obrazek

Kurs Kucharski I Stopnia

 Cena tego kursu to tylko: 1899.00 PLN
Popularność kursu: 95.4%      Opinie: 198      wróć do kursów

Po zakończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje zaświadczenie ukończenia kursu kucharskiego I stopnia wg poniższego wzoru. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Klasyfikacja ta jest narzędziem, które grupuje zawody i specjalności występujące na rynku pracy oraz ustala ich symbole i nazwy. 

Absolwent po ukończeniu kursu otrzymuje zaświadczenie w języku polskim.

W trakcie kursu poznasz najnowsze kulinarne trendy, a także: nauczysz się kalkulować i zestawiać koszty, poznasz normy obowiązujące w gospodarce żywnościowej, zasady BHP oraz wymogi systemu HACCP w gastronomii.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu podstaw marketingu, które pozwolą Ci wypromować lokal oraz nauczysz się: oceniać surowce i półprodukty, obsługiwać wszelkie kuchenne urządzenia, jak przyrządzać zupy, sosy i inne potrawy oraz jak dekorować stół i eksponować potrawy, poznasz techniki krojenia i sposoby przeprowadzania obróbki wstępnej potraw.

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego absolwent otrzyma zaświadczenie MEN oraz certyfikat umożliwiający podjęcie legalnego zatrudnienia w podmiotach gastronomicznych, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć


FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Czy zaświadczenia ukończenia kursu trzeba odnawiać?

Zaświadczenie o ukończeniu kursu wydawane jest na podstawie odpowiednich rozporządzeń i jest wydawane dożywotnio! Nie wymaga dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.

2) Ile czasu zajmuje opanowanie materiału na kursie i w jakim czasie trzeba go ukończyć?

Czas trwania kursu to 80 godzin. Nie ma limitu czasu na ukończenie kursu. Finalny czas trwania kursu zależy od dyspozycyjności kursanta.

3) Czy zaświadczenie jest honorowane jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego?

Tak. Zaświadczenia ukończenia kursu internetowego i stacjonarnego są dokładnie takie same. Zaświadczenie jest honorowane tak samo jak po ukończeniu kursu stacjonarnego zarówno w instytucjach prywatnych jak i państwowych na terenie całej UE.

4) Jak wygląda proces nauki na platformie e-learningowej Centrum Doskonalenia Zawodowego?

Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów Centrum Doskonalenia Zawodowego. Wiedza prezentowana jest za pomocą czytelnych prezentacji, audiobook’ów oraz wykładów. Proces nauki odbywa się na intuicyjnej i łatwej w obsłudze platformie e-learningowej, przygotowanej pod kątem nauczania ze wskazanego zakresu. W razie jakichkolwiek pytań bądź problemów przy korzystaniu z platformy, należy kontaktować się z obsługą portalu: infolinia: 22 116 86 66, mail: kontakt@cdz.edu.pl.

5) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie, które posiada zainstalowany moduł Flash Player w przeglądarce (kliknij aby zainstalować). Urządzenie powinno poprawnie odtwarzać dźwięk w formacie MP3 oraz posiadać rozdzielczość ekranu w poziomie nie mniejszą niż 1100 pixeli.

6) Czy są dodatkowe opłaty?

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Cena podana na stronie jest ceną ostateczną. Cena zawiera również wydanie dokumentów ukończenia kursu oraz wysłanie dokumentów na adres kursanta.

7) Czy kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.

Ewa Kieda: W szybki i dobry sposób można dowiedzieć się dużo przydatnych informacji do pracy w restauracji oraz otrzymać stosowny dokument ze szkolenia. Szkolenie godne polecenia.

Ewa Seńczuk : Kurs był czytelny, dobrze objaśnione zagadnienia, które na pewno będą przydatne w pracy na stanowisku kucharz.

Sabina: Kurs bardzo przejrzysty, łatwo i szybko czyta się cały materiał

SYLWIA ZREDA: Jestem bardzo zadowolona genialna strona,ogrom wartości wiedzy, ciekawy i interesujący zakres materiałów.Polecam jak najbardziej.Pozdrawiam

Kamila Sz.: Kurs wart uwagi i realizacji, przygotowany w rzetelny i interesujący sposób, pozwalający podnosić kwalifikację. Polecam

Grzegorz T.: Kurs kucharski I stopnia przygotowany został przez osoby mające dużą wiedzę teoretyczna, jak i praktyczną, dzięki czemu zdobyta podczas nauki wiedza z całą pewnością przyda się w praktyce

Szymon M.: Jestem bardzo zadowolony. Z wielką przyjemnścią za jakiś czas zrealizuję za kolejne kursy

Mirosław W.: Kursy e-learningowe, to najlepsza możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji. Polecam

Magdalena G.: Nauka przy pomocy platformy była jak dla mnie samą przyjemnością. 

Radosław U.: Świetny kurs

Jan R.: Kurs kucharski I stopnia, który zrealizowałem dzięki Centrum Doskonalenia Zawodowego otworzył mi szansę na zdobycie wymarzonej pracy. Na pewno w niedługim czasie chętnie podniose swoje kwalifikację i zrealizuję kolejny kurs. 

Kamil L.: Polecam. Bardzo dobry kurs pozwalający podnieść kwalifikacje

Paweł J.: Jestem bardzo zadowolony z kursu na platformie e-learningowej. Mimo początkowych wątpliwości, okazało się, że wiedza, jaką przychodzi zdobyć podczas realizacji kursu przydaje się w życiu codziennym. 

Mariusz D.: Ciekawy, interesujący zakres materiałów przekazywanych osobie uczącej się.

Sławomir T.: Kurs godny uwagi. Elastyczna forma relizacji jest świetną opcją dla zajętych, zapracowanych osób. Serdecznie polecam.