności występujące na rynku pracy oraz ustala ich symbole i nazwy. Zgodnie z klasyfikacją zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy naturopata został sklasyfikowany pod numerem: 323009.

Absolwent po ukończeniu kursu otrzymuje zaświadczenie w języku polskim.

Naturopata stosuje niekonwencjonalne, naturalne metody terapii i leczenia takie jak: ziołolecznictwo, arteterapię, diety, akupunkturę, akupresurę, hydroterapię, irydologię oraz inne metody w połączeniu z praktykami klasycznej medycyny.

Do obowiązków naturopaty należy m.in.: udzielanie porad dotyczących higieny życia, zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz poprawy jakości życia pacjentów i promowanie zdrowego stylu życia; nawiązywanie kontaktu z pacjentem w celu określenia rodzaju dolegliwości i celu wizyty; określanie bilansu energii życiowej na podstawie badań, np.: tęczówki, oka; układanie indywidualnego programu terapii; udzielanie porad dotyczących zachowania odpowiedniej higieny życia; stosowanie wybranej metody terapii, prowadzenie dokumentacji zabiegów, przeprowadzania konsultacji dla lekarzy medycyny oraz innych specjalistów medycyny niekonwencjonalnej, prowadzenie działalności profilaktycznej oraz m.in.: kierowanie placówką terapii naturalnych; kształcenia osób wykonujących inne zawody medyczne i paramedyczne oraz prowadzenie prac badawczych w dziedzinie naturoterapii oraz ich publikacja.

Po ukończeniu kursu absolwent może: podjąć zatrudnienie w drogerii i sklepie zielarsko-medycznym oraz sprzedawać produkty zielarskie, certyfikować produkty zielarskie w laboratoriach analitycznych i laboratoriach kontroli jakości, prowadzić samodzielnie działalność gospodarczą i praktyki z zakresu naturopatii w ramach terapii niekonwencjonalnych, uczestniczyć w procesie technologicznym produkcji maceratów, wyciągów, odwarów i wywarów z ziół, wód aromatycznych, olejków leczniczych itp. oraz określać dawkowanie sporządzonych preparatów ich działań niepożądanych oraz ich interakcji z lekami syntetycznymi.

PROGRAM KURSU - pobierz

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć


FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Czy  zaświadczenie ukończenia kursu trzeba odnawiać?

Zaświadczenie o ukończeniu kursu wydawane jest na podstawie odpowiednich rozporządzeń i jest wydawane dożywotnio! Nie wymaga dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.

2) Ile czasu zajmuje opanowanie materiału na kursie i w jakim czasie trzeba go ukończyć?

Czas trwania kursu to 80 godzin. Nie ma limitu czasu na ukończenie kursu. Finalny czas trwania kursu zależy od dyspozycyjności kursanta.

3) Czy  zaświadczenie jest honorowane jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego?

Tak. Zaświadczenia ukończenia kursu internetowego i stacjonarnego są dokładnie takie same. Zaświadczenie jest honorowane tak samo jak po ukończeniu kursu stacjonarnego zarówno w instytucjach prywatnych jak i państwowych na terenie całej UE. 

4) Jak wygląda proces nauki na platformie e-learningowej Centrum Doskonalenia Zawodowego?

Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów Centrum Doskonalenia Zawodowego. Wiedza prezentowana jest za pomocą czytelnych prezentacji, audiobook’ów oraz wykładów. Proces nauki odbywa się na intuicyjnej i łatwej w obsłudze platformie e-learningowej, przygotowanej pod kątem nauczania ze wskazanego zakresu. W razie jakichkolwiek pytań bądź problemów przy korzystaniu z platformy, należy kontaktować się z obsługą portalu: infolinia: 22 116 86 66, mail: kontakt@cdz.edu.pl.

5) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie, które posiada zainstalowany moduł Flash Player w przeglądarce (kliknij aby zainstalować). Urządzenie powinno poprawnie odtwarzać dźwięk w formacie MP3 oraz posiadać rozdzielczość ekranu w poziomie nie mniejszą niż 1100 pixeli.

6) Czy są dodatkowe opłaty?

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Cena podana na stronie jest ceną ostateczną. Cena zawiera również wydanie dokumentów ukończenia kursu oraz wysłanie dokumentów na adres kursanta.

7) Czy kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.

Beata : Kurs w formie online jest opracowany bardzo praktycznie i wygodnie dla uczestnika. Materiały zawierają wiele ważnych tematów związanych z terapiami naturalnymi. Jestem zadowolona z kursu i zamierzam dalej zdobywać wiedzę z zakresu medycyny naturalnej. 

Iga Siwak: Podstawy wiedzy zostały zawarte w kursie . Dobry początek do dalszego rozwoju.

Arek: jest OK

Malwina: Kurs super

Malwina: Bardzo dużo skoncentrowanej wiedzy. Kurs godny polecenia.

Sergii Gromniuk: Jestem bardzo zaowolony z wiedzy, którą dostałem.

Sergii G.: Kurs jest bardzo ciekawy i pouczający. Dowiedziałem się dużo nowych rzeczy.

Małgorzta: Kurs rzeczowy, dużo cennych informacji.  Bardzo polecam.

Mirosław: świetny kurs, ciekawy materiał i wiedza w książkach. czytelne opisy i test :D polecam

Joanna : Bardzo dobry kurs wiele się dowiedziałam i bardzo mi to pomogło lecz jako, że jestem żądna wiedzy kontynuuję ją poprzez kurs fitoterapeuty również w Centrum Szkolenia Zawodowego.

Monika Kiedrowska Dampc: Jestem bardzo zadowolona przede wszystkim bardzo dużo materiałów do nauki cudowni ludzie którzy służą pomocą w razie pytań dzięki temu kursowi zawodowemu i wiedzy którą tu dostałam na pewno umożliwi mi to dalsze poszerzanie wiedzy w tym kierunku 

Rafał Krzyżowski: Kurs spełnił moje oczekiwania.

Rafał Krzyżowski: Kurs jest interesujący, a wiedza, którą można nabyć pozwala ukierunkować na różne obszary terapii innych niż medycyna akademicka.

Tomasz Terebun: Kurs ciekawy i bardzo intensywny. Duzo ciekawych informacji. 

Monika Buczyłowska: Bardzo ciekawy, dużo przydatnej wiedzy podanej w przystępny sposób. Kurs Naturopaty obejmuje zarówno podstawowe zagadnienia niezbędne do pracy w tym zawodzie, jak i rozszerzenia o terapie naturalne używane podczas praktyki naturoterapeutycznej. Nauczyłam się wielu ciekawych metod pracy z pacjentem, zapoznałam z licznymi recepturami ziołowymi, które na pewno będą służyły mi w pracy. Bardzo dziękuję i polecam wszystkim :)

Tomasz Terebun: Kurs bardzo ciekawy, dobrze napisany. Polecam

Marek: Mnóstwo wartościowej wiedzy, serdecznie polecam!

Bartłomiej: Ciekawe tematy pozwalające uzupełnić brakująca wiedzę w nowe zagadnienia myślowe 

Monika: Kurs treściwy, poszerzający wiedzę, dający dobry start do pracy w zawodzie naturoterapeuty.Polecam.

Sheikha Jumah: Jestem bardzo zadowlona z kursu. 

Szwed: Kurs przygotowany prawidłowo,  kompletność treści kursu w stosunku do jego celów. Materiały przygotowane poprawnie pod względem merytorycznym , zrozumiałe dla ucznia. Polecam.

paulina: kurs spełnił moje oczekiwania

Zbigniew Macherowski: Jestem zadowolony, że mogłem korzystać z kursu w formie on-line. Jest to bardzo wygodna forma przyswajania wiedzy.

Joanna Nogaj-Ossowska: Jestem bardzo zadowolona z kursu zawodowego Naturopaty. Wiedza przekazana bardzo czytelnie i fachowo. Pozyskana wiedza na pewno pomoże mi w dalszym rozwoju mojego gabinetu i zwiększy mozliwosci pracy. Dziękuje

M.T.: Polecam

Marzena: Kurs można dostosować do swojego czasu wolnego.

Felczerek Wioletta : Witam, Uważam że powyższy kurs jest świetny. Wiele wniosl w moją wiedzę i umiejętności 

Agata: Kurs bardzo bardzo pomocny przy doszkalaniu się z zakresu medycyny niekonwencjonalnej. 

Renata Strycharz-Borzęcka : Materiał do nauki był bardzo obszerny i czytelny, dobrze przyswajalny, jestem bardzo zadowolona. Serdecznie polecam. 

Tymoteusz: Kurs zawiera rozbudowane, żetelne materiały. Przyjemne w nauce, przydatne opisy i rzeczowe testy weryfikująco-sprawdzające. Jeżeli ktoś ma zamiłowanie do danej dziedziny. i chce przyswoić dodatkowo wiedze to gorąco polecam. 

Wioletta Felczerek: Uważam ,że kurs jest rewelacyjny. Bardzo przydatna wiedza przekazana w bardzo czytelny sposób.

Dorota Rojewska: Kurs bardzo ciekawie i zrozumiale przedstawione. Godziny wybierasz sobie sam. Polecam serdecznie

Dorota Rojewska: Kurs dopasowany do potrzeb każdego, kto chciałby uczyć się o czasie dla niego dogodnym. Możliwość powrotu do tematów jeszcze nieprzerobionych do końca. Materiały dydaktyczne bardzo czytelne i wyjaśnione w sposób zrozumiały nawet dla laika.Polecam serdecznie 

Marcin : Kurs treściwy, merytoryczny. Warty swojej ceny i poświęconego czasu.

Ewa Misiewicz: Kurs przygotowany profesjonalnie.Wiedzę zdobytą na tym kursie napewno wykorzystam w pracy zawodowej.

Elżbieta Piekacz: Jestem zadowolona z kursu.

Jarosław Piekacz: Dziękuję.Kurs spełnił moje oczekiwania i zamierzam korzystać z Waszych usług w niedalekiej przyszłości.

Regina Ś.: Kurs zawodowy naturopaty oraz zaświadczenie uzyskane po jego realizacji dały mi dużą wiedzę. Informacje zawarte w materiałach dydaktycznych zawierają wszelkie niezbędne pomoce do późniejszego, samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy.

Jagoda G.: Polecam naukę za pośrednictwem platformy!!

Angelika R.: Jestem niezwykle zadowolona ze zrealizowania kursu zawodowego naturopaty na platformie Centrum Doskonalenia Zawodowego. Dzięki temu uporządkowałam posiadaną wiedzę, zdobyłam dokument zaświadczający o mojej wiedzy i kwalifikacje niezbędne do prowadzenia przeze mnie własnej praktyki w zakresie naturopatii. Gorąco polecam

Karolina L.: Dzięki udokumentowaniu mojej wiedzy mogłam podjąć wymarzoną pracę w sklepie zielarsko-medycznym. Polecam

Olga S.: Polecam ten kurs!!!!!!

Magdalena M.: Fantastyczne, bardzo rzetelnie przygotowane szkolenie. Po jego ukończeniu mogłam zająć się prowadzeniem praktyki z zakresu naturopatii. Polecam!

Dorota B.: Interesujący, dobrze przygotowany kurs. Polecam serdecznie

Marta F.: Ciekawa forma realizacji nauki. Materiały opracowane na wysokim poziomie, polecam

Paweł K.: Wiele ciekawych informacji.