Obecnie nabór na Kurs Technik Rolnik został wstrzymany. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Kursu Rolnik 613003 (Kurs Kwalifikacyjny Zawodowy: ROL.04, dawniej RL.03) pozwalającego uzyskać kwalifikacje rolnicze niezbędne w przypadku chęci zakupu gruntów rolnych oraz do ubiegania się o pozyskanie środków unijnych. 


Po ukończeniu kursu rolnika uczestnik szkolenia otrzymuje kwalifikacje zawodowe z zakresu organizacji i nadzorowania produkcji rolniczej (ROL.04/ROL.10). Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 15 lutego 2019 r. w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego, Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175), Rozporządzeniem MEN z dnia 16 maja 2019 r. w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa branżowego oraz Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO.

Ukończenie kursu oraz uzyskanie kwalifikacji rolniczych umożliwia m.in.: nabywanie ziemi, otworzenie gospodarstwa rolnego, uzyskiwanie dopłat oraz dotacji, uzupełnić wykształcenie wymagane w programie Młody Rolnik.

Po ukończeniu szkolenia, kursant otrzymuje Zaświadczenie Ministra Edukacji i Nauki.

Dodatkowo! Po zdaniu egzaminu OKE, otrzymuje się świadectwo/dyplom potwierdzające kwalifikacje w zawodzie Rolnik (Kod zawodu: 314207). Dokumenty dają kwalifikacje rolnicze i są uznawane w Agencji Nieruchomości Rolnej oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Jakie są możliwości po ukończeniu kursu rolnika przez internet??

1) Istnieje możliwość podejścia do egzaminu z kwalifikacji ROL.10 (wcześniej RL.16/R.16) organizowanego przez Okręgową Komisją Egzaminacyjną, a po zdaniu kwalifikacji ROL.10 oraz ROL.04 i posiadaniu min. średniego wykształcenia istnieje możliwość podjęcia pracy jako Technik Rolnik (zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 15 lutego 2019 r. w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego) (pobierz)

2) Ukończona kwalifikacja ROL.04 pozwala na dalszy rozwój zawodowy, np.: po kursie ROL.04 oraz ROL.05 (Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie) kursant uzyskuje tytuł Technika agrobiznesu..

2)  Ile czasu trwa kurs?

Czas trwania kursu to 360 godzin. Dodatkowo w ramach kursu należy zrealizować 280 godzin praktyk w dowolnym gospodarstwie rolnym.

W przypadku chęci uzyskania w/w kwalifikacji (zgodnych z rozporządzeniem) najszybciej i najtaniej - Centrum Doskonalenia Zawodowego to najlepsze miejsce.

3)  Do kogo skierowany jest kurs?

Kurs jest skierowany do osób, które:

1) Posiadają ukończony kurs ROL.04 (lub RL.03/R.3)

2) Chcą zdobyć tytuł Technika Rolnika zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (pobierz) 

3) Chcą profesjonalnie prowadzić produkcję rolniczą

4) Uzyskały, bądź chcą uzyskać dotację „Młodego rolnika”.

4)  Jakie są warunki przystąpienia do kursu?

Warunkiem przystąpienia do kursu jest:

1) Ukończony kurs ROL.04 (lub RL.03/R.3) 

2) Wykształcenie: min. podstawowe.

3) Ukończenie 18 roku życia

4) Prawo jazdy kategorii B i praktyczna umiejętność jazdy ciągnikiem rolniczym (prawo jazdy kat. T nie jest wymagane)

5) Brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu Rolnika.

5)  Czy płatność za kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.

6)  Kiedy można rozpocząć kurs w przypadku płatności ratalnej?

Kurs można rozpocząć od razu po uiszczeniu pierwszej wpłaty.

Przydatne informacje:

1) Możliwość sprawdzenia wiedzy na testach z poprzednich lat: www.kwalifikacjewzawodzie.pl

2) Informacje o egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie (Informator – Technik Rolnik

3) Po zdanym egzaminie w OKE istnieje możliwość uzyskania tzw.„Europass”. Europass jest suplementem do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe wydawanym w języku angielskim (pobierz wzór) 

H. Jarosław: ok

Aleksandra: Interesujący

Andrzej: SUPER!

Mateusz Karczemny: Kurs z wieloma i istotnymi informacjami, polecam

Patryk: kurs ok

Antoni Kwapiszewski: Serdecznie polecam Konkretnie i treściwie

Karolina: Kurs bardzo dobrze skonstruwany- podzielone tematy, spora wiedza, test po każdym temacie. Można szybko przyswoić wiedzę. Polecam

Grzegorz Dębowski: Kurs był pouczający. Porządkuje wiedzę.

Antoni Kwapiszewski: Bardzo fajna forma nauki.Treściwe i przejrzyste pliki do nauki.Oszczędność czasu.

Oliwia: Kurs bardzo bogaty w informacje, ujednolicone prezentacje pozwalają na łatwe przyswajanie kolejnych wiadomości.

Damian : kurs prowadzony bardzo profesjonalnie informacje i zadania konkretne i na temat polecam wszystkim

K: Jestem zadowolona z jakości materiałów. Polecam

Adam: Polecam naukę za pośrednictwem platformy wszystkim osobom zapracowanym, jednak pragnącym własnego rozwoju. Elastyczność platformy daje duże możliwości i pracy o każdej porze. Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem realizować kurs w Centrum Doskonalenia Zawodowego. 

Agata Nowocin: Merytoryczne przygotowanie kursu na najwyższym poziomie, wiedza obszerna.Serdecznie polecam wszystkim łaknącym wiedzy i chcącym podnieść swoje kwalifikacje.

Katarzyna: Kurs godny polecenia.

Albert P.: Z kursu korzystam drugi raz, zarówno wczesniej jak i wczesniej jestem zadowolony.Kurs godny polecenia.

A.Ziółkowska: Bardzo ciekawie i obszernie opracowany materiał, przydatny kurs - polecam!

Krzysztof : Kurs bardzo dobry , bardzo dobre materiały dydaktyczne i łatwo przyswajalne polecam

Rafał Wołczak: Kurs bardzo zrozumiały ,przejrzysty .Tematy pomagające w dalszym rozwoju rolniczym,poleciłbym każdemu.

Piotr Hałaburda: Bardzo rzeczowe i przydatna wiedza praktyczna i teoretyczna.Polecam Serdecznie

Piotr Hałaburda: Bardzo kompetentne i intuicyjne podejście do kursu. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy z zakresu, rolnictwa, psychologii biznesu i księgowości.Polecam bez dwóch zdań

Marta Cieśla: Kurs stworzony jasnym, prostym,zrozumiałym dla każdego językiem. Polecam.

Darek: To początek, ale dziękuję bo dowiedziałem się bardzo dużo i wiele z tej wiedzy będę mógł wykorzystać i nią się podzielić z innymi.

Wiktoria: To już drugi kurs, który zrobiłam na tej platformie, najpierw to było RL.03.Bardzo polecam!

Damian Szot: Kurs kwalifikacyjny zawodowy technik R.16 jest już drugim moim kursem realizowanym na platformie edukacyjnej CDZ.  Oceniam ten kurs na możliwie najwyższą ocenę. Z całą pewnością będę korzystał jeszcze z innych kursów  w tej formie, gdyż umożliwia mi  naukę w wybranym przez siebie czasie i miejscu, zważywszy że jestem człowiekiem zapracowanym. Napewno będę polecał znajomym tę placówkę. Materiały dydaktyczne bardzo dobrze opracowane, a dokumenty zgodne z Rozporządzeniem Edukacji Narodowej.                                                                                                                 Ogólnie forma kursu, jego cena i przebieg - są super super . Polecam.Wiedzę, którą posiadam po ukończeniu kursu pozwala mi na przystąpienie  do egzaminu państwowego,Dzięki za wspaniałą współpracę.                                            Szot Damian

Szymon: Polecam!

Jacek Kłosiński: Wszystko ok.

Dominka: Kurs łatwy i przystępny, polecam!

Agnieszka Kapacka: Bardzo fajny kurs, można się wiele nauczyć podczas zapoznawania z materiałami.

Ewa: Super kurs! Serdecznie POLECAM!!

Ewa: Super kurs!! Serdecznie polecam!!

Ewa: Super kurs! POLECAM SERDECZNIE kazdemu!

Grzegorz Biernacki: Jestem bardzo zadowolony z tego kursu.

Dawid Paliński: Kurs w bardzo przystępnej formie, duży zasób materiałów do nauki, oraz tempo dostosowane do potrzeb kursanta.

Ewa Galińska: Konkretna, praktyczna wiedza podana w przystępnej formie

KATARZYNA: KURS SZYBKI I DOSTOSOWANY DO POTRZEB KAZDEGO POLECAM

Magdalena: Polecam

KATARZYNA: KURS SZYBKI Z DUZA ILOSCIA WIADOMOSCI. MATERIALY KONKRETNE. POLECAM 

Kamil : Kurs w jak najlepszym porządku. Polecam !

Joanna : Bardzo polecam kurs 

JOANNA: BARDZO POLECAM TEN KURS ROLNICZY JEST SUPER

Anna: Polecam każdemu!!!

Magdalena O: Polecam każdemu, super przygotowany kurs

Monika: Polecam!

Krzysztof P: Dziękuję za genialny kurs! polecam każdej zapracowanej osobie!

Michał Z: Super współpraca, kurs całkowicie przygotował mnie do egzaminu państwowego! polecam!

Paweł P.: Nauka za pośrednictwem platformy, w moim odczuciu jest zdecydowanie lepszą i dostępniejszą formą edukacji. To innowacja, która pozwoliła mi na zdobycie kwalifikacji z dwóch poziomów kursów rolniczych proponowanych przez Centrum Doskonalenia Zawodowego. Polecam gorąco.

Bożena B.: Konstrukcja platformy, dostępność całą dobę, dopasowanie kursu w całości pod wygodę kursanta zachęciły mnie do realizacji nauki w tej formie. Jestem bardzo zadowolona. Całokształt nauki zasługuje na wielki plus.

Michał G.: Kurs kwalifikacyjny zawodowy technik rolnik R.16, jest już drugim kursem realizowanym na platformie edukacyjnej CDZ. W razie potrzeby z całą pewnością powrócę do tej placówki by zdobywać kolejne kwalifikacje. Polecam!!

Dawid G.: Oceniam ten kurs na najwyższą możliwą ocenę!

Małgorzata T.: Nic dodać, nic ująć, taka forma nauki pozwoliła mi porządnie nabyć wiedzę. Nauka we własnym tempie, to coś dla osób potrzebujących skupić się na każdej partii materiału. 

Marta E.: Jestem bardzo zadowolona z tego kursu!

Robert P.: Dzięki elastyczności platformy e-learningowej, zdobyć kwalifikacje potrzebne mi kwalifikacje

Joanna P.: Bardzo dobry kurs, na prawdę warto go zrealizować

Mieczysław F.: Kwalifikacje, które uzyskałem po kursie poszerzyły moja wiedzę w zakresie uzyskiwania dofinansowań, pomocny w usprawnieniu linii produkcyjnejw moim gospodarstwie. Polecam

Magdalena J.: Polecam ten kurs!

Franciszek D.: Długo zastanawiałem się nad zwiększaniem swoich kwalifikacji. Znajomy polecił mi placówkę edukacyjną, która umożliwia naukę w wybranym przez siebie czasie i miejscu. Ta elastyczność i fakt, że dokumenty zgodne są z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej upewniły mnie w wyborze Centrum Doskonalenia Zawodowego. 

Kamil T.: Kwalifikacyjny kurs zawodowy R.16 technik Rolnik przyczynił się do mojego osobistego rozwoju, ale również dzięki wiedzy uzyskanej z materiałów udostępnionych kursantowi, pozyskałem wiedzę, która pzydaje mi się w prowadzeniu własnego gospodarstwa. Zdecydowanie polecam!

Mirosław B.: Jestem bardzo zadowolony z nauki na platformie e-learningowej. Polecam!

Zbigniew Z.: Kurs wart jest realizacji. Dobrze przygotowane materiały dydaktyczne, zachęcająca cena. Najistotniejszą kwestia było dla mnie zdobycie dokumentu potwierdzające moje kwalifikacje. Jestem bardzo zadowolony z nauki w Centrum doskonalenia zawodowego.

Katarzyna G.: Forma kursu, jego cena i przebieg, zdecydowanie zasługują na polecenie go innym osobom!

Wiesław W.: Bardzo dobry kurs, polecam

Michał B.: Kwalifikacje, jakie uzyskałem po ukończeniu kursu były dla mnie niezwykle cenne. Dziękuję!

Rafał N.: Wiedza, jaką niesie ze sobą ten kurs zdecydowanie pomocne są podczas prowadzenia swojego gospodarstwa. Informacje o uzyskiwaniu dopłat bardzo pomogły mi w rozwoju. Polecam

Marcin K.: Razem z rodzicami prowadzimy dość duże gospodarstwo rolne. Oczywistym jest, że na mnie spadł obowiązek nadzorowania wszelkich procesów. Potrzebowałem więc nabyć kwalifikacje niezbędne do tych czynności. Wiedza zawarta w kursie zdecydowanie przydatna jest w praktyce. 

Adam: Kwalifikacyjny kurs zawodowy R.16 technik rolnik umozliwił mi zdobycie wiedzy, niezbędnej do prowdadzenia w rzetelny sposób działalności rolniczej. Materiały szkoleniowe świetnie opracowane w ciekawy sposób poszerzające horyzonty. Polecam