Technik rolnik online

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://cdz.edu.pl/kursy/187/technik-rolnik-rl16-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-rl16/src-BlogTechn

Czy warto kształcić się w kierunku związanym z branżą rolniczą? Polskie rolnictwo nieustannie rozwija się, utrzymuje się na wysokim poziomie od co najmniej kilku lat. Branża ta stawia na nowoczesność, zmechanizowanie maszyn i urządzeń pomagających na co dzień. Zawód technika rolnika to fach, który nie tylko oznacza praktyczne umiejętności, ale także umożliwia dalsze kształcenie się. Na edukację nigdy nie jest za późno, zwłaszcza, że odpowiedni poziom wykształcenia prędzej czy później okaże się przydatny. W szczególności w kwestii dopłat i dofinansowań unijnych czy też innych instytucji. Rolnictwo stało się dzięki takim możliwością aktywniejszym polem działalności, otwierają się nowe szanse na rozwój, co zwiększyło atrakcyjność.

W odpowiedni moment trafiła placówka Centrum Doskonalenia Zawodowego, która utworzyła jako jedna z pierwszych możliwość uzyskania kwalifikacji technika rolnika w trybie online. To innowacyjna forma kształcenia, która pozwala każdemu na zapoznaniu się z wieloma niezbędnymi informacjami. Mogą być one spożytkowane w praktyce, a także posiadanie wiedzy teoretycznej sprawi, że egzamin końcowy nie będzie stanowić żadnej przeszkody do uzyskaniu dokumentu potwierdzającego zdobyte umiejętności. Warto przypomnieć, że według nowej podstawy programowej kurs technika rolnika jest oznaczony kodem RL.16, zastępując wcześniejszy zapis – R.16. Poza tym, Centrum Doskonalenia Zawodowego zadbało o to, aby prowadzone kursy kwalifikacji zawodowej dawały uprawnienia zgodne z wymaganiami stawianymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zresztą wszystkie certyfikaty są drukowane na wzorach MEN oraz innych rozporządzeń.

Innowacyjne wykorzystanie technik e-learningu to komfort dla każdej chętnej osoby, która chciałaby uzyskać tytuł technika rolnika, gdyż nie musi opuszczać własnego domu, aby wziąć udział w szkoleniu zawodowym. Centrum Doskonalenia Zawodowego jest także wpisane do ewidencji szkół i placówek pod nr. OiS.4330.1.2016, co podkreśla profesjonalizm tej instytucji pod względem prowadzonych usług. Zaświadczenia wydawane po ukończeniu internetowego kursu zawodowego technika rolnika uprawnia do podjęcia legalnej pracy lub założenia własnej działalności. Praktycznie pod szyldem Centrum Doskonalenia Zawodowego można spodziewać się prędkiego znalezienia bardzo ciekawego i opłacalnego zawodu. To nie pójście na łatwiznę, a wybór rozwiązania, które można pogodzić w sytuacji, kiedy to mamy niewiele wolnego czasu na samorozwój. Należy podkreślić, że Centrum Doskonalenia Zawodowego stanęło na wysokości zadania i będąc pionierem internetowych kursów zawodowych wyciągnęło pomocną dłoń do wielu osób, które chcą doskonalić się zawodowo.