Kursy spedytora kiedyś i dziś

kurs na spedytora

Zaktualizowano dnia 28 marca 2023

Odpowiednia organizacja pracy to kluczowy element prawidłowego działania każdej firmy w branży TSL (transport-spedycja-logistyka). Dlatego też bardzo ważny jest dobór pracowników mających odpowiednie umiejętności nabyte np. podczas kursów dla spedytora.

Nie jest tajemnicą, że specjaliści ze wszechstronną wiedzą dużo lepiej potrafią realizować powierzone im zadania zawodowe. W dalszej części artykułu omówimy kilka kwestii dotyczących kursu spedytora – czy warto brać w nim udział, czym współcześnie się charakteryzuje i co można otrzymać po jego ukończeniu.

Czym się charakteryzują współczesne kursy spedytora?

Współcześnie coraz częściej osoby na różnym etapie kształcenia wykazują chęć podjęcia nauki na odległość. Jest ona realizowana za pomocą innowacyjnych platform e-learningowych, a tym samym oferuje nową jakość edukacji. Wynika to z tego, że kursy na spedytora online dają kursantowi elastyczność w wyborze czasu i miejsca kształcenia. Jedynym warunkiem jest posiadanie urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. Dzięki temu może on połączyć uczestniczenie w szkoleniu z pracą lub dodatkowymi aktywnościami.

Ponadto kursy spedytora online umożliwiają przygotowanie materiałów dydaktycznych w różnorodnej formie audiowizualnej, a tym samym znacznie ciekawszej niż tradycyjny wykład. Aktualne rozwiązania e-learningowe opracowywane są tak, aby realizowanie programu odbywało się intuicyjnie. Warto dodać, że uczestnik kursów na spedytora może otrzymać stały dostęp do materiałów dydaktycznych, co umożliwia dostosowanie tempa nauki do własnych preferencji.

Kurs spedytora – czy warto brać w nim udział?

Udokumentowane wykształcenie to czynnik brany pod uwagę podczas rekrutacji pracowników, a także ceniony na rynku pracy. Istotne jest również stałe aktualizowanie wiedzy, ponieważ żyjemy w dynamicznie rozwijającym się społeczeństwie. Ponadto wybierając kurs na spedytora online, można nie tylko doskonalić i nabywać umiejętności w zakresie branży TLS, ale także kompetencje cyfrowe

kursy spedytora

Należy dodać, że uczestnik Kursu na Spedytora (specjalista ds. transportu i logistyki) oferowanego przez naszą instytucję po pozytywnym ukończeniu kształcenia otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Jest ono honorowane w ten sam sposób, co dokument po stacjonarnym kursie na spedytora.

Spedycja czy logistyka – kursy z jakiej kategorii wybrać?

Kierunek kształcenia warto wybierać zgodnie z własnymi umiejętnościami, predyspozycjami, a także zainteresowaniami. Oczywiście dobrze jest zdecydować się na szkolenie dające możliwość nabycia wszechstronnej wiedzy. Jest to istotne szczególnie w branży TLS, w której to działania na różnych stanowiskach wpływają na cały proces przewozu transportu. 

Dlatego też nasza instytucja zdecydowała się opracować interdyscyplinarny Kurs na Spedytora (specjalista ds. transportu i logistyki). Dzięki temu nie trzeba wybierać tylko jednej kategorii podejmowanej nauki: spedycji, transportu lub logistyki. Kurs ten umożliwi kompletne kształcenie dla wszystkich zainteresowanych pracą w branży TLS.

Ukończenie Kursu na Spedytora (specjalista ds. transportu i logistyki) daje kwalifikacje i umiejętności zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej oraz  Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO.