Praca w ogrodnictwie – dowiedz się jaki kurs Cię do niej przygotuje

kurs ogrodnika

Każdy z nas może dostrzec wpływ pracy ogrodników w swoim życiu, np. podczas kupowania owoców, spacerów po parkach, dostawania kwiatów z różnych okazji. Bywa, że zawód ten nie jest doceniany, a ma on wiele zalet – o czym będziemy pisali w dalszej części artykułu. Dodatkowo poruszymy temat kursów ogrodnika, które w kompleksowy sposób przygotują uczestników do podjęcia pracy w ogrodnictwie.

Zalety pracy w ogrodnictwie

Specyfika pracy w ogrodnictwie zależy od miejsca, w którym zdecyduje się zatrudnić ogrodnik. Jednak głównym zadaniem w tym zawodzie jest uprawa, pielęgnacja i konserwacja roślin. W związku z tym najbardziej wyłaniającymi się zaletami są: kontakt z naturą, wpływ na estetykę przestrzeni zielonych i prywatnych ogrodów, a także oddziaływanie na jakość dostarczanych plonów.

Praca w ogrodnictwie może dostarczyć wiele satysfakcji i radości nie tylko ogrodnikom, ale również konsumentom owoców i warzyw, czy też osobom korzystającym z ogrodów miejskich i prywatnych. Co więcej, zmieniające się trendy, a także sprowadzanie coraz to nowszych gatunków roślin, przekłada się na szansę ciągłego rozwoju i nauki nowych rzeczy.

Zapisz się na “Kurs Pielęgnacji Drzew i Ogrodów” i poznaj sposoby pielęgnacji drzew

Czy warto uczęszczać na kurs ogrodnika online?

Współczesne rozwiązania kształcenia realizowane za pomocą innowacyjnych platform e-learningowych oferują nowoczesny sposób edukacji, dlatego warto się na nie decydować. Nasza placówka od lat dba o to, aby zapewnić uczestnikom nową jakość kształcenia, dzięki szkoleniom opracowanym przez specjalistów

Kursy online umożliwiają udostępnienie materiałów dydaktycznych w różnorodnej formie, a tym samym znacznie ciekawszej niż tradycyjny wykład. Co więcej, aktualne rozwiązania e-learningowe opracowywane są tak, aby realizowanie programu odbywało się intuicyjnie. W naszej ofercie dostępne są dwa szkolenia, które doskonale sprawdzą się dla osób zainteresowanych branżą ogrodniczą, są to:

pielęgnacja drzew owocowych

Warto dodać, że ogrodnik kurs online może wykonać w dowolnym miejscu i czasie, co bardzo ułatwia naukę osobom, które chcą połączyć kształcenie z innymi obowiązkami. Jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu. Warto dodać, że kurs ogrodnika online umożliwia przyswajanie wiedzy we własnym tempie bez presji czasu, a także powrót do wybranych zagadnień, co nie zawsze jest możliwe na szkoleniu stacjonarnym.

Czy praca w ogrodnictwie jest możliwa po kursie?

Celem kształcenia na “Kursie Ogrodnika Terenów Zieleni” oraz “Kursie Pielęgnacji Drzew i Ogrodów” jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestnika nie tylko z podstaw ogrodnictwa, ale także pielęgnacji drzew, ogrodów i terenów zielonych. Kursant otrzyma możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w zawodzie ogrodnika.

Po każdym z tych szkoleń uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu i kwalifikacje zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania opartej na Międzynarodowym Standardzie ISCO.