obrazek

Kurs Rolnika RL.03 (Kurs Kwalifikacyjny Zawodowy RL.03)

 Cena tego kursu to tylko: 1149.00 PLN
Popularność kursu: 98.2%      Opinie: 385      wróć do kursów

Po ukończeniu kursu rolnika przez internet uczestnik szkolenia otrzymuje kwalifikacje zawodowe z zakresu prowadzenia produkcji rolniczej (RL.03)Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 13 marca 2017 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą, Rozporządzeniem MEN z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach oraz Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO.

Ukończenie kursu oraz uzyskanie kwalifikacji rolniczych umożliwia m.in.: nabywanie ziemi, otworzenie gospodarstwa rolnego, uzyskiwanie dopłat oraz dotacji, uzupełnić wykształcenie wymagane w programie Młody Rolnik.

Po ukończeniu szkolenia, kursant otrzymuje Zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Centrum Doskonalenia Zawodowego zaświadczające o nabyciu kwalifikacji.

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć


Dodatkowo! Po zdaniu egzaminu OKE, otrzymuje się świadectwo/dyplom potwierdzające kwalifikacje w zawodzie Rolnik (Kod zawodu: 613003). Dokumenty dają kwalifikacje rolnicze i są uznawane w Agencji Nieruchomości Rolnej oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

                                                       


FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Jakie są możliwości po ukończeniu kursu rolnika przez internet?

1) Istnieje możliwość podejścia do egzaminu z kwalifikacji RL.03 (według klasyfikacji z roku 2012 kod zawodu R.3) organizowanego przez Okręgową Komisją Egzaminacyjną, a po zdaniu kwalifikacji RL.16 oraz RL.03 i posiadaniu min. Średniego wykształcenia istnieje możliwość podjęcia pracy jako Technik Rolnik (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 13 marca 2017 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego) (pobierz) 

2) Ukończona kwalifikacja RL.03 pozwala na dalszy rozwój zawodowy, np.: po kursie RL.03 oraz RL.06 (organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie) kursant uzyskuje tytuł Technika agrobiznesu.

2)  Dlaczego kurs trwa 576 godzin, a nie 880 godzin jak wynika z rozporządzenia?

Kurs można zrealizować nawet w 576godzin, ponieważ rozporządzenie stanowi, iż w przypadku kwalifikacyjnego kursuzawodowego prowadzonego w formie zaocznej, minimalna liczba godzin kształceniazawodowego nie może być mniejsza niż 65% minimalnej liczby godzin kształceniazawodowego określonego w podstawie programowej.

W przypadku chęci uzyskania w/w kwalifikacji (zgodnych z rozporządzeniem) najszybciej i najtaniej - Centrum Doskonalenia Zawodowego to najlepsze miejsce.

3)  Do kogo skierowany jestkurs?

Kurs jest skierowany do osób, które:

a) Chcą zdobyć zawód Rolnikazgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (pobierz) 

b) Chcą profesjonalnie prowadzićprodukcję rolniczą

c) Uzyskały, bądź chcąuzyskać dotację „Młodego rolnika”.

4)  Jakie są warunkiprzystąpienia do kursu?

Warunkiem przystąpienia do kursujest:

a) Wykształcenie: min. podstawowe.

b) Ukończenie 18 roku życia

c) Prawo jazdy kategorii B ipraktyczna umiejętność jazdy ciągnikiem rolniczym (prawo jazdy kat. T nie jestwymagana)

d) Brak przeciwwskazańzdrowotnych do wykonywania zawodu Rolnika.

5)  Czy płatność za kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.

6)  Kiedy można rozpocząćkurs w przypadku płatności ratalnej?

Kurs można rozpocząć od razu pouiszczeniu pierwszej wpłaty.


7)  Przydatne informacje:

a) Możliwość sprawdzenia wiedzy na testach zpoprzednich lat: www.kwalifikacjewzawodzie.pl

b) Informacje o egzaminie potwierdzającymkwalifikacje w zawodzie (Informator – Rolnik )

c) Najnowszy arkusz pisemny z 2017 roku z egzaminupotwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (pobierz)

d) Najnowszy arkusz praktyczny z 2017 roku zegzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (pobierz)

e) Po zdanym egzaminie w OKE możesz uzyskać tzw. „Europass”.Europass jest suplementem do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowewydawanym w języku angielskim (pobierz wzór) 


Igor Mielczarek: Polecam

Maria Matusik: Kurs bardzo dobry. Duza oszczednosc czasu i pieniedzy. Nie trzeba jezdzic na wyklady. Nauczyc sie wszystkiego w ramach tego kursu i zaliczyc go mozna nie wychodzac z domu.

Szymon : Według mnie kursowi należy się najwyższa ocena. Bezproblemowy dostęp do materiałów online na dowolnym urządzeniu, prostota oraz duża wartość merytoryczna całego kursu. Gorąco polecam! 

Michał Czubek : kurs jak najbardziej na tak

Iwciaa: Dużo przydatnych i konkretnych informacji. Kurs i materiały przygotowane w sposób perfekcyjny. Polecam każdemu

Robert Kurtys: Ciekawa forma. Dobrze przygotowany materiał do samodzielnej nauki.

Maciej Marczewski: Przede wszystkim interesujące dla mnie były materiały dotyczące obsługi maszyn, produkcji rolnej i zwierzęcej. Dobrze zorganizowana i przejrzysta platforma e-learningowa.

Aldona Majchrzak: Kurs spełnił moje oczekiwania, polecam.

Stanisław Kaczyński: Kurs bardzo przydatny i wszechstronny. Bardzo dużo informacji z różnych dziedzin, wiele wiedzy zarówno podstawowej, jak i szczegółowe rozważania niektórych tematów tak potrzebnych w zawodzie rolnika. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem tak wiele się z niego nauczyć. Teraz będę tą wiedzę wykorzystywał w praktyce i będę polecał ten kurs innym. Pozdrawiam S. Kaczyński

Magda: Kurs bardzo przyjemny

Adrian Wasiewicz: Kurs oceniam bardzo pozytywnie. Wiedzę zdobytą wykorzystam w moim gospodarstwie. Polecam wszystkim, którzy się jeszcze zastanawiają.

Kamil: Genialny kurs! Świetnie że można pracować w wolnej chwili! Super jasny prosty przekaz. Dużo się nauczyłem

Adrian Wasiewicz: Kurs oceniam bardzo pozytywnie. Prezentację oraz tematy w pełni uzupełniły moją wiedzę. W przyszłości na pewno pomoże mi to w pracy na gospodarstwie.

Maciej Kasperski: Kurs bardzo mi się podobał . Informacje zawarte w prezentacjach były krótkie , ale treściwe i na temat , bardzo mi pomogły . 

Ahimsa: Kurs poprawny, obszerny z motywującym systemem nauczania. Ogromnym plusem jest fakt, że można go realizować w wybranym przez siebie czasie i tempie. Polecam

Więckowski Mateusz : Kurs bardzo przydatny, można naprawdę wiele sie nauczyć. Będę na pewno każdemu polecał.

Małgorzata Fryziak: Kurs w ciekawej formule, pozwala zdobyć i zweryfikować znajomość nowej wiedzy.

Maksymilian: Kurs był zwięzły i treściwy. Polecam

Jan Matuszek: Kurs bardzo dobrze przygotowany, zawiera dużo potrzebnych informacji.

Grzegorz Biernacki: Jestem bardzo zadowolona z tego kursu.

Włodzimierz Małecki: Kurs jakiego szukałem, dopasowany do mnie, mojego czasu pracy.

Ewa: Polecam! Super kurs.

Błażej Zaborowski: Moja opinia o kursie jest pozytywna bardzo dobre warunki nauki 

Błażej Zaborowski: Moja opinia o kursie jest dobra 

Ewa: Polecam!

Skierski Mateusz: Kurs jest bardzołatwy do zdania. Dziękuję

Lidia Jakubowska: Kurs oceniam bardzo wysoko ze względu na komfort samokształcenia i samokontroli nieograniczony czasowo.

Ewa: Serdecznie polecam kurs!

Krystian: Kurs bardzo przydatny dla kazdego kto interesuj sie rolnictwem lub che rozpocząć działalność bezpośrednio lub posrednuio  zwiazanych z rolnictwem

Ewa: Super kurs. Dużo przydatnych informacji i wiedzy. Serdecznie polecam.

Aleksander Samek : Bardzo obszerny, przydatny do nauki materiał. Platforma intuicyjna, prosta w obsłudze. Całość oceniam bardzo dobrze.

Łukasz Dzięcielski: Bardzo pomocny i pouczający kurs. Materiały obszerne i w pełni omawiające zagadniania. 

Arkadiusz Żłobiński: Konkretne i szczegolowe materiały przygotowawcze..Przemiły kontakt.

Pawel: Wiele ciekawych informacji. Kurs jasny i zrozumialy.

KATARZYNA: KURS SZYBKI I DOSTOSOWANY DO POTRZEB KAZDEGO POLECAM

Wiktor: Dobrze skonstruowany i przeprowadzony kurs. Jasna struktura i forma nauki. Polecam

Przemysław Juszczak: Kurs oceniam bardzo dobrze.Były to miłe wieczory spędzone na nauce podczas których można było się dużo dowiedzieć.

Anna Mikielska: Witam,kurs bardzo mi się podobał. Forma przekazania informacji była czytelna i jasna. Czuję się przygotowana do egzaminu zawodowego organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.Bardzo dziękuję za stworzenie takiego kursu.

Agata Makarewicz: OCENIAM KURS JAKO BARDZO KONKRETNY.WSZYSTKIE WIADOMOŚCI NAPISANE BARDZO ZROZUMIALE.NIE MIAŁAM WIĘKSZEGO PROBLEMU Z ZAPOZNANIEM SIĘ Z TEMATAMI.

Aneta Bahranowska -Spozyto: Kurs przyjazny dla kursanta, łatwość i rzeczowe wyjaśnienie problematyki tematu.Trzeba poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z problematyką , która momentami dla laika nie jest rzeczą łatwą . Ogólnie rzecz biorąc polecam wszystkim warto.

Anna Mikielska: Kurs bardzo mi się podobał. Wszystkie materiały były jasno napisane. Nie miałam problemów z opanowaniem materiału.

Tomak: Kurs bardzo szczegółowo przygotowany - polecam dla osób zaczynających przygodę z Rolnictwem

Kamil Krzyszczyk: Kurs oceniam pozytywnie

Magdalena: Polecam ten kurs .

KATARZYNA: SUPER WSZYSTKO SZYBKO I KLAROWNIE

Roman: Kurs oceniam bardzo dobrze poniewaz w szybki sposob pomogl mi sie przygotowac do egzaminu. 

Tomasz: Bardzo przystępny kurs i wysokiej jakości materiały 

Tomasz Jażdżewski: Kurs jest bardzo dobrze przygotowany. Materiały na wysokim poziomie. Polecam

Łukasz Sieniuć : Kurs oceniam bardzo dobrze materiał zawarty w kursie jest w sposób jasny wytłumaczony bardzo pomocny w przyszłym prowadzeniu gospodarstwa rolnego. A największym plusem jest możliwość nauki w domu.

Zbigniew Żelazek: Materiały ciekawe, wyczerpujące podstawowe zagadnienia dotyczące tematyki rolnictwa

MrRolnik: Czuję się mądrzejszy po odbyciu kursu niż przed i jestem pozytywnej myśli co do czekającego mnie egzaminu.

Stefan D. : Polecam

Wiktoria: Świetny kurs.

Małgorzata: Kurs ok. 

Marcin Knaga: bardzo wygodna i praktyczna forma nauki

Przemysław Juszczak: Kurs bardzo mi się podobał. Treści przygotowane w sposób czytelny i jasny.To wspaniały sposób na poszerzanie swoich umiejętności w nowoczesny i wygodny sposób! Kurs on-line to  dobrze zainwestowane pieniądze!

Przemysław Juszczak: Bardzo ciekawy kurs.Dowiedziałem się podczas niego wielu ciekawych zagadnień. 

Marcin Knaga: Kurs bardzo praktyczny dający swobodę nauki

Przemysław Juszczak: Kurs oceniam jako bardzo dobry.Materiały bardzo skondensowane, ale zawierające wile ważnych informacji.W moim przypadku forma kursu internetowego to najlepsze rozwiązanie.

Arkadiusz : Bardzo pozytywny kurs. Dobrze przedstawiony materiał do nauczania. Polecam każdemu kto ma chęć zostać rolnikiem. 

Jolanta Walczak: Polecam z całego serca Centrum Doskonalenia Zawodowego, szybki kontakt, szybki kurs, szybka obsługa klienta. Warto. 

Damian Wójcik: Polecam jak najbardziej, tym którzy chcą w szybkim czasie zdobyć rolnicze wykształcenie, 5/5

Kasia: Świetny kurs polecam wszystkim

Dec Przemysław: Jestem bardzo zadowolony z tego kursu, dostęp za pomocą wykonywania go przez internet sprawił że w każdej wolnej chwili mogłem sobie usiąść i wykonywać zadania i testy a to pozwoliło mi podnieść jeszcze bardziej swoją wiedze którą napewno wykorzystam w przyszłości jako młody rolnik. Gorąco polecam;)))

Dec Przemysław: Jestem bardzo zadowolony z tego kursu, zależało mi na tym aby dostęp był łatwy dla każdego kto przystępuje do takiego zadania co pozwoliło też podnieść mi swoje kwalifikacje i dowiedzieć się wielu cennych i ważnych w tym zawodzie wiadomości, które napewno wykorzystam w dalszej swojej pracy jako młody rolnik.

Dominika Chodor: Bardzo dobrze zorganizowany kurs. Polecam

Katarzyna Wiczyńska: Szkolenie bardzo ciekawe z dużą ilością praktycznych informacji. Uzyskaną wiedzę będę zapewne poszerzać  i wykorzystywać w przyszłości. Pozdrawiam

Mariusz: Bardzo polecam, szybko sprawnie, konkretnie. 

kryssstian: Kurs profesjonalny! Zdecydowanie polecam!

krystian: Bardzo fajny, szybki i przyjemny kurs! Polecam!

Mariola Słomba: Kurs bardzo dobrze przygotowany, dużo wiadomości z których można się wiele nauczyć. Dziękuję.

Mariusz Wyglądała: Kurs treściwy.Bardzo wygodna forma nauki. Samemu dozuje się wiedze co w moim przypadku jest jak najbardziej na plus. 

Piotr Świtała: Ok

JG : Zakres materiału spójny, trafny, poruszający ważne aspekty agrobiznesu a zarazem przyjemny w odbiorze. Polecam w 100%

Rafal: świetny kurs online, polecam wszystkim którzy chcą zdać ezgamin r03

Kamil : Kurs przekazujący dużą wiedzie i ciekawe rozwiązania. 

Grzegorz Kowaluk: Polecam kurs wszystkim tym, którzy nie mogą regularnie jeździć na zajęcia. Wszystkie treści są jasno i czytelnie podane. Brak presji czasowej sprawia, że można się uczyć w dowolnym dogodnym dla siebie czasie.

Piotr: Kurs bardzo mi się podobał. Jestem z niego zadowolony. 

Ola: Kurs oceniam pozytywnie

paweł jastrzębowski: 10/10

Sławomir Sokołowski: Kurs ciekawy i wyczerpujący, można się było dowiedzieć wiele praktycznych rzeczy.

Piotr Świtała: Kurs jest dobry. Dziękuję. 

Paweł Jastrzebowski: Przystępna forma nauczania.

Leszek Wiech: Kurs tematycznie uszeregowany, merytoryczny (scisle odnoszacy sie do omiawianych tematow, za co bardzo dziekuje: nie nuzyl mnie), prosty w przekazie. Polecam.

Agnieszka: Świetny Kurs. Polecam!

Jakubowski: Kurs bardzo dobrze sprecyzowany. Tematyka dobrze skonstruowana, naprawde polecam kurs 

Piotr Króliński: Kurs, za który jestem bardzo wdzięczny z uwagi na formę jego przeprowadzania i przekazane wiadomości. Na pewno zaprocentuje w przyszłości pomagając w realizacji planów życiowych. Sądzę, że będzie wstępem do dalszej edukacji.Dziękuję bardzoPiotr Króliński

Małgorzata Królińska: Kurs zorganizowany bardzo sprawnie i czytelnie. Dostepne materiały naukowe przejrzyste, szeroko omawiające poruszane tematy z dziedziny rolnictwa. Materiały dokładne , treściwe ,a jednocześnie zrozumiałe i czytelne dla ucznia. Informacje prowadzące kursanta krok po kroku bardzo dokładne i jasne.z poważaniem Małgorzata Królińska

Skierski Mateusz: Materiały z których korzystałem są dobrze sformułowane do wszystkich tematów.Opisy tematów są bardzo dobrze opracowane z które dużo dostarczyły mi wiedzy do prowadzenia mi własnego gospodarstwa rolnego.

Joanna: Bardzo polecam Kurs Rolnika

Mateusz: Polecam.

Czerniecka Maja: Kurs bardzo ciekawy, w sam raz dla początkujących rolników.

kamil dobosz: Kurs jest bardzo praktyczny , można go zrobić w krótkim czasie . 

Juszczyk Wiktoria: Kurs bardzo przyjemny, przejrzysty. Materiały również bardzo czytelne i jasno wyjaśnione poszczególne kwestie. Z przyjemnością podeszłam do kursu :)

Szymaniewicz Krystian: Kurs w 100% zadawalający Polecam Każdemu 

Sebastian: Ciekawy kurs, który może być bardzo dobrą podstawą do rozpoczęcie działalności rolniczej młodych osób. Ważnym atutem jest duża elastyczność kursu, w którym nie ma narzuconych ram czasowych zaliczenia poszczególnych modułów, po prostu uczysz się kiedy masz na to czas. Polecam wszystkim zainteresowanym rolnictwem :)

JD: Bardzo praktyczny kurs

Wiśniewki: Bardzo wygodna forma nauki, polecam!

Marta : super, bardzo ciekawy kurs

Brayan Domin: Dziękuję za ukończenie kursu. naprawde fajna i szybka forma zaliczeniowa , moze dlatego ze chodzilem do technikum rolniczego i prowadze wlasna dzialalnosc gospodarcza to mi sie tak wydaje

Joanna: ok

Mariusz: ok

Tomasz W.: Bardzo wygodna forma zdobywania wykształcenia, bardzo wszystkim polecam!

Jacek: Bardzo ciekawy i konkretny kurs.

Aleksandra M.: Kurs jest przygotowany bardzo profesjonalnie. Zawiera wiele różnorodnych informacji, nie tylko z samego prowadzenia gospodarstwa rolnego, ale także np. z prowadzenia własnej firmy czy bezpieczeństwa przy korzystaniu z maszyn rolniczych. Zawiera także kurs języka angielskiego, który jest bardzo przydatny w dzisiejszych czasach. Polecam.

Sebastian: Super szkolenie!!!

Ludwik: Jestem bardzo zadowolony. Nauczyłem się wszystkiego co było mi potrzebne. Polecam

Maia P: Profesjonalnie przygotowany kurs, polecam!

Agnieszka P: 10/10 - super kurs

Karina: Dzięki szkoleniu w Centrum Doskonalenia Zawodowego zdałam egzamin państwowy! właśnie zapisałam się na R.16 :) :) :) Polecam!

Maria: Kurs idealny dla mnie. Będę robiła kolejny :)

Roman K.: Śledząc rynek i zapotrzebowanie na podnoszenie swoich kwalifikacji, zdecydowałem się zapisać na kurs rolnika R.3 w centrum doskonalenia zawodowego.  Zachęciła mnie konkurencyjna cena oraz polecenie przez zaprzyjaźnionego rolnika, który prowadzi gospodarstwo w mojej okolicy. Po zrealizowaniu nauki muszę powiedzieć, że chętnie powrócę na kolejny etap dokształcania w tej szkole. Polecam!

Patryk K.: Przyjemna forma zdobywania kwalifikacji. Decyzję o zapisaniu się na kurs podjąłem dzięki poleceniu szkoły przez bliskiego znajomego. Jestem zadowolony i z czystym sumieniem polecam dalej.

Tomasz J.: Przygotowanie kursu oraz pomoc ze strony obsługi platformy, zachęciły mnie do zapisania się na kolejny kurs rolniczy oferowany przez placówkę Centrum Doskonalenia Zawodowego.

Mariusz Sz.: Fantastyczna opcja poszerzania kwalifikacji dla osób zajętych. Dzięki nauce na platformie, mogłem w potencjalnie krótkim czasie zdobyć potrzebne kwalifikacje.

Jakub K.: Innowacyjna, wygodna forma nauki, szybsza niż przy kursach stacjonarnych oraz zdecydowanie wygodniejsza. Polecam

Łukasz N.: Polecam ten kurs!

Grzegorz G.: Jestem zadowolony z nauki na platformie. Chętnie będę kontynuować naukę na kolejnym poziomie przy kursie kwalifikacyjnym zawodowym technik rolnik.

Rafał B.: W porównaniu do konkurencji, cena i forma kursu proponowana przez Centrum Doskonalenia Zawodowego jest zdecydowanie dostępniejsza dla szerokiego grona odbiorców. Zrealizowałem kurs i jestem barrdzo zadowolony.

Igor S.: Świetny kurs!

Jan K.: Cena, elastyczność nauki, duża pomoc ze strony obsługi platformy, dobrze opracowane materiały dydaktyczne, to wszystko zachęca do ukończenia kursu rolnika. W bliskiej przyszłości na pewno przystapie do kolejnego kursu rolniczego proponowanego przez placówkę! Jestem bardzo zadowolony, polecam!!

Marek R.: Jestem bardzo usatysfakcjonowany z realizacji kursu rolnika na platformie edukacyjnej placówki Centrum Doskonalenia Zawodowego. Polecam gorąco!

Maciej T.: Chciałbym pochwalić organizatorów kursu rolnika. Materiały zostały przygotowane w bardzo ciekawy, nie nudzący sposób. Nauka bardzo mi się podobała. Cena i tytuł, który uzyskałem po ukończeniu kursu, zdecydowanie zachęcają do polecenia go dalej innym osobom. 

Marcus M.: Polecam naukę za pośrednictwem platformy wszstkim osobom zapracowanym, jednak pragnącym własnego rozwoju. Elastyczność platformy daje duże możliwości. Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem realizować kurs w Centrum Doskonalenia Zawodowego. 

Grażyna K.: Kurs na bardzo dobrym poziomie, polecam serdecznie!

Edward G.: Polecam ten kurs. Dobra cena zdecydowanie zachęciła mnie do zapisania się na kurs. Okazało się, że nauka w formie e-learningowej, to doskonała alternatywa do zdobywania tytułu i uprawnień. Z całą pewnością w niedługim czasie podejmę naukę przy kolejnym kursie rolniczym w placówce Centrum Doskonalenia Zawodowego. 

Andrzej L.: Kurs wart realizacji.

Roman G.: Elastyczność platformy, pozwoliła mi na zdobycie tytułu, który chciałem zdobyć już jakiś czas wcześniej, jednak ze względu na natłok pracy nie miałem możliwości. Nauka w Centrum Doskonalenia Zawodowego była dla mnie najtrafniejszym wyborem. Polecam

Kazimierz M.: Organizacja kursu, sposobu realizowania nauki zasługuje na nawyższą ocenę, polecam serdecznie!

Mieczysław G.: Kończąc kurs rolnika R.3. przygotowany jest ciekawie, rzetelnie, w sposób umożliwiający wykorzystanie zdobytej wiedzę w praktyce. Po jego ukończeniu uzyskałem tytul rolnika. Jestem bardzo zadowolony, polecam.