obrazek

Kurs Zawodowy Kosmetologa

   Cena: 1949 PLN
Najniższa cena wybranego kursu w ciągu ostatnich 30 dni: 1949.00 PLN
Popularność kursu: 99.2%      Opinie: 299      wróć do kursów

Kurs Zawodowy Kosmetologa online oraz materiały dydaktyczne są prowadzone m.in. w oparciu o: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki, Ustawę o produktach kosmetycznych oraz Ustawę o prawie oświatowym.

Centrum  Doskonalenia  Zawodowego  posiada  uprawnienia  do  wydawania absolwentowi dokumentacji zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki.

Zwracamy szczególną uwagę, iż do wydawania powyższej dokumentacji są powołane wyłącznie uprawnione do tego instytucje oświatowe.

Po ukończeniu Kursu Zawodowego Kosmetologa absolwent otrzymuje dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz certyfikat w j. polskim.

Ukończenie kursu umożliwia uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych do podjęcia legalnej pracy we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Uzyskane w ten sposób wiedza, umiejętności oraz kwalifikacje zawodowe są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania opartej na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Klasyfikacja ta jest narzędziem, które grupuje zawody i specjalności występujące na rynku pracy oraz ustala ich symbole i nazwy. Zgodnie z klasyfikacją zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy kosmetolog został sklasyfikowany pod numerem: 229903.

Absolwent uzyska wiedzę i umiejętności z zakresu fizykochemicznych i biologicznych podstaw nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej, znajomość budowy i funkcji organizmu człowieka w zakresie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych zgodnych z programem kursu.

Zgodnie z opisem zawartym w "Krajowym standardzie kwalifikacji zawodowych" przygotowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, kosmetolog to specjalista zajmujący się poprawianiem i przywracaniem urody. Zajmuje się profilaktyką, która ma na celu opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowanie jak najdłużej sprawności życiowej, a także problemami dotyczącymi zmian skórnych, które szczególnie niekorzystnie wpływają na wygląd zewnętrzny.

Kosmetolog posiada wiedzę ogólną z zakresu anatomii, fizjologii, patofizjologii, biochemii, histologii, dermatologii, immunologii, onkologii skóry, medycyny estetycznej, toksykologii, receptury kosmetyku, laseroterapii, chemii surowców kosmetycznych, sensoryki, perfumerii, etyki oraz nauk o zdrowiu, a także wiedzę szczegółową z zakresu kosmetologii.

Cechy, jakie powinien posiadać kosmetolog to: poczucie piękna, zdolności manualne, dar empatii i przekonywania. Powinien ponadto umieć wysłuchać klienta i być komunikatywny. Ważne jest również zamiłowanie artystyczne i upodobania estetyczne.

Kosmetolog znajduje zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych oraz odnowy biologicznej, a także firmach kosmetycznych w dziale szkoleń, dystrybucji czy sprzedaży kosmetyków lub kontroli jakości. Może również pracować w laboratoriach, zajmujących się badaniem skuteczności działania produktów kosmetycznych lub jako wykładowca w wyższych uczelniach i szkołach kosmetycznych oraz w redakcjach profesjonalnych pism.

Jednocześnie dzięki uzyskanej akredytacji uczelni wyższej każdy z absolwentów Centrum Doskonalenia Zawodowego może uzyskać dodatkową dokumentację wydawaną przez uczelnię w postaci: dyplomu w skórzanej oprawie oraz świadectwa ukończenia kursu.

Centrum Doskonalenia Zawodowego jest wpisane do rejestru instytucji szkoleniowych Urzędu Pracy. Oznacza to, że każda osoba posiadająca status bezrobotnego, może wnioskować o pokrycie kosztów naszego szkolenia przez swój Urząd Pracy.

UWAGA! Szczegółowe informacje o przebiegu szkolenia online, rejestracji, płatnościach oraz wymogach technicznych znajdują się poniżej. Zachęcamy do weryfikacji.

Program kursu - pobierz 

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć


 

FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Czy zaświadczenia ukończenia kursu trzeba odnawiać?

Zaświadczenie o ukończeniu kursu wydawane jest na podstawie odpowiednich rozporządzeń i jest wydawane dożywotnio! Nie wymaga dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.

2) Ile czasu zajmuje opanowanie materiału na kursie i w jakim czasie trzeba go ukończyć?

Czas trwania kursu to 160 godzin. Nie ma limitu czasu na ukończenie kursu. Finalny czas trwania kursu zależy od dyspozycyjności kursanta.

3) Czy zaświadczenie jest honorowane jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego?

Tak. Zaświadczenia ukończenia kursu internetowego i stacjonarnego są dokładnie takie same. Zaświadczenie jest honorowane tak samo jak po ukończeniu kursu stacjonarnego zarówno w instytucjach prywatnych jak i państwowych na terenie całej UE.

4) Jak wygląda proces nauki na platformie e-learningowej Centrum Doskonalenia Zawodowego?

Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów Centrum Doskonalenia Zawodowego. Wiedza prezentowana jest za pomocą czytelnych prezentacji, audiobook’ów oraz wykładów. Proces nauki odbywa się na intuicyjnej i łatwej w obsłudze platformie e-learningowej, przygotowanej pod kątem nauczania ze wskazanego zakresu. W razie jakichkolwiek pytań bądź problemów przy korzystaniu z platformy, należy kontaktować się z obsługą portalu: infolinia: +48 22 602 01 21, mail: kontakt@cdz.edu.pl.

5) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie mające dostęp do przeglądarki internetowej. Urządzenie winno odtwarzać poprawnie dźwięk w formacie MP3.

6) Czy są dodatkowe opłaty?

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Cena podana na stronie jest ceną ostateczną. Cena zawiera również wydanie dokumentów ukończenia kursu oraz wysłanie dokumentów na adres kursanta.


7) Czy kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.

Przemysław : Polecam, Dużo wiedzy ciekawe segmenty , prosto , klarowanie na temat. 

Monika K.: Kurs bardzo fajny. Dużo podstawowej informacji które przydadzą się do pracy w kosmologii.Do tego każdy temat zakończony testem który pogłębia zapamiętana wiedze.Polecam.

Kinga P.: Polecam. Kurs zawiera wiele cennych informacji. Treść bardzo jasna i zrozumiała. Duży plus za brak określonego czasu na zaliczenie testów i zrobienia go w trybie online.

Radosław P.: Naprawdę polecam .

Kasia : Polecam

Edyta : Kurs był bardzo ciekawy.Wszystkie materiały zawierały bardzo przydatne informacje i dostarczyły mi nowej wiedzy, którą wykorzystam w praktyce.Duży plus za brak określonego czasu na zaliczenie testów i możliwość zrobienia go w trybie online.Gorąco polecam!

Natalia: Kurs MEGA !! Polecam z całego serca.Kurs łatwy do przyswojenia, przejrzyste prezentacje,. Duży plus za możliwość zrobienia go w trybie online.

Dorota G-H: Kurs zawiera naprawdę wiele cennych informacji. Każdą część można pobrać i wrocić do niej w każdym momencie. Największym atutem kursu jest to, że jest w formie online i nie ma określonego czasu na zaliczenie kursu. Gorąco polecam

S. Andżelika: Kurs jest przyjemny i posiada dużo wiedzy teoretycznej.

Joanna: Kurs bardzo przyjazny dla kursanta, treść bardzo jasna i zrozumiała. Polecam

J.: Kurs bardzo przyjaznie opracowany, tematy opisane bardzo wyraznie i ze zrozumieniem dla kursanta. Polecam

Izabela: Łatwo przyswajalny i czytelnie przedstawiony materiał.

Izabela: Polecam

Regina: Starannie przygotowane materiały, bardzo miła i pomocna obsługa w razie jakichkolwiek pytań dotyczących kursu. Polecam z całego serca!

Agata: Polecam gorąco kurs! Przejrzyste prezentacje i wyczerpujące informacje :) 

Karl: Bardzo profesjonalnie przygotowane materiały. Interesująca zawartość.

Kasia L : Polecam serdecznie. Wiedza i umiejętności są bardzo porównywalne do tych, które uzyskujemy na studiach. Cieszę się ze będę mogła wykonywać wymarzony zawód. Kurs polecam serdecznie. Bardzo dobrze przygotowuje do tego zawodu. 

Alicja : Kurs bardzo czytelny i konkretny. Można uzyskać podstawową wiedzę z zakresu kosmetologii. Dla osób lubiących uczyć się samodzielnie godny polecenia.

G.: świetny. polecam.

G.: super, polecam!

Natalia Turkaj: Jestem bardzo zadowolona z kursu !

Sandra Fiłka : Bardzo chciałam podziękować za intensywny kurs, który polecam każdemu z czystym sumieniem. 

Kayarzyna Chleboś : Oceniam na 6+

K: Kurs zadowalający.

Agata Krystkiewicz: Kurs bardzo fajny, czytelny , nie zajmuje wiele czasu. Polecam wszystkim zainteresowanym.

Marta Dembińska: Kurs bardzo przyjemny oraz treściwy. 

Jadzia J. : Realizacja szkolenia jeszcze nigdy nie była dla mnie tak prosta i przyjemna. Mogłam powracać do materiałów w każdym momencie nie czując presji grupy. Indywidualny tok nauczania okazał się dla mnie zbawienny. Dziękuję organizatorom za taki zamysł nauki.

Hanna :  Kurs był bardzo ciekawy i doskonale poprowadzony, zdobyłam dużo nowych i przydatnych umiejętności, oraz wiedzy.dziękuję

Sara : Ukończyłam szklenie. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu kursów. Szybko otrzymałam dokumentację, teraz mogę podjąć zatrudnienie jako Kosmetolog

Weronika K.: Konkretne informacje. Materiały są przygotowane zwięźle, ale wystarczająco do podjęcia pracy. Szybka wysyłka dokumentów, porządnie wydane dokumenty.  Z czystym sumieniem mogę polecić Centrum Doskonalenia Zawodowego jako godną zaufania szkołę.

Kamila : Nauka za pośrednictwem platformy e-learningowej oznaczała dla mnie niezwykłą oszczędność czasu oraz pieniędzy. Elastyczność nauki oraz brak dodatkowych kosztów, to to, czego szukałam. Polecam naukę w CDZ

Doma : Nie mam żadnych uwag co do kursu. Całość szkolenia została zorganizowana oraz przeprowadzona na najwyższym poziomie.

Barbara Z. : Wygodna forma realizacji nauki. W kursie zawarto najistotniejsze informacje, potrzebne do wykorzystania w życiu zawodowym.

Pola : Wspaniały kurs -najważniejsza zaleta to czas , pracuję kiedy mam czas , to rewolucja na rynku szkoleń .skorzystam w najbliższym terminie z kolejnych szkoleń w tej formie 

Olga F. : Kurs godny polecenia. Podnoszenie kwalifikacji poprzez metodę e-learningową to duża oszczędność czasu. Dodatkowo po ukończeniu szkolenia otworzyły się przede mną szerokie możliwości na rynku pracy. 

Beata W. : Taka forma podnoszenia kwalifikacji odpowiada mi najbardziej. Szybka i skuteczna. Poziom jakości przygotowanych materiałów sprawia duże wrażenie. Z pewnością to nie mój ostatni kurs w Centrum Doskonalenia Zawodowego

Dorota R. : Pełen profesjonalizm, uczciwe podejście do kursanta, kompetentna obsługa portalu, możliwość rozłożenia płatności na raty, intuicyjna platforma edukacyjna - jednym słowem polecam.

Gabriela : świetnie przygotowuje do pracy w zawodzie. Polecam!! 

Julia P. : Kurs udostępniony w pełni już po dokonaniu wpłaty pierwszej raty. Obszernie opracowane materiały dydaktyczne umożliwiły osiągnięcie wiedzy niezbędnej do wykonywania zawodu kosmetologa. Dobrym rozwiązaniem są też testy cząstkowe po każdym temacie, które umożliwiają weryfikację nabytych informacji. Serdecznie polecam szkolenie.

Karolina L. : Dziękuję za miłą obsługę, porządnie wykonany Dyplom oraz wachlarz nowych możliwości po zrealizowanym kursie, polecam.

Daria : Dobra cena, wartościowy zakres materiałów. Pomoce naukowe można pobrać i wydrukować. Stanowią one klarowne kompendium wiedzy! Uważam, że kurs stanął na wysokości zadania i oceniam go na 6+

Michalina :  Szkolenie spełniło moje oczekiwania. Polecam serdecznie 

Kasia D. : Materiały dydaktyczne opracowane w przejrzysty sposób. Mogę z czystym sumieniem zostawić opinię pozytywną a kurs polecić znajomym!

MARLENA RISTAU: KURS PROFESJONALNIE PODNIÓSŁ POZIOM MOJEJ WIEDZY NA TEMAT KOSMETOLOGII. MOGŁAM POZNAĆ WSZYSTKIE ASPEKTY ZWIĄZANIE Z PIELĘGNACJĄ TWARZY, CIAŁA, ZABIEGÓW KOSMETYCZNYCH, CHORÓB SKÓRY I PAZNOKCI, ITD.Z PEWNOŚCIĄ WARTO SIĘ U PAŃSTWA SZKOLIĆ I PODNOSIĆ KWALIFIKACJE.

Katarzyna chleboś: Kurs przygotowany super . Bardzo rozległa wiedza.

Natalia: Jestem zadowolona, treści przedstawione w bardzo zozumiały sposób