obrazek

Technik Rolnik RL.16 (Kurs Kwalifikacyjny Zawodowy RL.16)

 Cena tego kursu to tylko: 349.00 PLN
Popularność kursu: 99%      Opinie: 142      wróć do kursów

Po ukończeniu kursu rolnika przez internet uczestnik szkolenia otrzymuje kwalifikacje zawodowe z zakresu Organizacji i nadzorowania produkcji rolniczej (RL.16). Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 13 marca 2017 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą, Rozporządzeniem MEN z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach oraz Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO.

Ukończenie kursu oraz uzyskanie kwalifikacji rolniczych umożliwia m.in.: nabywanie ziemi, otworzenie gospodarstwa rolnego, uzyskiwanie dopłat oraz dotacji, uzupełnić wykształcenie wymagane w programie Młody Rolnik.

Po ukończeniu szkolenia, kursant otrzymuje Zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Centrum Doskonalenia Zawodowego zaświadczające o nabyciu kwalifikacji.

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć


Dodatkowo! Po zdaniu egzaminu OKE, otrzymuje się świadectwo/dyplom potwierdzające kwalifikacje w zawodzie Rolnik (Kod zawodu: 314207). Dokumenty dają kwalifikacje rolnicze i są uznawane w Agencji Nieruchomości Rolnej oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

                                                       


FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze opinie absolwentów

1) Jakie są możliwości po ukończeniu kursu rolnika przez internet??

1)  Istnieje możliwość podejścia do egzaminu z kwalifikacji RL.16 (według klasyfikacji z roku 2012 kod zawodu R.16) organizowanego przez Okręgową Komisją Egzaminacyjną, a po zdaniu kwalifikacji RL.16 oraz RL.03 i posiadaniu min. Średniego wykształcenia istnieje możliwość podjęcia pracy jako Technik Rolnik (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 13 marca 2017 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego) (pobierz) 

2)  Ukończona kwalifikacja RL.03 pozwala na dalszy rozwój zawodowy, np.: po kursie RL.03 oraz RL.06 (organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie) kursant uzyskuje tytuł Technika agrobiznesu.

2)  Ile czasu trwa kurs?

Czas trwania kursu to 201,5 godziny (W tym 71,5 godziny na Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów oraz efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru rolniczo-leśnego z ochroną środowiska stanowiące podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów oraz 130 godzin na Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej.

W przypadku chęci uzyskania w/w kwalifikacji (zgodnych z rozporządzeniem) najszybciej i najtaniej - Centrum Doskonalenia Zawodowego to najlepsze miejsce.

3)  Do kogo skierowany jest kurs?

Kurs jest skierowany do osób, które:

1)  Posiadają ukończony kurs R.3 

2)  Chcą zdobyć tytuł Technika Rolnika zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (pobierz) 

3)  Chcą profesjonalnie prowadzić produkcję rolniczą

4)  Uzyskały, bądź chcą uzyskać dotację „Młodego rolnika”.

4)  Jakie są warunki przystąpienia do kursu?

Warunkiem przystąpienia do kursu jest:

1)  Ukończony kurs R.3 

2)  Wykształcenie: min. podstawowe.

3)  Ukończenie 18 roku życia

4)  Prawo jazdy kategorii B i praktyczna umiejętność jazdy ciągnikiem rolniczym (prawo jazdy kat. T nie jest wymagana)

5)  Brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu Rolnika.

5)  Czy płatność za kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Centrum Doskonalenia Zawodowego umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty (50%/25%/25%). Przykład – cena danego kursu to 1000 zł, pierwsza wpłata wynosi 500 zł, druga wpłata 250 zł, trzecia wpłata 250 zł. Taka forma nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, ponieważ możliwość rozłożenia na raty udziela Centrum Doskonalenia Zawodowego bez instytucji pośredniczących.

6)  Kiedy można rozpocząć kurs w przypadku płatności ratalnej?

Kurs można rozpocząć od razu po uiszczeniu pierwszej wpłaty.

Przydatne informacje:

1)  Możliwość sprawdzenia wiedzy na testach z poprzednich lat: www.kwalifikacjewzawodzie.pl

2)  Informacje o egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie (Informator – Rolnik) 

3)  Najnowszy arkusz pisemny z 2017 roku z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (pobierz) 

4)  Najnowszy arkusz praktyczny z 2017 roku z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (pobierz) 

5)  Po zdanym egzaminie w OKE istnieje możliwość uzyskania tzw. „Europass”. Europass jest suplementem do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe wydawanym w języku angielskim (pobierz wzór) 


KATARZYNA: KURS SZYBKI Z DUZA ILOSCIA WIADOMOSCI. MATERIALY KONKRETNE. POLECAM 

Kamil : Kurs w jak najlepszym porządku. Polecam !

Joanna : Bardzo polecam kurs 

JOANNA: BARDZO POLECAM TEN KURS ROLNICZY JEST SUPER

Anna: Polecam każdemu!!!

Magdalena O: Polecam każdemu, super przygotowany kurs

Monika: Polecam!

Krzysztof P: Dziękuję za genialny kurs! polecam każdej zapracowanej osobie!

Michał Z: Super współpraca, kurs całkowicie przygotował mnie do egzaminu państwowego! polecam!

Paweł P.: Nauka za pośrednictwem platformy, w moim odczuciu jest zdecydowanie lepszą i dostępniejszą formą edukacji. To innowacja, która pozwoliła mi na zdobycie kwalifikacji z dwóch poziomów kursów rolniczych proponowanych przez Centrum Doskonalenia Zawodowego. Polecam gorąco.

Bożena B.: Konstrukcja platformy, dostępność całą dobę, dopasowanie kursu w całości pod wygodę kursanta zachęciły mnie do realizacji nauki w tej formie. Jestem bardzo zadowolona. Całokształt nauki zasługuje na wielki plus.

Michał G.: Kurs kwalifikacyjny zawodowy technik rolnik R.16, jest już drugim kursem realizowanym na platformie edukacyjnej CDZ. W razie potrzeby z całą pewnością powrócę do tej placówki by zdobywać kolejne kwalifikacje. Polecam!!

Dawid G.: Oceniam ten kurs na najwyższą możliwą ocenę!

Małgorzata T.: Nic dodać, nic ująć, taka forma nauki pozwoliła mi porządnie nabyć wiedzę. Nauka we własnym tempie, to coś dla osób potrzebujących skupić się na każdej partii materiału. 

Marta E.: Jestem bardzo zadowolona z tego kursu!

Robert P.: Dzięki elastyczności platformy e-learningowej, zdobyć kwalifikacje potrzebne mi kwalifikacje

Joanna P.: Bardzo dobry kurs, na prawdę warto go zrealizować

Mieczysław F.: Kwalifikacje, które uzyskałem po kursie poszerzyły moja wiedzę w zakresie uzyskiwania dofinansowań, pomocny w usprawnieniu linii produkcyjnejw moim gospodarstwie. Polecam

Magdalena J.: Polecam ten kurs!

Franciszek D.: Długo zastanawiałem się nad zwiększaniem swoich kwalifikacji. Znajomy polecił mi placówkę edukacyjną, która umożliwia naukę w wybranym przez siebie czasie i miejscu. Ta elastyczność i fakt, że dokumenty zgodne są z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej upewniły mnie w wyborze Centrum Doskonalenia Zawodowego. 

Kamil T.: Kwalifikacyjny kurs zawodowy R.16 technik Rolnik przyczynił się do mojego osobistego rozwoju, ale również dzięki wiedzy uzyskanej z materiałów udostępnionych kursantowi, pozyskałem wiedzę, która pzydaje mi się w prowadzeniu własnego gospodarstwa. Zdecydowanie polecam!

Mirosław B.: Jestem bardzo zadowolony z nauki na platformie e-learningowej. Polecam!

Zbigniew Z.: Kurs wart jest realizacji. Dobrze przygotowane materiały dydaktyczne, zachęcająca cena. Najistotniejszą kwestia było dla mnie zdobycie dokumentu potwierdzające moje kwalifikacje. Jestem bardzo zadowolony z nauki w Centrum doskonalenia zawodowego.

Katarzyna G.: Forma kursu, jego cena i przebieg, zdecydowanie zasługują na polecenie go innym osobom!

Wiesław W.: Bardzo dobry kurs, polecam

Michał B.: Kwalifikacje, jakie uzyskałem po ukończeniu kursu były dla mnie niezwykle cenne. Dziękuję!

Rafał N.: Wiedza, jaką niesie ze sobą ten kurs zdecydowanie pomocne są podczas prowadzenia swojego gospodarstwa. Informacje o uzyskiwaniu dopłat bardzo pomogły mi w rozwoju. Polecam

Marcin K.: Razem z rodzicami prowadzimy dość duże gospodarstwo rolne. Oczywistym jest, że na mnie spadł obowiązek nadzorowania wszelkich procesów. Potrzebowałem więc nabyć kwalifikacje niezbędne do tych czynności. Wiedza zawarta w kursie zdecydowanie przydatna jest w praktyce. 

Adam: Kwalifikacyjny kurs zawodowy R.16 technik rolnik umozliwił mi zdobycie wiedzy, niezbędnej do prowdadzenia w rzetelny sposób działalności rolniczej. Materiały szkoleniowe świetnie opracowane w ciekawy sposób poszerzające horyzonty. Polecam