Jak zostać Java Developerem? Twoja droga do kariery w programowaniu webowym

ile zarabia java developer

Język programowania JavaScript jest jednym z najczęściej wykorzystywanych do tworzenia zarówno różnego rodzaju stron internetowych, jak i aplikacji. Specjaliści w tym zakresie są niezbędni niemal we wszystkich zespołach programistycznych, co sprawia, że jednym z często poszukiwanych i przyszłościowych zawodów jest Java Developer. Co robi osoba zatrudniona na takim stanowisku i jakie wykształcenie musi posiadać Java Developer? Jak zostać takim specjalistą bez studiów?

Ile zarabia Java Developer?

Java Developer to specjalista, który zajmuje się projektowaniem i tworzeniem różnego rodzaju elementów w języku programowania Java. Do obowiązków takiej osoby należy też testowanie oraz optymalizowanie danego oprogramowania zarówno na stronach internetowych, jak i w aplikacjach mobilnych. Dla osób, które zainteresowane są pracą w takim charakterze, ważne jest, ile zarabia Java Developer. Wysokość wynagrodzenia zależy od doświadczenia danej osoby w branży, ale też specjalizacji, ukończonych kursów, szkoleń czy miasta oraz wielkości i rangi firmy.

Przykładowo, młodszy specjalista, czyli Junior Java Developer może liczyć na średnie wynagrodzenie ok. 7 480 zł brutto, co daje 5 430 zł netto. Bardziej doświadczony Java Developer – pracownik średniego szczebla zarabia średnio 11 400 zł brutto, czyli 8 102 zł netto. Natomiast doświadczony pracownik może uzyskać wynagrodzenie miesięczne na średnim poziomie 16 800 zł brutto, a więc 11 782 zł netto.

W większych miastach specjalista Java Developer z doświadczeniem i dodatkowymi specjalizacjami może zarabiać nawet 20 000 zł brutto miesięcznie i więcej. Udział w warsztatach, szkoleniach i bieżące aktualizowanie wiedzy to podstawa dla starania się o wyższe zarobki.

ZDOBĄDŹ WIEDZĘ I KWALIFIKACJE DO PRACY JAKO SPECJALISTA PROGRAMOWANIA JAVA. WYBIERZ „KURS JAVA DEVELOPER WEB”!

Java Developer – jak zostać specjalistą w zakresie programowania?

Aby podjąć pracę jako programista, należy zdobyć odpowiednie kwalifikacje i wiedzę niezbędną do wykonywania obowiązków na stanowisku Java Developer. Jak zostać idealnym kandydatem? Zatrudnienie jako programista Java można zdobyć po ukończeniu kierunkowych studiów informatycznych, ale nie tylko. Dla pracodawców liczą się obecnie głównie posiadane umiejętności czy kreatywność. Ponadto odpowiednie kwalifikacje i umiejętności potrzebne do programowania w języku Java można zdobyć, realizując specjalistyczne kursy i szkolenia.

W kwestii tego, jak zostać Junior Java Developer lub specjalistą na wyższych stanowiskach ważna jest też autoprezentacja i portfolio. Warto przedstawić w nim posiadane umiejętności i języki programowania, jakimi posługuje się dany kandydat. Mile widziane jest też doświadczenie oraz prezentacja dotychczasowych zrealizowanych projektów.

Na etapie nauki i zdobywania doświadczenia warto wykonywać też różnego rodzaju prace indywidualne, które umożliwią zaprezentowanie umiejętności i warsztatu programisty.

Czy warto zostać Java Developerem?

Specjaliści w zakresie programowania, w tym Java Developerzy są potrzebni niemal w każdej branży. Dlatego osoby, które decydują się na pracę w tej dziedzinie, mają przed sobą możliwość stabilnego zatrudnienia i prężnego rozwoju. Szansę na bardzo dobre wynagrodzenie zyskują już dziś przede wszystkim ci, którzy dbają o nieustanny rozwój swoich umiejętności i biorą udział w różnego rodzaju szkoleniach i programach, dzięki którym możliwe jest aktualizowanie i doskonalenie posiadanych umiejętności programistycznych. Aby zdobyć umiejętności i kwalifikacje niezbędne do pracy przy programowaniu stron i aplikacji z użyciem języka Java, warto wybrać ,,Kurs Java Developer Web” dostępny na platformie dydaktycznej Centrum Doskonalenia Zawodowego. Kurs jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ustawą o prawie oświatowym i pozwala uzyskać dokumentację zgodną z wymogami MEiN, oraz certyfikat w języku polskim. Po ukończeniu kształcenia absolwent kursu może podjąć zatrudnienie zarówno w Polsce, jak i we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dzięki uzyskanej akredytacji uczelni wyższej każdy z absolwentów kursu online w Centrum Doskonalenia Zawodowego może uzyskać dodatkową dokumentację wydawaną przez uczelnię w postaci: dyplomu w skórzanej oprawie oraz świadectwa ukończenia kursu.

Program kursu zapewnia wyposażenie kursanta w wiedzę potrzebną zarówno do pracy w różnego rodzaju korporacjach, firmach, organizacjach, jak i na własny rachunek, prowadząc np. własną działalność gospodarczą i tworząc strony oraz aplikacje webowe dla wybranych klientów. Kształcenie można zrealizować z dofinansowaniem z Urzędu Pracy.