Ile zarabia UX designer? Ile trzeba zainwestować, by nim zostać?

specjalista-ux

Obecnie wśród branż, które notują nieustanny rozwój i doskonałe perspektywy na przyszłość znajduje się bez wątpienia IT. Wśród różnych specjalizacji i obszarów pracy w tej dziedzinie na uwagę zasługuje specjalista User Experience. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się więcej na temat tego zawodu. Sprawdź, czym zajmuje się specjalista UX, jak zdobyć niezbędną wiedzę i kwalifikacje do pracy i ile zarabia UX designer. Kim jest specjalista UX?

Specjalista User Experience to osoba, która zajmuje się projektowaniem doświadczeń użytkownika w trakcie korzystania z różnych urządzeń cyfrowych, takich jak strony internetowe czy aplikacje. Specjalista UX w ramach swojej pracy dba o to, aby korzystanie ze stron i aplikacji było wygodne, szybkie oraz intuicyjne.

Specjalista User Experience prowadzi również odpowiednie analizy w celu polepszenia funkcjonowania stron, aby użytkowanie ich wywoływało pozytywne skojarzenia. Działania te mają na celu zwiększenie zysków danych stron czy organizacji. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o User Experience!

W ramach zadań należących do specjalistów UX można wyróżnić takie jak:

• tworzenie nowych projektów np. ścieżki zakupowej,
  •  przeprowadzanie audytów już istniejących aplikacji i witryn internetowych,
  •  eliminowanie trudności w korzystaniu ze strony,
  •  ścisła współpraca z innymi specjalistami IT w celu polepszenia UX.

ZDOBĄDŹ CENNE UMIEJĘTNOŚCI I WIEDZĘ POTRZEBNĄ DO PRACY W ZAKRESIE USER EXPERIENCE. WYBIERZ „KURS UX DESIGNER”!

UX designer – jakie umiejętności i kompetencje powinien posiadać?

Dobry UX designer powinien posiadać nie tylko specjalistyczną wiedzę, ale również zdolność posługiwania się narzędziami branżowymi, m.in. Axure, Sktch, Figma czy AdobeXD. Istotna jest także znajomość CSS i HTML, podstaw projektowania graficznego czy wzorców projektowych.

Specjalista UX to również osoba, która powinna wyróżniać się takimi umiejętnościami miękkimi jak. analityczne myślenie, dokładność czy rozwinięta empatia. Pomocna będzie także komunikatywność, umiejętność pracy w zespole czy elastyczność. Cenną cechą, która sprawdzi się na tym stanowisku, jest otwartość na zmiany i chęć do ciągłego aktualizowania posiadanej wiedzy i umiejętności.

Ile zarabia UX designer?

Osoby, które myślą o zmianie dotychczasowego zajęcia lub chcą poszerzyć swoje umiejętności i tym samym zwiększyć szanse na rynku pracy, zastanawiają się, ile zarabia UX designer. Średnie wynagrodzenie na takim stanowisku zależy od wielu czynników, m.in. doświadczenia, posiadanej wiedzy, umiejętności, ale także wielkości firmy czy miasta, w którym chcemy podjąć zatrudnienie. Istotny jest także staż pracy oraz konkretne stanowisko. Może to być np. Junior UX designer, mid-level czy senior.

ile-zarabia-ux-designer

Obecnie średnie zatrudnienie specjalisty UX utrzymuje się na poziomie 8 650 zł brutto, co daje 6 226 zł netto. W większych miastach można jednak liczyć na wynagrodzenie na poziomie 10 530 zł brutto i tym samym 7 509 zł netto i więcej. Jako specjalista UX można również pracować na własny rachunek, zakładając działalność gospodarczą.

Jak zostać specjalistą UX?

Aby nabyć odpowiednie umiejętności i wiedzę, a następnie zacząć pracę jako UX designer, nie trzeba mieć ukończonych kilkuletnich studiów z zakresu informatyki. Doskonałym sposobem na zdobycie stosownych kwalifikacji jest zrealizowanie odpowiednich kursów i tym samym uzyskanie dokumentów, aby móc pracować jako UX designer.

Jeśli chcesz poszerzyć posiadane umiejętności lub zacząć naukę nowego, przyszłościowego zawodu, wybierz ,,Kurs UX designer” online dostępny w ofercie Centrum Doskonalenia Zawodowego. Kurs jest prowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ustawą o prawie oświatowym. Absolwent otrzymuje dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz certyfikat w języku polskim. Dzięki uzyskanej akredytacji uczelni wyższej istnieje możliwość ubiegania się o dodatkową dokumentację wydawaną przez uczelnie w postaci dyplomu i świadectwa ukończenia kursu. Kształcenie można zrealizować z dofinansowaniem z Urzędu Pracy. Realizacja kursów to efektywny i elastyczny sposób na zdobycie nowych umiejętności, zwiększenie osiąganych zarobków i zyskanie przewagi na rynku pracy. Ponadto poza kursem UX designer warto też zrealizować inne kursy, np. z obszaru programowania czy grafiki, co pozwoli jeszcze lepiej przygotować się do pracy w branży IT.