obrazek

Kurs Zielarz-Fitoterapeuta

 Cena tego kursu to tylko: 1899.00 PLN
Popularność kursu: 95%      Opinie: 211      wróć do kursów

Po ukończeniu kursu uczestnik szkolenia otrzymuje kwalifikacje Zielarza-Fitoterapeuty wg poniższego wzoru. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Klasyfikacja ta jest narzędziem, które grupuje zawody i specjalności występujące na rynku pracy oraz ustala ich symbole i nazwy. Zgodnie z klasyfikacją zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy zielarz-fitoterapeuta został sklasyfikowany pod numerem: 323012.

Absolwent po ukończeniu kursu otrzymuje zaświadczenie w języku polskim.

Do obowiązków zielarza-fitoterapeuty należy m.in.: pozyskiwanie, przechowywanie i sprzedaż ziół, wyrobów zielarskich, kosmetycznych oraz suplementów diety; we współpracy z farmaceutami i lekarzami poszukiwanie i poznawanie nowych właściwości roślin leczniczych; określanie i dawkowanie sporządzanych z nich preparatów oraz doradzanie i stosowanie w celach terapeutycznych ziół w medycynie niekonwencjonalnej (naturalnej) lub podejmowanie terapii alternatywnych.

Po ukończeniu kursu absolwent może: podjąć zatrudnienie w drogerii i sklepie zielarsko-medycznym oraz sprzedawać produkty zielarskie, certyfikować produkty zielarskie w laboratoriach analitycznych i laboratoriach kontroli jakości, prowadzić samodzielnie działalność gospodarczą i praktyki fitoterapeutyczne w ramach terapii niekonwencjonalnych, uczestniczyć w procesie technologicznym produkcji maceratów, wyciągów, odwarów i wywarów z ziół, wód aromatycznych, olejków leczniczych itp., określać dawkowanie sporządzonych preparatów, ich działań niepożądanych oraz ich interakcji z lekami syntetycznymi.

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć


PROGRAM KURSU - pobierz 

FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Czy zaświadczenia ukończenia kursu trzeba odnawiać?

Zaświadczenie o ukończeniu kursu wydawane jest na podstawie odpowiednich rozporządzeń i jest wydawane dożywotnio! Nie wymaga dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.

2) Ile czasu zajmuje opanowanie materiału na kursie i w jakim czasie trzeba go ukończyć?

Czas trwania kursu to 188 godzin. Nie ma limitu czasu na ukończenie kursu. Finalny czas trwania kursu zależy od dyspozycyjności kursanta.

3) Czy zaświadczenie jest honorowane jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego?

Tak. Zaświadczenia ukończenia kursu internetowego i stacjonarnego są dokładnie takie same. Zaświadczenie jest honorowane tak samo jak po ukończeniu kursu stacjonarnego zarówno w instytucjach prywatnych jak i państwowych na terenie całej UE.

4) Jak wygląda proces nauki na platformie e-learningowej Centrum Doskonalenia Zawodowego?

Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów Centrum Doskonalenia Zawodowego. Wiedza prezentowana jest za pomocą czytelnych prezentacji, audiobook’ów oraz wykładów. Proces nauki odbywa się na intuicyjnej i łatwej w obsłudze platformie e-learningowej, przygotowanej pod kątem nauczania ze wskazanego zakresu. W razie jakichkolwiek pytań bądź problemów przy korzystaniu z platformy, należy kontaktować się z obsługą portalu: infolinia: 22 116 86 66, mail: kontakt@cdz.edu.pl.

5) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie, które posiada zainstalowany moduł Flash Player w przeglądarce (kliknij aby zainstalować). Urządzenie powinno poprawnie odtwarzać dźwięk w formacie MP3 oraz posiadać rozdzielczość ekranu w poziomie nie mniejszą niż 1100 pixeli.

6) Czy są dodatkowe opłaty?

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Cena podana na stronie jest ceną ostateczną. Cena zawiera również wydanie dokumentów ukończenia kursu oraz wysłanie dokumentów na adres kursanta.

7) Czy kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.


AM: Oceniam kurs na 5. Materiał jest przedstawiony w sposób czytelny i zrozumiały, nawet zagadnienia z biochemii czy chromatografii, a do tego bardzo ciekawy.Ogromną zaletą jest możliwość pobrania materiałów na komputer lub czytnik i studiowanie ich w dowolnym momencie. Ja się wciągnęłam i po prostu w każdej wolnej chwili chłonęłam wiedzę!Polecam osobom zabieganym, które nie mają czasu na naukę stacjonarną. 

paulina: Kurs jest bardzo pomocny.

Katarzyna : Kurs w bardzo przystępnej formie, materiały są zwięzłe i zrozumiałe, można wracać do nich w razie potrzeby.

Agnieszka Krupińska: Bardzo dobry kurs, można się uczyć w dowolnym czasie

Dorota Hara-Rotman: Dziękuję, było super.

Tymoteusz: Wartościowe informacje w materjalach w przystepny sposób przekazane. 

KINGA: Kurs gromadzi treści teoretyczne oraz wiedzę praktyków. Polecam!

KINGA: Kurs zawiera zgromadzoną treść teoretyczną, a także wiedzę praktyków. Polecam.

Arek: Jestem bardzo zadowolony z kursu, nabyłem wiele informacji z zakresu fitoterapii, które będę mógł wykorzystać w praktyce. 

Anna: Sposób przeprowadzenia kursu o raz zakres merytoryczny oceniam pozytywnie.

Jolanta Grajewska-Lisik: Kurs oceniam b. pozytywnie. Wszystkie zawarte informacje są przydatne w zawodzie fitoterapeuty.Wiedza zdobyta na kursie stanowi dobry wstęp do dalszego poszerzania wiedzy. Ukończenie kursu zwiększa możliwość znalezienia pracy.

Eryk Gontarz: Cieszę się, że udało mi się ukończyć kurs. Posiadłem dzięki niemu wiele wartościowej wiedzy.

godny polecenia: Kurs bardzo ciekawy, ciekawy zakres materiału :) dziękuję

Mariusz Jagniewski: Merytorycznie bardzo ciekawy.Dużo ciekawych informacji.Interesująca tematyka i szeroki zakres studiów.

Joanna G.: Cieszę się, że miałam przyjemność uczestniczyć w takim kursie. Platforma okazała się bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Zawsze mogłam liczyć na obsługę klienta, która traktuje kursanta priorytetowo;) 

Łukasz: Materiały opracowane w sposób przejrzysty i ciekawy. Forma e-learningowa pozwoliła mi zaplanować czas na naukę w taki sposób, by nie kolidował z pracą i codziennymi zajęciami. Świetny kurs! Polecam!

Magda : Kurs bardzo dobrze zorganizowany, kwintesencja wiedzy, w łatwy i przystępny sposób przekazana.

Justyna: Kurs przygotowany w bardzo profesjonalny sposób. Tematy opisane zwięźle i ciekawie. Strona działa płynnie, bez jakichkolwiek problemów. Cały kurs oceniam bardzo pozytywnie. 

Dorota: Kurs bardzo dobrze zorganizowany  dla ludzi aktywnych zawodowo.Można korzystać z kursu o każdej porze dnia i nocy jak ci wygodnie w danym dniu.Bardzo cenne materiały. jestem bardzo zadowolona że wzięłam w nim udział.Polecam wszystkim.

Katarzyna Enerlich: Od lat praktykuję zielarstwo i cieszę się, że nie wychodząc z domu mogłam przypieczętować swoją wiedzę. :)

Bogdan Ponichtera: Jestem bardzo zadowolony,duzo sie nauczylem.

Bogdan Ponichtera: Kurs byl rewelacyjny.Interesowalem sie od zawsze fitoterapia.Dowiedzialem sie i nauczylem bardzo duzo dzieki temu kursowi.Duzym plusem bylo to ze zawsze moglem powrocic do raz juz przerobionego tematu i go przerobic ponownie.Dziekuje

Barbara Trela-Kijas: Kurs oceniam bardzo pozytywnie. Materiały w nim zawarte dostarczyły wielu cennych informacji.   Zakres i sposób przedstawienia dostosowany do potrzeb. 

Aleksander Haretski: Polecam od czystego serca!

Magdalena Kruk: Kurs ma bardzo przydatne i zrozumiałe materiały.

Stanislawa L.: Nic dodać, nic ująć- dogodniejszej formy nauki nie mogłam sobie wymarzyć. Materiały przeznaczone do nauki różnorodne, do czytania, lektor. Cena kursu zachęcająca bardziej niż w innych placówkach, dostępność do konta indywidualnego kursanta w każdym czasie, bez narzucania zbędnych terminów. 

Inowna K.: Jestem zadowolona z realizacji szkolenia w formie e-learningu. W dobie pośpiechu, jest to doskonała propozycja dostępności do edukacji dla wielu osób w tym dla mnie. Bardzo chwalę sobię tę formę rozwoju. Polecam!!!

Katarzyna T.: Kurs wart jest polecenia dalej!

Barbara R.: Polecam ten kurs wszystkim zapracowanym osobom, pragnącym dalej się rozwijać! 

Mirosław B.: Ciekawy, dobrze przygotowany kurs. 

Marcjanna: Przyjazna forma nauki. W wybranym przez kursanta czasie. Cena kursu- bardzo zachęcająca,materiały do nauki- przygotowane w ciekawy, nie nudzący sposób.

Milena W.: Bardzo wygodna forma podjęcia kształcenia. Platforma otwarta dla kursanta przez całą dobę, to dla mnie strzał w dziesiątkę!

Anna: Świetny kurs, informacje zawarte w materiałach dydaktycznych przygotowano skrupulatnie i w bardzo przemyślany sposób. Plecam

Katarzyna Dobrowolska - Sosnowska: Jestem zadowolona z kursu.