Programowanie aplikacji – jak zacząć pracę w tym zawodzie?

programowanie aplikacji

Znalezienie przyszłościowego i pewnego zawodu nie należy dziś do łatwych zadań. Jednak jednym z najpewniejszych obszarów jest branża IT. Aby móc przebić się przez konkurencję i znaleźć ciekawe oraz dochodowe zajęcie, warto wybrać określony kierunek i wyspecjalizować się w nim. Jedną z przyszłościowych i wartych uwagi dziedzin jest programowanie aplikacji. Na czym polega taka praca i dlaczego warto pójść właśnie w tym kierunku?

Niezwykłe aplikacje, zwyczajni ludzie – możesz być jednym z nich!

Programowanie aplikacji mobilnych i internetowych może okazać się sposobem nie tylko na codzienne zatrudnienie, ale również ogromną karierę. Przykładem może być choćby największa obecnie baza danych, jaką jest Facebook stworzona przez studenta Marka Zuckerberga. Serwis początkowo miał być jedynie miejscem w lokalnej sieci studentów Harvardu, w której można przeglądać zdjęcia studentów.

Innymi przykładami mogą być takie aplikacje jak Spotify, TikTok, Zalando i wiele innych, które w ciągu kilku miesięcy rozrastają się do kilku milionów użytkowników. Ponadto coraz więcej sklepów internetowych, instytucji i usługodawców decyduje się udostępnienie swoim klientom i odbiorcom ofert właśnie poprzez smartfony. Programowanie aplikacji to zatem idealna odpowiedź na rosnące zapotrzebowania w zmieniającym się świecie.

WYBIERZ ,,KURS TWORZENIA APLIKACJI INTERNETOWYCH I MOBILNYCH” POSTAW NA ROZWÓJ!

Na czym polega programowanie aplikacji?

Programowanie aplikacji internetowych i mobilnych polega na tworzeniu specjalnych oprogramowań ułatwiających dostęp do określonych usług, funkcji czy zarządzania dostępnych dla użytkowników komputerów, smartfonów i tabletów. Czynności związane z programowaniem aplikacji są wieloetapowe i obejmują projektowanie oraz przygotowywanie wersji testowych uwzględniających funkcjonalność, sprawne działanie i realizację założeń projektowych.

Programista aplikacji w ramach testów poprawia wszelkie niedogodności i błędy, a także stara się, aby aplikacja działała możliwie jak najszybciej i bez zastrzeżeń. Istotne jest też, żeby aplikacja była intuicyjna, przejrzysta, a także atrakcyjna wizualnie.

Jak wygląda praca – gdzie można ją znaleźć?

Programowanie aplikacji wymaga znajomości systemów IT i sprawnego poruszania się w branży informatycznej. Jednak, aby zostać programistą aplikacji, nie trzeba kończyć studiów informatycznych. Można uzupełnić posiadane wykształcenie wyższe innego typu np. specjalistycznymi kursami z zakresu programowania aplikacji.

Programista aplikacji to obecnie pożądany zawód. Osób na tym stanowisku poszukują zarówno korporacje i przedsiębiorstwa różnych branż, jak i instytucje, urzędy, stowarzyszenia, fundacje i instytucje innego typu. Ponadto programistów aplikacji poszukują centra naukowo-badawcze, firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania, gier i dodatków na urządzenia mobilne czy centra obliczeniowe.

Programista aplikacji może też pracować na własną rękę, tworzyć projekty własnego pomysłu, a następnie proponować ich wykorzystanie innym firmom lub sprzedawać je na specjalnej platformie.

Jak zdobyć pracę w dziedzinie programowania aplikacji?

Aby rozpocząć karierę i rozwijać się poprzez programowanie aplikacji internetowych i mobilnych, najpierw konieczne jest zdobycie odpowiednich umiejętności i kwalifikacji. W tym celu warto zdecydować się na ,,Kurs tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych” w CDZ trwający 80 godzin.

programowanie aplikacji internetowych

Starannie opracowany przez specjalistów z branży IT program kursu tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych w CDZ obejmuje takie zagadnienia, jak:

• Wstępne zapoznanie się z tematyką aplikacji internetowych;
  • HTML I CSS;
  • Elementy grafiki komputerowej oraz webdesign;
  • Elementy technologii mobilnych;
  • Aplikacje mobilne i systemy mobilne;
  • Tworzenie aplikacji internetowych w środowisku .NET;
  • Infrastruktura sieci oraz usługi internetowe;
  • Tworzenie aplikacji internetowych i mobilnych JAVA, Framework Spring, Kotlin;
  • Zarządzanie i obsługiwanie danych za pomocą SQL w bazach danych;
  • Tworzenie aplikacji internetowych w języku PHP;
  • Tworzenie aplikacji mobilnych dla Apple (Ios, Swift, Objective-C);
  • Tworzenie aplikacji mobilnych na platformę Android;
  • Bezpieczeństwo systemów informatycznych;
  • Projektowanie i optymalizacja stron internetowych;
  • Inżynieria oprogramowania oraz wzorce projektowe.

Po ukończeniu Kursu tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych w CDZ otrzymasz komplet dokumentów zgodnych z wymogami Ministra Edukacji i Nauki oraz Ustawą o prawie oświatowym i stosowny certyfikat w języku polskim. Dodatkowo absolwent dzięki uzyskanej akredytacji uczelni wyższej może otrzymać dyplom w twardej oprawie oraz świadectwo. Ukończenie oferowanego kursu umożliwia uzyskanie kwalifikacji do pracy jako programista aplikacji na terenie całej Unii Europejskiej.

Kurs tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych umożliwia uzyskanie kwalifikacji odpowiednich do podjęcia zatrudnienia zarówno w podmiotach publicznych, jak i prywatnych. Ponadto istnieje możliwość dofinansowania kursu z Urzędu Pracy.