Jak zdobyć uprawnienia rolnika?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://cdz.edu.pl/kursy/187/technik-rolnik-rl16-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-rl16/src-BlogTechn

Z pewnością zastanawiasz się w jaki sposób możesz zdobyć uprawnienia, które pozwolą ci na możliwość swobodniejszego poruszania się po urzędach w kwestii dofinansowania, dotowania swojej działalności, uprawy gospodarstwa rolnego. Polskim rolnikom żyje się zdecydowanie lepiej od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Jednak ten cały dostatek jest uzależniony od posiadanych kwalifikacji. Każdy rolnik musi trzymać się pewnych zasad, a także posiadać certyfikaty, które poświadczają zdobyte umiejętności. Nie da się ukryć, że także w przypadku tego zawodu, droga nie jest wcale taka łatwa. Jeśli nie chcesz znaleźć się na przysłowiowym zakręcie, to powinieneś pomyśleć o propozycji, o której za moment przeczytasz.

Mianowicie chodzi o inicjatywę Centrum Doskonalenia Zawodowego, która opiera się na innowacyjnym rozwiązaniu. Chodzi o internetowy kurs rolnika lub technika rolnika, którego zaliczenie sprawia, że będziesz posiadał wszystkie niezbędne kwalifikacje zawodowe, zgodnie z ustalonymi odgórnie przepisami prawa. Wykorzystywana metoda e-learningowa spotyka się z bardzo dobrymi opiniami. Podkreślają to także statystyki dotyczące wysokiej zdawalności. Ta innowacyjna forma kształcenia została wprowadzona przez wspomniane już wcześniej – Centrum Doskonalenia Zawodowego. Ta instytucja wystawia zaświadczenia ukończenia kursu zawodowego na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także wielu innych, odpowiednich rozporządzeń. Poza tym pokrywa się to z uprawnieniami stawianymi przez MEN. Dokument ten jest pełnoprawny, pozwala na legalną pracę, a także jest równoważny z tym, który osoba szkolona otrzymałaby, podczas gdy uczestniczyłaby w kursie prowadzonym w trybie stacjonarnym. Te dodatkowe kwalifikacje pozwalają także na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Ten doskonały pomysł Centrum Doskonalenia Zawodowego jest także potwierdzeniem zasadności znajdowania się tej instytucji w ewidencji szkół i placówek.

Zarówno kurs rolnika, jak i technika rolnika daje niezbędne uprawnienia rolnicze. Ważną też informacją jest to, że e-learning jest zgodny z nową podstawą programową. Stąd też kolejno, kurs rolnika oznaczony jest kodem kwalifikacji zawodowej RL.03, a szkolenie technika rolnika to RL16. Nie da się ukryć, że zdalne zdawanie egzaminu zawodowego spotkało się z bardzo dobrym odbiorem. To przede wszystkim szansa dla wszystkich tych, którzy nie są w stanie wygospodarować sobie wystarczającej ilości wolnego czasu. Dodatkowo przecież nie można zostawić samopas swojego gospodarstwa rolnego! Wiele osób cieszy się z tego faktu, że praktycznie o każdej porze dnia i nocy może poświęcić trochę czasu na odświeżenie informacji lub samorozwój.