obrazek

Kurs Ogrodnika Terenów Zieleni

   Cena: 699 PLN
Najniższa cena wybranego kursu w ciągu ostatnich 30 dni: 699.00 PLN
Popularność kursu: 96.2%      Opinie: 272      wróć do kursów

Kurs Ogrodnika Terenów Zieleni oraz materiały dydaktyczne są prowadzone m.in. w oparciu o: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki, Prawo ochrony środowiska, Ustawę o środkach ochrony roślin oraz Ustawę o prawie oświatowym.

Centrum  Doskonalenia  Zawodowego  posiada  uprawnienia  do  wydawania absolwentowi dokumentacji zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki.

Zwracamy szczególną uwagę, iż do wydawania powyższej dokumentacji są powołane wyłącznie uprawnione do tego instytucje oświatowe.

Po ukończeniu Kursu Ogrodnika Terenów Zieleni absolwent otrzymuje dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz certyfikat w j. polskim.

Ukończenie kursu umożliwia uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych do podjęcia legalnej pracy we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Uzyskane w ten sposób wiedza, umiejętności i kwalifikacje zawodowe są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania opartej na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Klasyfikacja ta jest narzędziem, które grupuje zawody i specjalności występujące na rynku pracy oraz ustala ich symbole i nazwy. Zgodnie z klasyfikacją zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy ogrodnik terenów zieleni został sklasyfikowany pod numerem: 611306.

Jednocześnie dzięki uzyskanej akredytacji uczelni wyższej każdy z absolwentów Centrum Doskonalenia Zawodowego może uzyskać dodatkową dokumentację wydawaną przez uczelnię w postaci: dyplomu w skórzanej oprawie oraz świadectwa ukończenia kursu.

Ogrodnik terenów zieleni zajmuje się zakładaniem i pielęgnowaniem terenów zieleni. Ogrodnik terenów zieleni jest zawodem o charakterze usługowym. Celem jego pracy jest założenie terenów zieleni i ich pielęgnacja. Ogrodnik terenów zieleni zajmuje się zakładaniem i pielęgnacją trawników, kwietników, rabat oraz sadzeniem, przesadzaniem i pielęgnacją drzew i krzewów. Przygotowuje teren, sadzi, przycina, nawozi, podlewa i przesadza rośliny, kosi i pielęgnuje trawniki, wykonuje zabiegi z zakresu ochrony roślin. Ogrodnik terenów zieleni wykonuje prace zgodnie z dokumentacją, wymaganiami i oczekiwaniami klienta, poleceniami pracowników nadzoru oraz zasadami sztuki ogrodniczej.

Do zadań zawodowych ogrodnika terenów zieleni należą m.in.: przygotowywanie terenu, wysiewanie nasion, sadzenie i przesadzanie roślin, przycinanie roślin, nawożenie roślin, nawadnianie roślin, zakładanie trawników, pielęgnowanie trawników, usuwanie chwastów, wykonywanie zabiegów z zakresu ochrony roślin, organizowanie stanowiska pracy zgodnie z zasadami BHP i ochrony ppoż., ochrony środowiska i ergonomii.

Centrum Doskonalenia Zawodowego jest wpisane do rejestru instytucji szkoleniowych Urzędu Pracy. Oznacza to, że każda osoba posiadająca status bezrobotnego, może wnioskować o pokrycie kosztów naszego szkolenia przez swój Urząd Pracy.

UWAGA! Szczegółowe informacje o przebiegu szkolenia online, rejestracji, płatnościach oraz wymogach technicznych znajdują się poniżej. Zachęcamy do weryfikacji.

Program kursu - pobierz 

 

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć


 

FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Czy zaświadczenia ukończenia kursu trzeba odnawiać?

Zaświadczenie o ukończeniu kursu wydawane jest na podstawie odpowiednich rozporządzeń i jest wydawane dożywotnio! Nie wymaga dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.

2) Ile czasu zajmuje opanowanie materiału na kursie i w jakim czasie trzeba go ukończyć?

Czas trwania kursu to 80 godzin. Nie ma limitu czasu na ukończenie kursu. Finalny czas trwania kursu zależy od dyspozycyjności kursanta.

3) Czy zaświadczenie jest honorowane jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego?

Tak. Zaświadczenia ukończenia kursu internetowego i stacjonarnego są dokładnie takie same. Zaświadczenie jest honorowane tak samo jak po ukończeniu kursu stacjonarnego, zarówno w instytucjach prywatnych jak i państwowych na terenie całej UE.

4) Jak wygląda proces nauki na platformie e-learningowej Centrum Doskonalenia Zawodowego?

Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów Centrum Doskonalenia Zawodowego. Wiedza prezentowana jest za pomocą czytelnych prezentacji, audiobook’ów oraz wykładów. Proces nauki odbywa się na intuicyjnej i łatwej w obsłudze platformie e-learningowej, przygotowanej pod kątem nauczania ze wskazanego zakresu. W razie jakichkolwiek pytań bądź problemów przy korzystaniu z platformy, należy kontaktować się z obsługą portalu: infolinia: +48 22 602 01 21, mail: kontakt@cdz.edu.pl.

5) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie mające dostęp do przeglądarki internetowej. Urządzenie winno odtwarzać poprawnie dźwięk w formacie MP3.

6) Czy są dodatkowe opłaty?

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Cena podana na stronie jest ceną ostateczną. Cena zawiera również wydanie dokumentów ukończenia kursu oraz wysłanie dokumentów na adres kursanta.


7) Czy kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.

Maciej: Polecam. Cenne informacje,dużo przydatnych zagadnień.

Alicja: Kurs przydatny dla każdego. Wygoda w nauce.  Polecam 

CHRZANOWSKA MONIKA: Bardzo dobry kurs opisany w sposób przejrzysty da kursanta.

kapusta Paweł: Jestem zadowolony z kursu, znalazłem to wiele przydatnych informacji ktora na pewno wykorzystam w przyszłości.

Kurs na 6: Kurs jest bardzo czytelny i zrozumiały. Ciekawy i wciągający. Serdecznie polecam

Dominik S: świetna sprawa, duża baza materiału łatwo przyswajalnego

Sędziak: Dziękuję za bardzo przydatne informacje.

Koziński Krzysztof: EXTRA KURS SPORO WIEDZY DO NAUCZENIA SIĘ.

Koziński Krzysztof: Bardzo interesujący kurs.....

Beata: Jestem bardzo zadowolona z kursu. Zawierał dokładnie takie informacje jak potrzebowałam, a nawet więcej.

Wszytko ok: Polecam!!

Kamil P.: Kurs przebiegł wg moich oczekiwań. Dużo informacji.

Monika: Polecam każdemu, kto interesuje się ogrodnictwem i roślinami.

Mikołaj P-Sz: Kurs bardzo pożyteczny. Opinia pozytywna .

Magdalena : Super kurs. Można dowiedzieć się wielu fachowych informacji na temat ogrodnictwa.

B. Wojciech: Ze względu na ilość i jakość (pod względem merytorycznym) przekazanej wiedzy kurs jest bardzo wartościowy dla przyszłych pracowników w zawodzie ogrodnik terenów zielonych. Można było uzyskać wiele ciekawych informacji oraz wiedzy praktycznej, które posłużyły usystematyzowaniu i pogłębieniu już posiadanej wiedzy merytorycznej, jak i posiadanych umiejętności praktycznych, szczególnie dla mnie, który zajmuje się amatorsko i z zamiłowania uprawą warzyw (prawie 10-cio arowego warzywniaka) i pielęgnacją ozdobnego ogrodu.

Mateusz: Polecam

Krzysztof J.: Bardzo dużo przydatnej wiedzy

BIELAWSKI: duży zakres materiału, łatwy do przyswojenia

Marcin: Bardzo ciekawy kurs dla miłośników ogrodnictwa. Dużo przydatnych informacji.

Joanna W.: Jestem zadowolona z przebiegu kursu,dużo przydatnych informacji łatwych do przyswojenia. Na pewno jeszcze kiedyś skorzystam.

Julia B: Kurs bardzo przyjemny. Polecam

Anna B.: Bardzo fajny kurs.

Łukasz B.: Bardzo dużo praktycznej wiedzy przekazanej w czytelny, prosty i schematyczny sposób. Dla osoby, która rozpoczyna swoją przygodę z ogrodnictwem to obowiązkowy kurs, w którym można uzyskać naprawdę dużą ilość wiedzy. Polecam

Dariusz: Kurs był bardzo pomocny, a profesjonalnie przygotowane. 

Alina F.: Jestem bardzo zadowolona z odbytego kursu  Ogrodnika Terenów Zieleni , przede wszystkim za dostępnie przygotowane materiały, a także możliwość przyswajania ich według swojego tempa. 

B. Denis: Moim zdaniem kurs był bardzo owocny. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Pomoże mi rozwinąć się w mojej przyszłości związanej z ogrodnictwem. Każdemu mógłbym polecić ten kurs kogo będzie interesować tematyka ogrodnictwa itp.Dziękuję

Marta: Cały kurs jest bardzo dobrze zrobiony, wszystkie tematy w dobrej kolejności.

Robert : Kurs ciekawy. Przekazane informacje są jasne i interesujące nawet dla kogoś kto pracuje przy usługach związanych w utrzymaniem zieleni.

Anka: Prosto konkretnie i na temat. Polecam

Królikowski Michał: Super kurs. Bardzo ciekawy. Dużo cennych informacji. Gorąco polecam.

Paweł Mróz: Kurs oceniam pozytywnie. Zawiera niezbędną wiedzę. Polecam.

Aleksandra: Kurs jest bardzo przydatny, zawiera bardzo dużo informacji i wyczerpująco opisuje poszczególne tematy. Jestem bardzo zadowolona.

Janek: Bardzo ciekawy kurs. Polecam!

jerzy: Szanowni Państwo, kurs pozwolił mi przyswoić wiele technicznych informacji związanych z ogrodnictwem i ugruntować moją wiedzę, którą będę wcielał w praktyce. Dziękuję za przystępną metodę nauczania. 

Tomasz: Bardzo fajny kurs!

Anna Z.: Super kurs. obszerny zakres wiedzy

Paweł Głuchowski: Bardzo dużo ciekawych informacji. Chciałbym zostać ogrodnikiem z prawdziwego zdarzenia. Materiały mam wydrukowane i na pewno będę do nich często wracał.

Edyta : Super kurs.

Mateusz: Bardzo polecam kurs. 

Damian: Bardzo fajny przyjemny kurs ;) 

Ola : Super kurs, oszczędność czasu i możliwość rozwiązywania testów w dowolnym czasie. Polecam wszystkim, którzy potrafią pływać, a potrzebują uprawnienia. 

Kasia D.: Jako świeżo upieczona mama z brakiem czasu na cokolwiek ,kurs udało mi sie ukończyc w dogodnym dla mnie terminie, bez presji i nacisku, wszystko doskonale wytłumaczone ,jasno,przejrzyscie i bardzo w temacie... POLECAM

Franek P. :  Kurs bardzo przyjemny, idealnie dopasowany do potrzeb osób które posiadają ograniczoną ilość czasu. Merytorycznie wszystkie materiały bardzo dobrze przygotowane. System działa bez zarzutu.Polecam :) 

Renata : Kurs na dobrym poziomie,informacje rzetelne,przekazane w sposób łatwy do przyswojenia.Polecam

Dominik : Kurs oceniam bardzo dobrze. Zawiera dużo treści które przydadzą się w zawodzie ogrodnika. Trudniejsze kwestie są w bardzo dobry sposób wytłumaczone.Jednym słowem...Polecam 

Bartek J. :  Bardzo dziękuję za możliwość skorzystania z tego kursu. Na prawdę tu można znaleźć najważniejsze informacje, jakie musi wiedzieć ogrodnik

Natalia : Świetny kurs. Dowiedziałam się wielu Ciekawych rzeczy których nie znalazłam wcześniej na żadnych stronach w internecie :)

Arek K. : Kurs Rewelacja. Zawarte materiały przejrzyste i zrozumiałe. Jestem mega zadowolony ze sie zdecydowałem

Rafał : Bardzo podobała mi się taka forma przekazu ponieważ mogłem  nie musiałem uczestniczyć w kursie w jakimś określonym terminie tylko w każdej wolnej chwili. Super wykłady

Maciej : Bardzo fajny kurs, przejrzysta łatwa do zapamiętania treść tematów szkoleniowych.

Zbigniew W.: Polecam kurs wszystkim, którzy nie mają czasu po przez pracę i chcą dokształcać się w swoim hobby. 

Gabryś D.: Bardzo wygodna forma kursu, szczególnie dla osób które nie mają zbyt wiele czasu na naukę.. Kurs jest przygotowany bardzo przejrzyście i merytorycznie. Gorąco polecam szkolenie

Piotr : Jestem pod ogromnym wrażeniem, kurs świetny i bardzo rzetelny. Wszystkie informacje, oraz materiały bardzo pomocne i opisane w sposób przyswajalny. Poszerzyłem wiedzę oraz umiejętności.DziękujęPolecam gorąco! 

Sebastian G. : Materiały w sposób wyczerpujący pomogły mi zgłębić wiedzę i ją usystematyzować

Jacek P. :  Bardzo dobry i przyjemny kurs . Nauka i przyjemność w jednym 

Michał : Super sprawa dla osób, które pracują i nie mogą pozwolić sobie na kurs stacjonarny. 

Majka :  Bardzo fachowo i rzeczowo przygotowany kurs.

Ryszard O.: Kurs przygotowany rzetelnie i profesjonalnie.Dużo ciekawych i cennych informacji,przekazanych w bardzo czytelny i jasny sposób.Godny polecenia. 

Jan : Sporo wiedzy, dobrze przedstawione, ciekawe materiały.

Tomasz: Bardzo dobry kurs. Doskonale zorganizowana obsluga materialow w komputerze. Swietny kontakt z organizatorami.

Jarek: Kurs przygotowany profesjonalnie, materiały dostosowane do poziomu kursu.Obsługa multimedialna bardzo przyjazna - prosta w obsłudze.Reasumując - Polecam.

Jarek: Kurs przygotowany bardzo profesjonalnie,nie ma na najmniejszych problemów komunikacyjnych, wszystko działa bez zarzutów, Polecam