Animator czasu wolnego, czyli kierunek kariery w branży turystycznej

Współcześnie można dostrzec spadek aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu przez dzieci, które często zbyt dużo czasu poświęcają na gry komputerowe, oglądanie programów telewizyjnych itd. Szybkie tempo życia dodatkowo sprzyja braku aktywności, ponieważ rodzice nie zawsze mają tak wiele czasu, by zapewnić innego rodzaju rozrywki dziecku. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się zawód animatora rekreacji i organizacji czasu wolnego.

Animator czasu wolnego – praca

Animator rekreacji i organizacji czasu wolnego, określany jest często jako animator dziecięcy. Wynika to z tego, że coraz większą popularnością cieszy się zatrudnianie go do prowadzenia animacji czasu wolnego podczas urodzin i innych przyjęć okolicznościowych. Jednak jest to zawód związany również z branżą turystyczną, ponieważ animatorzy czasu wolnego pracują także w ośrodkach turystycznych, kurortach, hotelach itd

Warto dodać, że osoba na tym stanowisku potrafi opracować programy zajęć animacyjnych dla osób z różnych grup wiekowych, a nie tylko dla dzieci. Ponadto animatorzy czasu wolnego pracują w charakterze promotorów, np. atrakcji danego regionu, czy też zajmują się działaniami w zakresie promocji aktywnego stylu życia

Zapisz się na “Kurs Animatora Czasu Wolnego”, by zdobyć umiejętności animacji czasu wolnego

Zadania zawodowe animatora czasu wolnego

Wykonywane przez animatora czasu wolnego zadania związane są z realizacją celu, jakim jest zapewnienie rozrywek osobom podczas ich pobytu w ośrodkach rekreacyjnych. W związku z tym do jego obowiązków należy:

• uwzględnianie potrzeb oraz możliwości uczestników podczas planowania działań  animacyjnych i rekreacyjnych;
  • dobieranie sprzętu i przedmiotów do realizacji zaplanowanych działań animacyjnych i rekreacyjnych;
  • realizowanie i koordynowanie działań animacyjnych i rekreacyjnych zgodnie z planem;
  • nadzorowanie uczestników i ich motywowanie do udziału w działaniach animacyjnych i rekreacyjnych;
  • integrowanie grup uczestników.

Kurs Animatora Czasu Wolnego

“Kurs Animatora Czasu Wolnego” został przygotowany w taki sposób, aby osoby zainteresowane pracą jako animator dziecięcy zdobyli wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w tym zawodzie. Dodatkowo doskonale sprawdzi się dla rodziców, którzy chcą poznać pomysły na aktywne i kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem.

animator zabaw

Program kursu obejmuje następujące tematy:

• czas wolny;
  • animacja i zadania animatora;
  • jak zostać animatorem?;
  • komunikacja;
  • gry i zabawy wykorzystywane w pracy animatora;
  • bezpieczeństwo w pracy animatora.

Rejestracji na szkolenie można dokonać pod poniższym odnośnikiem: https://cdz.edu.pl/kursy/123. Absolwent „Kursu Animatora Czasu Wolnego” otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, które potwierdza zdobyte umiejętności. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania.