Fryzjer dla psów i kotów – jakie usługi wykonuje groomer?

fryzjer dla psów

Groomer dla psa i kota jest niczym właściciel, ponieważ musi zdobyć zaufanie zwierzęcia w celu wykonania usług, o których będziemy pisali w dalszej części artykułu. Osoby na tym stanowisku powinni dostosować swoje zachowanie do indywidualnych potrzeb zwierzęcia, co wpływa na prawidłową obsługę klienta.

Zabiegi w salonie fryzjerskim dla psów i kotów

Praca fryzjera dla psów i kotów to nie tylko umiejętność zastosowania maszynki lub trymera. Od osoby na tym stanowisku wymaga się pasji i zaangażowania w dbanie o wygląd zwierząt oraz ich samopoczucie. Usługi oferowane przez pracowników salonów fryzjerskich dla psów i kotów to: kąpanie, strzyżenie, czesanie dopasowane do różnych ras zwierząt

salon fryzjerski dla psów

Co więcej, groomerzy zajmują się również przygotowaniem sierści na wystawy lub sesje, a także przeprowadzają wybrane zabiegi higieniczne, np. obcinanie pazurów. Przed wykonaniem oferowanych czynności fryzjer dla psów i kotów powinien przeprowadzić wywiad z właścicielem w celu wykluczenia substancji alergennych. Więcej na temat pracy w tym zawodzie pisaliśmy w artykule: Jak zostać groomerem?

Groomer dla psa – zachowanie w pracy

Fryzjer zwierząt powinien przede wszystkim przestrzegać standardów bezpieczeństwa własnego oraz czworonoga. Dlatego też groomer dla psa lub kota powinien dobrać odpowiednią taktykę współpracy, szczególnie gdy czworonóg jest zmęczony. Zaleca się działać zdecydowanie, ale spokojnie i precyzyjnie. Ponadto bardzo ważna jest komunikacja z właścicielem czworonoga, ponieważ opanowanie klienta pozytywnie wpływa na jego zwierzę i przebieg wykonywanych czynności. Należy podkreślić, że w pracy w salonie fryzjerskim dla psa i kota konieczne jest zachowanie czystości i higieny.

Zapisz się na “Kurs Zawodowy Groomera (Strzyżenie psów)”, aby zdobyć kwalifikacje do pracy jako fryzjer psów

Dlaczego warto zrobić kurs groomerski online?

Warto, aby osoby zainteresowane pracą w zawodzie fryzjera psów stale uzupełniały swoją wiedzę na temat różnych ras i sposobów pielęgnacji, a także podnosili swoje umiejętności w obsłudze zwierząt. Kurs groomerski online to doskonały wybór dla osób, które chcą połączyć kształcenie z innymi obowiązkami. Dzięki temu kursant sam dostosowuje czas nauki do własnych możliwości i predyspozycji. Warto dodać, że szkolenie to skupia się na pielęgnacji psów.

W przypadku oferowanego “Kursu Zawodowego Groomera (Strzyżenie psów)” uczestnik może realizować program o każdej porze i z wybranego przez siebie miejsca, o ile ma się dostęp do urządzenia z dostępem do internetu. Natomiast dzięki intuicyjnej i nowoczesnej platformie e-learningowej, proces przyswajania wiedzy przebiega sprawniej i efektywniej.

Dokumenty wystawiane po kursie groomerskim

Absolwent “Kursu Zawodowego Groomera” otrzyma certyfikat i zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu. Co więcej, uczestnik szkolenia zdobędzie kwalifikacje zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania.