Jak zostać programistą? Odkryj programowanie .NET

programista net co robi

Jedną z najprężniej rozwijających się obecnie branż zawodowych jest IT. Jednak, aby zdobyć stabilny i dobrze płatny zawód w tej dziedzinie, warto wyspecjalizować się w określonym zakresie. Jeżeli szukasz swojego obszaru działań, w którym mógłbyś rozwinąć skrzydła lub chcesz zupełnie zmienić dotychczasowe zajęcie, ciekawą opcją może być programista .NET. Co robi osoba na takim stanowisku i jak zostać programistą? Sprawdź i zmień swoją przyszłość na lepsze.

Co to jest .NET?

.NET to jedna z ogólnodostępnych platform do programowania, która stworzona została przez firmę Microsoft. To jeden najpopularniejszych obecnie tzw. frameworków działających w systemach Windows, Linux, Android czy na urządzeniach od Apple. Pierwsza wersja .NET wprowadzona została w 2002 roku i od tamtej pory jest na bieżąco unowocześniana i aktualizowana tak, aby sprostać współczesnym oczekiwaniom i wymaganiom coraz bardziej innowacyjnych systemów i aplikacji.

.NET to narzędzie wielozadaniowe, za pomocą którego można tworzyć, modyfikować, ale też zarządzać danym oprogramowaniem w wielu językach oprogramowania, do których należą m.in. Visual Basic, C# czy F#. Za pośrednictwem środowiska .NET można projektować strony i aplikacje, gry i inne elementy związane z funkcjonowaniem w sieci. Możliwe jest również tworzenie narzędzi służących do zabezpieczania danych, systemów, stron oraz aplikacji.

ZDOBĄDŹ KWALIFIKACJE W JEDNYM Z DOBRZE PŁATNYCH I PRZYSZŁOŚCIOWYCH ZAWODÓW WYBIERAJĄC „KURS PROGRAMISTY PLATFORMY .NET”!

Kim jest programista .NET?

Jedną z osób mających styczność ze środowiskiem .NET jest programista .NET. Co robi pracownik na takim stanowisku? Do obowiązków .NET developera należy przede wszystkim programowanie zgodnie z wymogami danego zlecenia i oczekiwaniami klienta. Ponadto programista .NET zajmuje się niekiedy także pisaniem skryptów PowerShell, budowaniem aplikacji z zastosowaniem PowerApps, tworzeniem przelewów automatycznych Microsoft Flow czy programowaniem w takich językach jak Python, JavaScript, C++ czy Scala.

Zakres obowiązków programisty .NET zależy od zajmowanego stanowiska, wymagań oraz posiadanych umiejętności. Stąd też wynikają różnice, co do kwestii, ile zarabia programista. Im większe posiada umiejętności i szerszy zakres wymagań, tym na większe wynagrodzenie może liczyć. Średnie zarobki na tym stanowisku oscylują jednak na poziomie 10 640 zł brutto, co daje 7 583 zł netto. Zatem pytanie o to, jak zostać programistą, jest zdecydowanie warte poznania odpowiedzi i wdrożenia jej w życie.

Gdzie można znaleźć pracę jako programista .NET i w jakich branżach przydają się tacy specjaliści?

Platforma .NET jest na tyle popularnym, uniwersalnym i powszechnie wykorzystywanym narzędziem do programowania, że specjalistów w tej dziedzinie IT poszukuje wiele firm, organizacji i instytucji zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Programista .NET z powodzeniem znajdzie zatrudnienie zarówno w małej firmie, większym przedsiębiorstwie, jak i korporacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć też własną działalność gospodarczą i pracować w systemie B2B, co jest preferowaną formą współpracy w przypadku wielu podmiotów.

jak zostać programistą

Jako programista .NET z łatwością można znaleźć zatrudnienie szczególnie w branżach związanych ściśle z IT i dostarczaniem oprogramowania oraz rozwiązań telekomunikacyjnych. Jednak specjaliści w zakresie programowania .NET to również osoby poszukiwane w takich branżach jak bankowość, agencje interaktywne, software house, ochrona zdrowia czy e-commerce.

Czego nauczysz się na Kursie Programista platformy .NET?

W ramach Kursu Programisty platformy .NET w CDZ realizowany jest szeroki zakres aktualnych i przydatnych tematów, które kompleksowo przygotowują do pracy w charakterze specjalisty ds. programowania .NET. W programie kursu znajdują się m.in. takie tematy jak:

• Podstawy programowania w Java;
  • Podstawy tworzenia aplikacji webowych ASP.NET Core;
  • Zaawansowane tworzenie aplikacji webowych ASP.NET Core;
  • Bezpieczeństwo aplikacji;
  • Bazy danych w projektach .NET Core;
  • Automatyzacja procesów – budowanie, testowanie i wdrażanie aplikacji;
  • Systemy kontroli wersji.

Postaw na doskonalenie swoich umiejętności i wybierz zawód, który zapewni Ci stabilną przyszłość.

Jak zostać programistą .NET?

Wiele osób uważa, że odpowiedź na pytanie, jak zostać programistą .NET, skupia się na konieczności posiadania studiów. Z pewnością posiadanie wykształcenia informatycznego czy w zakresie matematyki jest przydatne, ale nie obowiązkowe. Uzyskanie kwalifikacji do wykonywania pracy w tym zawodzie zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ustawy o prawie oświatowym umożliwia ,,Kurs Programisty platformy .NET” organizowany przez cdz.edu.pl.

Dzięki uzyskanym kwalifikacjom niezbędnym do pracy w danym zawodzie absolwent może podjąć pracę jako programista platformy .NET zarówno w firmach państwowych, jak i prywatnych na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Każda osoba, która ukończyła kurs z wynikiem pozytywnym, otrzymuje dokumentację zgodną z wymogami MEiN, certyfikat w języku polskim. Dzięki akredytacji uczelni wyższej kursant może ubiegać się o dodatkową dokumentację w postaci dyplomu w skórzanej oprawie oraz świadectwa ukończenia kursu. Kurs w CDZ można zrealizować z dofinansowaniem z Urzędu Pracy. Absolwent otrzymuje również atrakcyjną zniżkę na realizację kolejnych kursów z naszej szerokiej oferty.