Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje kwalifikacje Ogrodnika Terenów Zieleni wg poniższego wzoru. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania opartej na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Klasyfikacja ta jest narzędziem, które grupuje zawody i specjalności występujące na rynku pracy oraz ustala ich symbole i nazwy. Zgodnie z klasyfikacją zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy ogrodnik terenów zieleni został sklasyfikowany pod numerem: 611306.
Absolwent po ukończeniu kursu otrzymuje zaświadczenie wydane na podstawie § 22 pkt. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 roku w języku polskim oraz certyfikat.
Ogrodnik terenów zieleni zajmuje się zakładaniem i
pielęgnowaniem terenów zieleni. Ogrodnik terenów zieleni jest zawodem o
charakterze usługowym. Celem jego pracy jest założenie terenów zieleni i ich
pielęgnacja. Ogrodnik terenów zieleni zajmuje się zakładaniem i pielęgnacją
trawników, kwietników, rabat oraz sadzeniem, przesadzaniem i pielęgnacją drzew
i krzewów. Przygotowuje teren, sadzi, przycina, nawozi, podlewa i przesadza
rośliny, kosi i pielęgnuje trawniki, wykonuje zabiegi z zakresu ochrony roślin.
Ogrodnik terenów zieleni wykonuje prace zgodnie z dokumentacją, wymaganiami i
oczekiwaniami klienta, poleceniami pracowników nadzoru oraz zasadami sztuki
ogrodniczej.
Do zadań zawodowych ogrodnika terenów zieleni należą m.in.: przygotowywanie
terenu, wysiewanie nasion, sadzenie i przesadzanie roślin, przycinanie roślin,
nawożenie roślin, nawadnianie roślin, zakładanie trawników, pielęgnowanie
trawników, usuwanie chwastów, wykonywanie zabiegów z zakresu ochrony roślin, organizowanie
stanowiska pracy zgodnie z zasadami BHP i ochrony ppoż., ochrony środowiska i
ergonomii.
Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego absolwent otrzyma komplet dokumentów w postaci zaświadczenia wydanego na podstawie § 22 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 roku w języku polskim oraz certyfikatu, umożliwiający podjęcie legalnego zatrudnienia w m.in.: miejskich zakładach zieleni i ogrodach botanicznych zarówno w Polsce jak i za granicą.
Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć
1) Czy zaświadczenia ukończenia kursu trzeba odnawiać?
Zaświadczenie o ukończeniu kursu wydawane jest na podstawie odpowiednich rozporządzeń i jest wydawane dożywotnio! Nie wymaga dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.
2) Ile czasu zajmuje opanowanie materiału na kursie i w jakim czasie trzeba go ukończyć?
Czas trwania kursu to 80 godzin. Nie ma limitu czasu na ukończenie kursu. Finalny czas trwania kursu zależy od dyspozycyjności kursanta.
3) Czy zaświadczenie jest honorowane jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego?
Tak. Zaświadczenia ukończenia kursu internetowego i stacjonarnego są dokładnie takie same. Zaświadczenie jest honorowane tak samo jak po ukończeniu kursu stacjonarnego, zarówno w instytucjach prywatnych jak i państwowych na terenie całej UE.
4) Jak wygląda proces nauki na platformie e-learningowej Centrum Doskonalenia Zawodowego?
Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów Centrum Doskonalenia Zawodowego. Wiedza prezentowana jest za pomocą czytelnych prezentacji, audiobook’ów oraz wykładów. Proces nauki odbywa się na intuicyjnej i łatwej w obsłudze platformie e-learningowej, przygotowanej pod kątem nauczania ze wskazanego zakresu. W razie jakichkolwiek pytań bądź problemów przy korzystaniu z platformy, należy kontaktować się z obsługą portalu: infolinia: +48 22 602 01 21, mail: kontakt@cdz.edu.pl.
5) Jakie są minimalne wymogi techniczne?
Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie mające dostęp do przeglądarki internetowej. Urządzenie winno odtwarzać poprawnie dźwięk w formacie MP3.
6) Czy są dodatkowe opłaty?
Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Cena podana na stronie jest ceną ostateczną. Cena zawiera również wydanie dokumentów ukończenia kursu oraz wysłanie dokumentów na adres kursanta.
7) Czy kurs można rozłożyć na raty?
Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.