obrazek

Technik Rolnik RL.16 (Kurs Kwalifikacyjny Zawodowy RL.16)

 Cena tego kursu to tylko: 349.00 PLN
Popularność kursu: 99.2%      Opinie: 151      wróć do kursów

Po ukończeniu kursu rolnika przez internet uczestnik szkolenia otrzymuje kwalifikacje zawodowe z zakresu Organizacji i nadzorowania produkcji rolniczej (RL.16). Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 13 marca 2017 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą, Rozporządzeniem MEN z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach oraz Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO.

Ukończenie kursu oraz uzyskanie kwalifikacji rolniczych umożliwia m.in.: nabywanie ziemi, otworzenie gospodarstwa rolnego, uzyskiwanie dopłat oraz dotacji, uzupełnić wykształcenie wymagane w programie Młody Rolnik.

Po ukończeniu szkolenia, kursant otrzymuje Zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Centrum Doskonalenia Zawodowego zaświadczające o nabyciu kwalifikacji.

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć


Dodatkowo! Po zdaniu egzaminu OKE, otrzymuje się świadectwo/dyplom potwierdzające kwalifikacje w zawodzie Rolnik (Kod zawodu: 314207). Dokumenty dają kwalifikacje rolnicze i są uznawane w Agencji Nieruchomości Rolnej oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

                                                       


FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Jakie są możliwości po ukończeniu kursu rolnika przez internet??

1) Istnieje możliwość podejściado egzaminu z kwalifikacji RL.16 (według klasyfikacji z roku 2012 kod zawodu R.16) organizowanego przez Okręgową Komisją Egzaminacyjną, a pozdaniu kwalifikacji RL.16 oraz RL.03 i posiadaniu min. Średniego wykształceniaistnieje możliwość podjęcia pracy jako Technik Rolnik (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 13 marca 2017 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego) (pobierz) 

2) Ukończona kwalifikacjaRL.03 pozwala na dalszy rozwój zawodowy, np.: po kursie RL.03 oraz RL.06 (organizacjai prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie) kursant uzyskuje tytuł Technikaagrobiznesu.

2)  Ile czasu trwa kurs?

Czas trwania kursu to 201,5 godziny (W tym 71,5 godziny na Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów oraz efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru rolniczo-leśnego z ochroną środowiska stanowiące podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów oraz 130 godzin na Organizacja i nadzorowanieprodukcji rolniczej.

W przypadku chęci uzyskania w/w kwalifikacji (zgodnych zrozporządzeniem) najszybciej i najtaniej - Centrum Doskonalenia Zawodowego to najlepsze miejsce.

3)  Do kogo skierowany jestkurs?

Kurs jest skierowany do osób, które:

1) Posiadają ukończony kursRL.03 

2) Chcą zdobyć tytuł TechnikaRolnika zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (pobierz) 

3) Chcą profesjonalnieprowadzić produkcję rolniczą

4) Uzyskały, bądź chcąuzyskać dotację „Młodego rolnika”.

4)  Jakie są warunkiprzystąpienia do kursu?

Warunkiem przystąpienia do kursujest:

1) Ukończony kurs RL.03 

2) Wykształcenie: min. podstawowe.

3) Ukończenie 18 roku życia

4) Prawo jazdy kategorii B ipraktyczna umiejętność jazdy ciągnikiem rolniczym (prawo jazdy kat. T nie jestwymagana)

5) Brak przeciwwskazańzdrowotnych do wykonywania zawodu Rolnika.

5)  Czy płatność za kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.

6)  Kiedy można rozpocząćkurs w przypadku płatności ratalnej?

Kurs można rozpocząć od razu pouiszczeniu pierwszej wpłaty.

Przydatne informacje:

1) Możliwość sprawdzenia wiedzy na testach zpoprzednich lat: www.kwalifikacjewzawodzie.pl

2) Informacje o egzaminie potwierdzającymkwalifikacje w zawodzie (Informator – Rolnik) 

3) Najnowszy arkusz pisemny z 2017 roku z egzaminupotwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (pobierz) 

4) Najnowszy arkusz praktyczny z 2017 roku zegzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (pobierz) 

5) Po zdanym egzaminie w OKE istnieje możliwość uzyskania tzw.„Europass”. Europass jest suplementem do dyplomu potwierdzającego kwalifikacjezawodowe wydawanym w języku angielskim (pobierz wzór) 


Agnieszka Kapacka: Bardzo fajny kurs, można się wiele nauczyć podczas zapoznawania z materiałami.

Ewa: Super kurs! Serdecznie POLECAM!!

Ewa: Super kurs!! Serdecznie polecam!!

Ewa: Super kurs! POLECAM SERDECZNIE kazdemu!

Grzegorz Biernacki: Jestem bardzo zadowolony z tego kursu.

Dawid Paliński: Kurs w bardzo przystępnej formie, duży zasób materiałów do nauki, oraz tempo dostosowane do potrzeb kursanta.

Ewa Galińska: Konkretna, praktyczna wiedza podana w przystępnej formie

KATARZYNA: KURS SZYBKI I DOSTOSOWANY DO POTRZEB KAZDEGO POLECAM

Magdalena: Polecam

KATARZYNA: KURS SZYBKI Z DUZA ILOSCIA WIADOMOSCI. MATERIALY KONKRETNE. POLECAM 

Kamil : Kurs w jak najlepszym porządku. Polecam !

Joanna : Bardzo polecam kurs 

JOANNA: BARDZO POLECAM TEN KURS ROLNICZY JEST SUPER

Anna: Polecam każdemu!!!

Magdalena O: Polecam każdemu, super przygotowany kurs

Monika: Polecam!

Krzysztof P: Dziękuję za genialny kurs! polecam każdej zapracowanej osobie!

Michał Z: Super współpraca, kurs całkowicie przygotował mnie do egzaminu państwowego! polecam!

Paweł P.: Nauka za pośrednictwem platformy, w moim odczuciu jest zdecydowanie lepszą i dostępniejszą formą edukacji. To innowacja, która pozwoliła mi na zdobycie kwalifikacji z dwóch poziomów kursów rolniczych proponowanych przez Centrum Doskonalenia Zawodowego. Polecam gorąco.

Bożena B.: Konstrukcja platformy, dostępność całą dobę, dopasowanie kursu w całości pod wygodę kursanta zachęciły mnie do realizacji nauki w tej formie. Jestem bardzo zadowolona. Całokształt nauki zasługuje na wielki plus.

Michał G.: Kurs kwalifikacyjny zawodowy technik rolnik R.16, jest już drugim kursem realizowanym na platformie edukacyjnej CDZ. W razie potrzeby z całą pewnością powrócę do tej placówki by zdobywać kolejne kwalifikacje. Polecam!!

Dawid G.: Oceniam ten kurs na najwyższą możliwą ocenę!

Małgorzata T.: Nic dodać, nic ująć, taka forma nauki pozwoliła mi porządnie nabyć wiedzę. Nauka we własnym tempie, to coś dla osób potrzebujących skupić się na każdej partii materiału. 

Marta E.: Jestem bardzo zadowolona z tego kursu!

Robert P.: Dzięki elastyczności platformy e-learningowej, zdobyć kwalifikacje potrzebne mi kwalifikacje

Joanna P.: Bardzo dobry kurs, na prawdę warto go zrealizować

Mieczysław F.: Kwalifikacje, które uzyskałem po kursie poszerzyły moja wiedzę w zakresie uzyskiwania dofinansowań, pomocny w usprawnieniu linii produkcyjnejw moim gospodarstwie. Polecam

Magdalena J.: Polecam ten kurs!

Franciszek D.: Długo zastanawiałem się nad zwiększaniem swoich kwalifikacji. Znajomy polecił mi placówkę edukacyjną, która umożliwia naukę w wybranym przez siebie czasie i miejscu. Ta elastyczność i fakt, że dokumenty zgodne są z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej upewniły mnie w wyborze Centrum Doskonalenia Zawodowego. 

Kamil T.: Kwalifikacyjny kurs zawodowy R.16 technik Rolnik przyczynił się do mojego osobistego rozwoju, ale również dzięki wiedzy uzyskanej z materiałów udostępnionych kursantowi, pozyskałem wiedzę, która pzydaje mi się w prowadzeniu własnego gospodarstwa. Zdecydowanie polecam!

Mirosław B.: Jestem bardzo zadowolony z nauki na platformie e-learningowej. Polecam!

Zbigniew Z.: Kurs wart jest realizacji. Dobrze przygotowane materiały dydaktyczne, zachęcająca cena. Najistotniejszą kwestia było dla mnie zdobycie dokumentu potwierdzające moje kwalifikacje. Jestem bardzo zadowolony z nauki w Centrum doskonalenia zawodowego.

Katarzyna G.: Forma kursu, jego cena i przebieg, zdecydowanie zasługują na polecenie go innym osobom!

Wiesław W.: Bardzo dobry kurs, polecam

Michał B.: Kwalifikacje, jakie uzyskałem po ukończeniu kursu były dla mnie niezwykle cenne. Dziękuję!

Rafał N.: Wiedza, jaką niesie ze sobą ten kurs zdecydowanie pomocne są podczas prowadzenia swojego gospodarstwa. Informacje o uzyskiwaniu dopłat bardzo pomogły mi w rozwoju. Polecam

Marcin K.: Razem z rodzicami prowadzimy dość duże gospodarstwo rolne. Oczywistym jest, że na mnie spadł obowiązek nadzorowania wszelkich procesów. Potrzebowałem więc nabyć kwalifikacje niezbędne do tych czynności. Wiedza zawarta w kursie zdecydowanie przydatna jest w praktyce. 

Adam: Kwalifikacyjny kurs zawodowy R.16 technik rolnik umozliwił mi zdobycie wiedzy, niezbędnej do prowdadzenia w rzetelny sposób działalności rolniczej. Materiały szkoleniowe świetnie opracowane w ciekawy sposób poszerzające horyzonty. Polecam