Kurs Pielęgnacji Drzew i Ogrodów

Popularność kursu: 95%      Opinie: 196      wróć do kursów

Po ukończeniu kursu uczestnik szkolenia otrzymuje kwalifikacje z zakresu pielęgnacji drzew i ogrodów wg poniższego wzoru. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Klasyfikacja ta jest narzędziem, który grupuje zawody i specjalności występujące na rynku pracy oraz ustala ich symbole i nazwy.

Absolwent po ukończeniu kursu otrzymuje zaświadczenie MEN w języku polskim oraz certyfikat.

Celem szkolenia jest:

- Uzyskanie wiedzy na temat wymogów prawno-organizacyjnych dla podmiotów organizujących  pracę na wysokości.
- Uzyskanie umiejętności posługiwania się sprzętem przeznaczonym do pracy na wysokości, w szczególności do pracy na drzewach.
- Przyswojenie umiejętności bezpiecznej organizacji prac na wysokości, ze szczególnym uwzględnieniem asekuracji.
- Ukształtowanie praktycznych umiejętności wykorzystywanych podczas prac na wysokości.
- Opanowanie praktyczne technik ratowniczych w obrębie pracującego zespołu.
- BHP, organizacja bezpieczeństwa na stanowisku pracy.

Dodatkowo dowiesz się: od czego należy zacząć przy planowaniu ogrodu, jak zakładać rabaty i kwietniki, jak sadzić i palikować drzewa, ale przede wszystkim krok po kroku przejdziemy razem przez poszczególne prace w ogrodzie jakie niosą za sobą kolejne pory roku. Dowiedzą się Państwo m.in. jakie porządki należy wykonać w ogrodzie po zimie, jak nawadniać ogród latem, a także jak zabezpieczyć rośliny przed zimą.

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego absolwent otrzyma zaświadczenie MEN oraz certyfikat umożliwiający podjęcie legalnego zatrudnienia zarówno w Polsce jak i zagranicą.
Na dokumentach wyszczególniony jest dokładnie zakres poznanych podczas kursu zagadnień - taka informacja będzie wymagana przez pracodawcę.

Czas trwania kursu to 80 godz. Nie ma limitu czasu na ukończenie kursu. Finalny czas trwania kursu zależy od dyspozycyjności kursanta.

Brak komentarzy.