obrazek

Kurs Zawodowy Kosmetyczny

   Cena: 1849.00 PLN
Najniższa cena wybranego kursu w ciągu ostatnich 30 dni: 1849.00 PLN
Popularność kursu: 98.4%      Opinie: 185      wróć do kursów

Po ukończeniu kursu uczestnik szkolenia otrzymuje kwalifikacje kosmetyczne wg poniższego wzoru. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania opartej na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Klasyfikacja ta jest narzędziem, które grupuje zawody i specjalności występujące na rynku pracy oraz ustala ich symbole i nazwy. Zgodnie z klasyfikacją zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy kosmetyczka została sklasyfikowana pod numerem: 514202.

Absolwent po ukończeniu kursu otrzymuje zaświadczenie w języku polskim.

Kosmetyczka jest zawodem usługowym zaliczanym do usług osobistych, obejmuje czynności związane z wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających.

Praca kosmetyczki ma charakter indywidualny i wykonywana jest samodzielnie na podstawie własnych wiadomości, umiejętności praktycznych oraz doświadczenia zawodowego. Do zadań kosmetyczki należy przede wszystkim wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, tj.: oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Następną grupą zabiegów są zabiegi upiększające, zdobnicze oraz zabiegi z zastosowaniem czynników fizykalnych ze szczególnym uwzględnieniem światła, prądu, wody, temperatury i ultradźwięków. Kolejnym działem są porady i zabiegi z zakresu stylizacji i wizażu, gdzie klient otrzymuje wyczerpujące wskazówki na temat rodzaju makijażu oraz sposobów jego wykonania, formy fryzury i kolorystyki włosów, doboru odpowiedniego stylu ubioru wraz z paletą barw, biżuterii i dodatków. Polem zabiegowym dla kosmetyczki jest skóra ciała ludzkiego, w szczególności na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach i stopach. Podstawową umiejętnością kosmetyczki jest rozpoznawanie rodzajów skóry oraz stosowanie różnych sposobów jej pielęgnacji. Bardzo ważna jest ocena, czy defekty cery mieszczą się w granicach fizjologii, tzn.: stanu normalnego, czy też wymagają ingerencji medycznej. Wykonywanie zawodu kosmetyczki wymaga dużej odpowiedzialności, bowiem zabiegi kosmetyczne oddziałują bezpośrednio i pośrednio na organizm człowieka. Nieodzownym elementem pracy jest również śledzenie zmian i trendów rozwojowych w kosmetyce.

Kurs kompleksowo przygotowuje do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych z zakresu kosmetyki. Kurs obejmuje: podstawy anatomii i dermatologii, masaż twarzy, manicure i zabiegi pielęgnujące na dłonie, peelingi kosmetyczne i ich zastosowanie: kwasy AHA, mikrodermabrazję diamentową, peeling kawitacyjny oraz ultradźwięki i darsonwalizację.

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego absolwent otrzyma zaświadczenie MEN oraz certyfikat umożliwiający podjęcie legalnego zatrudnienia w instytucjach prywatnych jak i państwowych, zarówno w Polsce jak i zagranicą.


Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć


 

FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Czy zaświadczenia ukończenia kursu trzeba odnawiać?

Zaświadczenie o ukończeniu kursu wydawane jest na podstawie odpowiednich rozporządzeń i jest wydawane dożywotnio! Nie wymaga dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.

2) Ile czasu zajmuje opanowanie materiału na kursie i w jakim czasie trzeba go ukończyć?

Czas trwania kursu to 160 godzin. Nie ma limitu czasu na ukończenie kursu. Finalny czas trwania kursu zależy od dyspozycyjności kursanta.

3) Czy zaświadczenie jest honorowane jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego?

Tak. Zaświadczenie ukończenia kursu internetowego i stacjonarnego są dokładnie takie same. Zaświadczenie jest honorowane tak samo jak po ukończeniu kursu stacjonarnego zarówno w instytucjach prywatnych jak i państwowych na terenie całej UE.

4) Jak wygląda proces nauki na platformie e-learningowej Centrum Doskonalenia Zawodowego?

Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów Centrum Doskonalenia Zawodowego. Wiedza prezentowana jest za pomocą czytelnych prezentacji, audiobook’ów oraz wykładów. Proces nauki odbywa się na intuicyjnej i łatwej w obsłudze platformie e-learningowej, przygotowanej pod kątem nauczania ze wskazanego zakresu. W razie jakichkolwiek pytań bądź problemów przy korzystaniu z platformy, należy kontaktować się z obsługą portalu: infolinia: +48 22 602 01 21, mail: kontakt@cdz.edu.pl.

5) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie mające dostęp do przeglądarki internetowej. Urządzenie winno odtwarzać poprawnie dźwięk w formacie MP3.

6) Czy są dodatkowe opłaty?

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Cena podana na stronie jest ceną ostateczną. Cena zawiera również wydanie dokumentów ukończenia kursu oraz wysłanie dokumentów na adres kursanta.


7) Czy kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.

Przemysław : Polecam , prosto , kompetentnie. 

Przemysław : Prosty , zrozumiały. Polecam w 100%

Katarzyna K.: Jestem zadowolona, kurs całkiem interesujący, wiedza przekazana ciekawie, do tego stopnia, że ciężko się oderwać. Polecam osobom które lubią pracować z materiałem wtedy, gdy mają czas i siłę. Chętnie skorzystam jeszcze z kilku kursów w CDZ.

Przemysław : Prosto , zwięźle i na temat , Polecam 100%

Przemysław : Prosty , zrozumiały , klarowny , Polecam

Adrianna: Bardzo polecam ten kurs. chodziłam do szkoły policealnej zaocznie i nie wyniosłam tyle co z tego kursu. polecam!!!

Katarzyna S-P: Polecam serdecznie, Wiedza która jest przekazywana w bardzo przystępny sposób. 

Karolina: Jestem zadowolona. Materiały zaprezentowane zostały w sposób niezwykle przejrzysty. 

Olga P: Kurs oceniam bardzo dobrze. 

Izabela W.: Kurs spełnił moje oczekiwania. Polecam.

Dorota: Korzystam z kursów w Centrum Doskonalenia Zawodowego już po raz 3 i jestem bardzo zadowolona.Kursy są bardzo czytelne i zrozumiałe.Ułożone bardzo dobrze że można szybko przyswoić materiał.Polecam wszystkim to ma możliwość uczenia się zdalnie bo jest to wielki komfort.Obsługa bardzo miła i co ważna zawsze można na obsługę liczyć.Pozdrawiam Dorota

Beata Szuptarska-Osiecka: Jestem bardzo zadowolona z kursu.  Zostałam profesjonalnie przygotowana do wykonywania zawodu. Z pewnością skorzystam w przyszłości z innych kursów polecanych i prowadzonych przez CDZ.

Dominika: bardzo łatwy i przyjemny kurs dla praktyków, polecam!!!!

Wera S.: bardzo fajny i przyjemny kurs. ciekawe i przydatne materialy. na pewno skorzystam jeszcze z innych kursow. serdecznie polecam ! :)

Anna: Nauka to czysta przyjemność z tak opracowanymi materiałami.

Helena : Dobre przygotowanie merytoryczne, odpowiednia ilość materiałów. Idealny dla osób pracujących. 

Kasia F. : Świetny kurs. Bardzo dużo informacji. Bardzo klarownie wszystko przedstawione i dogłębnie omówione. 

Justyna: Kurs spełnił moje oczekiwania. Polecam

Marina: Jestem rosjanka, ale nawet dla mnie bylo latwe i przyjemne. Dziekuje bardzo.Jestem zadowolona. POLECAM!

Paulina Z.:  Absolutnie godny polecenia kurs, dobrze przygotowane materiały, dobrze skompresowana najważniejsza wiedza online. 

Celina W.: Dziekuje bylo bardzo przyjemnie i szybko, profesjonalny kurs POLECAM GORACO!

Hania L.: Jestem bardzo zadowolona z kursu. Pochłonęłam ogrom wiedzy. Wszystkim serdecznie polecam.

Maja : Bardzo fajny kurs godny polecenia :)

Basia Z.: Materiały bardzo dobrze opisane. Nie maiłam problemu z rozwiązywaniem testów. Polecam

Malwina D.:  Jestem bardzo zadowolona, że wzięłam udział w tym kursie. Materiały szkoleniowe napisane w bardzo przystępnej formie. Wiedza zdobyta w stu procentach pozwoli pracowac jako kosmetyczka

Natalia P.: Wspaniala mozliwosc zdobycia ogromnej wiedzy. Materialy naukowe na najwyzszym poziomie, wyczerpujace kazdy temat w 100%. Swietna opcja dla osob zabieganych. Mozna sie uczyc I zaliczac testy bez stresu nawet w srodku nocy. Rewelacja !!!

Paula K.: Możliwość płatności ratalnej przybliżyła mi możliwość podjęcia zatrudnienia jako kosmetyczka

Karina : szkolenie zawierało przydatne informacje w praktyce. Materiały, które można wydrukować, stanowią aktualnie pigułkę wiedzy w moim życiu zawodowym.

Wanda S.: Kompetentnie i profesjonalnie, polecam.

Anna Żelazowska: Kurs oceniam pozytywnie , bezstresowy, uczenie się w wolnych chwilach bez wychodzenia z domu. Polecam 

Monika: Materiały do nauki napisane w sposób przejrzysty, łatwy do przyswojenia.Polecam kurs osobom, które nie mają czasu na codzienne uczęszczanie na zajęcia stacjonarne.

Karolina B.: Chciałabym się podzielić swoją opinią... Mianowicie kurs był mi niezbędny do tego, abym jako osoba bezrobotna mogła otrzymać dofinansowanie na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Jednym z wymogów w wypełnieniu formularza (w Urzędzie Pracy) było podanie numeru kwalifikacji. Przed opłaceniem kursu dopytałam w Urzędzie oraz w szkole Centrum Doskonalenia Zawodowego czy uzyskane w kursie online kwalifikacje będą wystarczające. Okazało się, że kwalifikacje wydane przez CDZ są honorowane, dzięki czemu otrzymałam dofinansowanie na otworzenie własnego salonu kosmetycznego. Także niebawem zapraszam do mojego salonu! Dziękuję serdecznie i polecę Was wszystkim moim znajomym.

Kasia W.: Kurs spełnił moje oczekiwania. Materiały zawarte w kursie na wysokim poziomie. Dostęp do platformy jest prosty i czytelny, nie było żadnych problemów. Polecam

Dorota P.: Największą zaletą tego kursu jest możliwość dopasowania nauki do własnych, indywidualnych możliwości. Polecę swoim znajomym.

Marta: Taka forma zdobycia uprawnień była dla mnie idealna ze względu na napięty grafik. Polecam!