obrazek

Kurs Rolnika RL.03 (Kurs Kwalifikacyjny Zawodowy RL.03)

 Cena tego kursu to tylko: 1149.00 PLN
Popularność kursu: 98.8%      Opinie: 297      wróć do kursów

Po ukończeniu kursu rolnika przez internet uczestnik szkolenia otrzymuje kwalifikacje zawodowe z zakresu prowadzenia produkcji rolniczej (RL.03)Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 13 marca 2017 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą, Rozporządzeniem MEN z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach oraz Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO.

Ukończenie kursu oraz uzyskanie kwalifikacji rolniczych umożliwia m.in.: nabywanie ziemi, otworzenie gospodarstwa rolnego, uzyskiwanie dopłat oraz dotacji, uzupełnić wykształcenie wymagane w programie Młody Rolnik.

Po ukończeniu szkolenia, kursant otrzymuje Zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Centrum Doskonalenia Zawodowego zaświadczające o nabyciu kwalifikacji.

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć


Dodatkowo! Po zdaniu egzaminu OKE, otrzymuje się świadectwo/dyplom potwierdzające kwalifikacje w zawodzie Rolnik (Kod zawodu: 613003). Dokumenty dają kwalifikacje rolnicze i są uznawane w Agencji Nieruchomości Rolnej oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

                                                       


FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Jakie są możliwości po ukończeniu kursu rolnika przez internet?

1) Istnieje możliwość podejścia do egzaminu z kwalifikacji RL.03 (według klasyfikacji z roku 2012 kod zawodu R.3) organizowanego przez Okręgową Komisją Egzaminacyjną, a po zdaniu kwalifikacji RL.16 oraz RL.03 i posiadaniu min. Średniego wykształcenia istnieje możliwość podjęcia pracy jako Technik Rolnik (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 13 marca 2017 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego) (pobierz) 

2) Ukończona kwalifikacja RL.03 pozwala na dalszy rozwój zawodowy, np.: po kursie RL.03 oraz RL.06 (organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie) kursant uzyskuje tytuł Technika agrobiznesu.

2)  Dlaczego kurs trwa 576 godzin, a nie 880 godzin jak wynika z rozporządzenia?

Kurs można zrealizować nawet w 576 godzin, ponieważ rozporządzenie stanowi, iż w przypadku kwalifikacyjnego kursu zawodowego prowadzonego w formie zaocznej, minimalna liczba godzin kształcenia zawodowego nie może być mniejsza niż 65% minimalnej liczby godzin kształcenia zawodowego określonego w podstawie programowej.

W przypadku chęci uzyskania w/w kwalifikacji (zgodnych z rozporządzeniem) najszybciej i najtaniej - Centrum Doskonalenia Zawodowego to najlepsze miejsce.

3)  Do kogo skierowany jest kurs?

Kurs jest skierowany do osób, które:

a)  Chcą zdobyć zawód Rolnika zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (pobierz) 

b)  Chcą profesjonalnie prowadzić produkcję rolniczą

c)  Uzyskały, bądź chcą uzyskać dotację „Młodego rolnika”.

4)  Jakie są warunki przystąpienia do kursu?

Warunkiem przystąpienia do kursu jest:

a)  Wykształcenie: min. podstawowe.

b)  Ukończenie 18 roku życia

c)  Prawo jazdy kategorii B i praktyczna umiejętność jazdy ciągnikiem rolniczym (prawo jazdy kat. T nie jest wymagana)

d)  Brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu Rolnika.

5)  Czy płatność za kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty (50%/25%/25%). Przykład – cena danego kursu to 1000 zł, pierwsza wpłata wynosi 500 zł, druga wpłata 250 zł, trzecia wpłata 250 zł. Taka forma nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, ponieważ możliwość rozłożenia na raty udziela Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.

6)  Kiedy można rozpocząć kurs w przypadku płatności ratalnej?

Kurs można rozpocząć od razu po uiszczeniu pierwszej wpłaty.


7)  Przydatne informacje:

a)  Możliwość sprawdzenia wiedzy na testach z poprzednich lat: www.kwalifikacjewzawodzie.pl

b)  Informacje o egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie (Informator – Rolnik )

c)  Najnowszy arkusz pisemny z 2017 roku z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (pobierz)

d)  Najnowszy arkusz praktyczny z 2017 roku z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (pobierz)

e)  Po zdanym egzaminie w OKE możesz uzyskać tzw. „Europass”. Europass jest suplementem do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe wydawanym w języku angielskim (pobierz wzór) 


Skierski Mateusz: Materiały z których korzystałem są dobrze sformułowane do wszystkich tematów.Opisy tematów są bardzo dobrze opracowane z które dużo dostarczyły mi wiedzy do prowadzenia mi własnego gospodarstwa rolnego.

Joanna: Bardzo polecam Kurs Rolnika

Mateusz: Polecam.

Czerniecka Maja: Kurs bardzo ciekawy, w sam raz dla początkujących rolników.

kamil dobosz: Kurs jest bardzo praktyczny , można go zrobić w krótkim czasie . 

Juszczyk Wiktoria: Kurs bardzo przyjemny, przejrzysty. Materiały również bardzo czytelne i jasno wyjaśnione poszczególne kwestie. Z przyjemnością podeszłam do kursu :)

Szymaniewicz Krystian: Kurs w 100% zadawalający Polecam Każdemu 

Sebastian: Ciekawy kurs, który może być bardzo dobrą podstawą do rozpoczęcie działalności rolniczej młodych osób. Ważnym atutem jest duża elastyczność kursu, w którym nie ma narzuconych ram czasowych zaliczenia poszczególnych modułów, po prostu uczysz się kiedy masz na to czas. Polecam wszystkim zainteresowanym rolnictwem :)

JD: Bardzo praktyczny kurs

Wiśniewki: Bardzo wygodna forma nauki, polecam!

Marta : super, bardzo ciekawy kurs

Brayan Domin: Dziękuję za ukończenie kursu. naprawde fajna i szybka forma zaliczeniowa , moze dlatego ze chodzilem do technikum rolniczego i prowadze wlasna dzialalnosc gospodarcza to mi sie tak wydaje

Joanna: ok

Mariusz: ok

Tomasz W.: Bardzo wygodna forma zdobywania wykształcenia, bardzo wszystkim polecam!

Jacek: Bardzo ciekawy i konkretny kurs.

Aleksandra M.: Kurs jest przygotowany bardzo profesjonalnie. Zawiera wiele różnorodnych informacji, nie tylko z samego prowadzenia gospodarstwa rolnego, ale także np. z prowadzenia własnej firmy czy bezpieczeństwa przy korzystaniu z maszyn rolniczych. Zawiera także kurs języka angielskiego, który jest bardzo przydatny w dzisiejszych czasach. Polecam.

Sebastian: Super szkolenie!!!

Ludwik: Jestem bardzo zadowolony. Nauczyłem się wszystkiego co było mi potrzebne. Polecam

Maia P: Profesjonalnie przygotowany kurs, polecam!

Agnieszka P: 10/10 - super kurs

Karina: Dzięki szkoleniu w Centrum Doskonalenia Zawodowego zdałam egzamin państwowy! właśnie zapisałam się na R.16 :) :) :) Polecam!

Maria: Kurs idealny dla mnie. Będę robiła kolejny :)

Roman K.: Śledząc rynek i zapotrzebowanie na podnoszenie swoich kwalifikacji, zdecydowałem się zapisać na kurs rolnika R.3 w centrum doskonalenia zawodowego.  Zachęciła mnie konkurencyjna cena oraz polecenie przez zaprzyjaźnionego rolnika, który prowadzi gospodarstwo w mojej okolicy. Po zrealizowaniu nauki muszę powiedzieć, że chętnie powrócę na kolejny etap dokształcania w tej szkole. Polecam!

Patryk K.: Przyjemna forma zdobywania kwalifikacji. Decyzję o zapisaniu się na kurs podjąłem dzięki poleceniu szkoły przez bliskiego znajomego. Jestem zadowolony i z czystym sumieniem polecam dalej.

Tomasz J.: Przygotowanie kursu oraz pomoc ze strony obsługi platformy, zachęciły mnie do zapisania się na kolejny kurs rolniczy oferowany przez placówkę Centrum Doskonalenia Zawodowego.

Mariusz Sz.: Fantastyczna opcja poszerzania kwalifikacji dla osób zajętych. Dzięki nauce na platformie, mogłem w potencjalnie krótkim czasie zdobyć potrzebne kwalifikacje.

Jakub K.: Innowacyjna, wygodna forma nauki, szybsza niż przy kursach stacjonarnych oraz zdecydowanie wygodniejsza. Polecam

Łukasz N.: Polecam ten kurs!

Grzegorz G.: Jestem zadowolony z nauki na platformie. Chętnie będę kontynuować naukę na kolejnym poziomie przy kursie kwalifikacyjnym zawodowym technik rolnik.

Rafał B.: W porównaniu do konkurencji, cena i forma kursu proponowana przez Centrum Doskonalenia Zawodowego jest zdecydowanie dostępniejsza dla szerokiego grona odbiorców. Zrealizowałem kurs i jestem barrdzo zadowolony.

Igor S.: Świetny kurs!

Jan K.: Cena, elastyczność nauki, duża pomoc ze strony obsługi platformy, dobrze opracowane materiały dydaktyczne, to wszystko zachęca do ukończenia kursu rolnika. W bliskiej przyszłości na pewno przystapie do kolejnego kursu rolniczego proponowanego przez placówkę! Jestem bardzo zadowolony, polecam!!

Marek R.: Jestem bardzo usatysfakcjonowany z realizacji kursu rolnika na platformie edukacyjnej placówki Centrum Doskonalenia Zawodowego. Polecam gorąco!

Maciej T.: Chciałbym pochwalić organizatorów kursu rolnika. Materiały zostały przygotowane w bardzo ciekawy, nie nudzący sposób. Nauka bardzo mi się podobała. Cena i tytuł, który uzyskałem po ukończeniu kursu, zdecydowanie zachęcają do polecenia go dalej innym osobom. 

Marcus M.: Polecam naukę za pośrednictwem platformy wszstkim osobom zapracowanym, jednak pragnącym własnego rozwoju. Elastyczność platformy daje duże możliwości. Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem realizować kurs w Centrum Doskonalenia Zawodowego. 

Grażyna K.: Kurs na bardzo dobrym poziomie, polecam serdecznie!

Edward G.: Polecam ten kurs. Dobra cena zdecydowanie zachęciła mnie do zapisania się na kurs. Okazało się, że nauka w formie e-learningowej, to doskonała alternatywa do zdobywania tytułu i uprawnień. Z całą pewnością w niedługim czasie podejmę naukę przy kolejnym kursie rolniczym w placówce Centrum Doskonalenia Zawodowego. 

Andrzej L.: Kurs wart realizacji.

Roman G.: Elastyczność platformy, pozwoliła mi na zdobycie tytułu, który chciałem zdobyć już jakiś czas wcześniej, jednak ze względu na natłok pracy nie miałem możliwości. Nauka w Centrum Doskonalenia Zawodowego była dla mnie najtrafniejszym wyborem. Polecam

Kazimierz M.: Organizacja kursu, sposobu realizowania nauki zasługuje na nawyższą ocenę, polecam serdecznie!

Mieczysław G.: Kończąc kurs rolnika R.3. przygotowany jest ciekawie, rzetelnie, w sposób umożliwiający wykorzystanie zdobytej wiedzę w praktyce. Po jego ukończeniu uzyskałem tytul rolnika. Jestem bardzo zadowolony, polecam.