Kurs rolnika R.3

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://cdz.edu.pl/kursy/184/kurs-rolnika-r3-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-rl03/src-BlogR.3

Wielu osobom, zwłaszcza tym wychowanym w miastach wydaje się, że zajęcie rolnika jest z pozoru bardzo proste. Bo oto taki człowiek musi wstać rano, zaopiekować się zwierzętami, które posłusznie wykonują wszystkie jego polecenia, potem udać się na pole, gdzie niezbędne zabiegi zrobią za niego specjalistyczne maszyny, a potem może już tylko odpoczywać. Tymczasem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Praca na roli jest ciężka i nierzadko trwa ona od świtu do nocy. Wysiłek fizyczny idzie w parze z wysiłkiem umysłowym, bo gospodarstwo to swego rodzaju instytucja, na którą składa się wiele mniejszych lub większych zagadnień. Prócz zajęć typowo rolnych i hodowlanych, polegających na odpowiednich zabiegach agrarnych i doglądaniu zwierząt, trzeba też zadbać a aspekty typowo administracyjne. Funkcjonujące mechanizmy prawne każą rejestrować i monitorować każdy element działalności, dzięki czemu urzędnicy mają pewność, że gospodarstwo działa w zgodzie ze wszystkimi obostrzeniami. Ponadto rolnik musi dbać o stały rozwój biznesu, a często przychód pochodzący ze sprzedaży płodów rolnych czy zwierząt do tego nie wystarcza. Dlatego osoba parająca się tym ciężkim zajęciem szuka dodatkowych możliwości finansowania, a to z kolei wiąże się z posiadaniem kompetencji, które pozwolą prawidłowo wypełniać stosowne dokumenty.

Od natłoku obowiązków przyszłego rolnika może rozboleć głowa, jednak jest na to recepta. Z pomocą przychodzi Centrum Doskonalenia Zawodowego (CDZ). To renomowana instytucja edukacyjna, której wysokie standardy nauczania potwierdzają wpisy do ewidencji szkół i placówek oświatowych. Najlepszą formą efektywności nauczania CDZ są tysiące ukontentowanych absolwentów, którzy po instruktażach organizowanych przez Centrum znaleźli ciekawe i satysfakcjonujące finansowo zajęcia. Jedno ze szkoleń, które znajduje się w ofercie instytucji, to kurs rolnika R.3. W nowej podstawie programowej nazwa tego zawodu została określona kodem RL.03.

Kurs w całości wykonuje się online. Innowacja ta sprzyja w efektywnym przyswajaniu wiedzy, ponadto użycie nowoczesnych metod sprawia, że nauka jest znacznie szybsza w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Samo szkolenie charakteryzuje się rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny, w dodatku jest zgodne ze wszystkimi ministerialnymi wytycznymi w zakresie edukacji, jak choćby określonymi przez MEN czy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pozytywne ukończenie instruktażu skutkuje otrzymaniem odpowiednich certyfikatów i uprawnień, które są respektowane przez instytucje państwowe wszystkich szczebli, jak i bez przeszkód pozwalają na prowadzenie profesjonalnego gospodarstwa rolnego.