obrazek

Kurs Zawodowy Kosmetyczny

 Cena tego kursu to tylko: 1899.00 PLN
Popularność kursu: 98.2%      Opinie: 156      wróć do kursów

Po ukończeniu kursu uczestnik szkolenia otrzymuje kwalifikacje kosmetyczne wg poniższego wzoru. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Klasyfikacja ta jest narzędziem, który grupuje zawody i specjalności występujące na rynku pracy oraz ustala ich symbole i nazwy. Zgodnie z klasyfikacją zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy kosmetyczka została sklasyfikowana pod numerem: 514202.

Absolwent po ukończeniu kursu otrzymuje zaświadczenie w języku polskim.

Kosmetyczka jest zawodem usługowym zaliczanym do usług osobistych, obejmuje czynności związane z wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających.  

Praca kosmetyczki ma charakter indywidualny i wykonywana jest samodzielnie na podstawie własnych wiadomości, umiejętności praktycznych oraz doświadczenia zawodowego. Do zadań kosmetyczki należy przede wszystkim wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, tj. oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie skóry twarzy szyi i dekoltu. Następną grupą zabiegów są zabiegi upiększające, zdobnicze oraz zabiegi z zastosowaniem czynników fizykalnych ze szczególnym uwzględnieniem światła, prądu, wody, temperatury i ultradźwięków. Kolejnym działem są porady i zabiegi z zakresu stylizacji i wizażu, gdzie klient otrzymuje wyczerpujące wskazówki na temat rodzaju makijażu oraz sposobów jego wykonania, formy fryzury i kolorystyki włosów, doboru odpowiedniego stylu ubioru wraz z paletą barw, biżuterii i dodatków. Polem zabiegowym dla kosmetyczki jest skóra ciała ludzkiego, w szczególności na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach i stopach. Podstawową umiejętnością kosmetyczki jest rozpoznawanie rodzajów skóry oraz stosowanie różnych sposobów jej pielęgnacji. Bardzo ważna jest ocena, czy defekty cery mieszczą się w granicach fizjologii, tzn. stanu normalnego, czy też wymagają ingerencji medycznej. Wykonywanie zawodu kosmetyczki wymaga dużej odpowiedzialności, bowiem zabiegi kosmetyczne oddziałują bezpośrednio i pośrednio na organizm człowieka. Nieodzownym elementem pracy jest również śledzenie zmian i trendów rozwojowych w kosmetyce.

Kurs kompleksowe przygotowuje do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych z zakresu kosmetyki. Kurs obejmuje: Podstawy anatomii i dermatologii, masaż twarzy, manicure i zabiegi pielęgnujące dłonie, peelingi kosmetyczne i ich zastosowanie: kwasy AHA, mikrodermabrazję diamentową, peeling kawitacyjny oraz ultradźwięki i darsonwalizację.

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego absolwent otrzyma zaświadczenie MEN oraz certyfikat umożliwiający podjęcie legalnego zatrudnienia w instytucjach prywatnych jak i państwowych, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć


FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Czy zaświadczenia ukończenia kursu trzeba odnawiać?

Zaświadczenie o ukończeniu kursu wydawane jest na podstawie odpowiednich rozporządzeń i jest wydawany dożywotnio! Nie wymaga dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.

2) Ile czasu zajmuje opanowanie materiału na kursie i w jakim czasie trzeba go ukończyć?

Czas trwania kursu to 160 godz. Nie ma limitu czasu na ukończenie kursu. Finalny czas trwania kursu zależy od dyspozycyjności kursanta.

3) Czy zaświadczenie jest honorowane jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego?

Tak. Zaświadczenie ukończenia kursu internetowego i stacjonarnego są dokładnie takie same. Zaświadczenie jest honorowane tak samo jak po ukończeniu kursu stacjonarnego zarówno w instytucjach prywatnych jak i państwowych na terenie całej UE.

4) Jak wygląda proces nauki na platformie e-learningowej Centrum Doskonalenia Zawodowego?

Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów Centrum Doskonalenia Zawodowego. Wiedza prezentowana jest za pomocą czytelnych prezentacji, audiobook’ów oraz wykładów. Proces nauki odbywa się na intuicyjnej i łatwej w obsłudze platformie e-learningowej, przygotowanej pod kątem nauczania z zakresu telemarketingu. W razie jakichkolwiek pytań bądź problemów przy korzystaniu z platformy, należy kontaktować się z obsługą portalu: infolinia: 22 116 86 66, mail: kontakt@cdz.edu.pl. 

5) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie, które posiada zainstalowany moduł Flash Player w przeglądarce (kliknij aby zainstalować). Urządzenie winno odtwarzać poprawnie dźwięk w formacie MP3 oraz posiadać rozdzielczość ekranu w poziomie nie mniejszą niż 1100 pixeli.

6) Czy są dodatkowe opłaty?

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Cena podana na stronie jest ceną ostateczną. Cena zawiera również wydanie dokumentów ukończenia kursu oraz wysłanie dokumentów na adres kursanta.


7) Czy kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego umożliwia rozłożenia całej opłaty na 3 raty (50%/25%/25%). Przykład - cena kursu wynosi 400 zł, pierwsza wpłata wynosi 200 zł, druga wpłata 100 zł, trzecia wpłata 100 zł. Taka forma nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, ponieważ możliwości rozłożenia na raty udziela Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących. Drugą i trzecią ratę kursant może wpłacić w dowolnym dla siebie czasie.

Anna Żelazowska: Kurs oceniam pozytywnie , bezstresowy, uczenie się w wolnych chwilach bez wychodzenia z domu. Polecam 

Monika: Materiały do nauki napisane w sposób przejrzysty, łatwy do przyswojenia.Polecam kurs osobom, które nie mają czasu na codzienne uczęszczanie na zajęcia stacjonarne.

Karolina B.: Chciałabym się podzielić swoją opinią... Mianowicie kurs był mi niezbędny do tego, abym jako osoba bezrobotna mogła otrzymać dofinansowanie na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Jednym z wymogów w wypełnieniu formularza (w Urzędzie Pracy) było podanie numeru kwalifikacji. Przed opłaceniem kursu dopytałam w Urzędzie oraz w szkole Centrum Doskonalenia Zawodowego czy uzyskane w kursie online kwalifikacje będą wystarczające. Okazało się, że kwalifikacje wydane przez CDZ są honorowane, dzięki czemu otrzymałam dofinansowanie na otworzenie własnego salonu kosmetycznego. Także niebawem zapraszam do mojego salonu! Dziękuję serdecznie i polecę Was wszystkim moim znajomym.

Kasia W.: Kurs spełnił moje oczekiwania. Materiały zawarte w kursie na wysokim poziomie. Dostęp do platformy jest prosty i czytelny, nie było żadnych problemów. Polecam

Dorota P.: Największą zaletą tego kursu jest możliwość dopasowania nauki do własnych, indywidualnych możliwości. Polecę swoim znajomym.

Marta: Taka forma zdobycia uprawnień była dla mnie idealna ze względu na napięty grafik. Polecam!