Branża IT stanowi jedną z przyszłościowych dziedzin, w których warto znaleźć zatrudnienie. Wcześniej jednak przydatne jest wyspecjalizowanie się w określonym obszarze działań. Wśród przyszłościowych zawodów znajduje się JavaScript Developer. Zarobki na tym stanowisku są bardzo obiecujące, a w miarę doświadczenia i specjalizowania się np. jako JavaScript Developer React możliwe jest uzyskiwanie pokaźnych kwot. Sprawdź, jak zdobyć umiejętności i kwalifikacje niezbędne do pracy jako JavaScript Developer, co robi taki specjalista i jak zwiększyć szanse na zatrudnienie.

Obecnie bez sprawnie działających stron czy aplikacji niemal niemożliwe jest właściwe funkcjonowanie firm, organizacji czy przedsiębiorstw. Aby móc kontaktować się z odbiorcami, niezbędne jest zadbanie o właściwe przygotowanie systemów informatycznych do kontaktu z użytkownikami. Wśród najpopularniejszych języków oprogramowania znajduje się Java, a także framework React. To właśnie odpowiednim programowaniem stron internetowych i aplikacji z użyciem języka Java zajmuje się JavaScript Developer. Co robi poza tym taki specjalista?

Dzięki znajomości JavaScript możliwe jest stworzenie różnego rodzaju elementów dynamicznych na stronach internetowych, jak i w aplikacjach. JavaScript Developer tworzy m.in. grafiki, animacje, mapy, ale też bierze udział w tworzeniu struktur statycznych i ogólnym projekcie związanym z interfejsem użytkownika.

Specjalista w zakresie JavaScript poza wprowadzaniem nowych rozwiązań dba również o optymalizację stron, kodów i bezproblemowe działanie stron czy aplikacji. W zależności od zaawansowanego specjalizowania się, osoby zatrudnione na stanowisku Java Developer zajmują się programowaniem np. we frameworku React.

Za podjęciem specjalizacji w branży IT, jak i zmianą dotychczasowego zajęcia na programowanie przemawia m.in. rosnące zapotrzebowanie na takich specjalistów jak JavaScript Developer. Zarobki to drugi z najważniejszych aspektów, dla których warto wybrać specjalistyczny kurs i zdobyć nowe umiejętności.

Specjalista w zakresie JavaScript Developer zarabia średnio 10 380 zł brutto, co daje 7 406 zł netto. Należy jednak pamiętać, że na wysokość wynagrodzenia ma wpływ m.in. wielkość i renoma firmy, miasto i województwo, w którym znajduje się siedziba przedsiębiorstwa czy posiadane doświadczenie. 13 220 zł brutto to kwota, jaką może zarobić w dużym mieście doświadczony specjalista, czy też ktoś, kto w sposób zaawansowany posługuje się językiem programowania w systemie React. 8 160 zł brutto to natomiast suma, o jaką może starać się JavaScript Developer w mniejszym mieście czy niewielkiej firmie.

Osoba tuż po ukończeniu kursu, na początku swojej kariery zawodowej w branży IT najczęściej zatrudniana jest na stanowisku Junior JavaScript Developer. Zarobki oscylują na średnim poziomie od 6 500 zł brutto, co daje 4 761 zł netto. Jednak w zależności od oferty i dodatkowej specjalności (np. doskonałej znajomości systemu React) już na początku kariery można osiągnąć wynagrodzenie na poziomie 8 070 zł brutto (5 831 zł netto).

Aby zdobyć odpowiednie umiejętności i kwalifikacje do pracy w charakterze specjalisty JavaScript lub zadbać o dalszy rozwój i tym samym zwiększenie szans na wyższą pensję, warto zdecydować się na ,,Kurs JavaScript  React Developer” dostępny na platformie dydaktycznej Centrum Doskonalenia Zawodowego. Kurs jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ustawą o prawie oświatowym. Absolwent uzyskuje dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz certyfikat w języku polskim. Dzięki akredytacji uczelni wyższej po zrealizowaniu kształcenia możliwe jest również uzyskanie dodatkowej dokumentacji wydawanej przez uczelnie w postaci dyplomu w skórzanej oprawie oraz świadectwa ukończenia kursu. Osoba po kursie może podjąć zatrudnienie zarówno w korporacjach, firmach, urzędach, bankach, instytucjach, jak i zdecydować się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Kształcenie można zrealizować z dofinansowaniem z Urzędu Pracy.