Naturopata – kto to jest w dzisiejszych czasach?

naturopata

Współcześnie przyjmowanie leków nie jest niczym nowym i nietypowym, przez co często zapomina się o naturalnych rozwiązaniach, które pozwoliłyby ograniczyć stosowanie leczenia farmakologicznego. Jednak są specjaliści oferujący usługi z zakresu medycyny naturalnej, którzy obalają szkodliwe mity na jej temat. Więcej o tym opowiemy w dalszej części artykułu, a także odpowiemy na kilka pytań o naturopatę – kto to jest, gdzie może pracować i jakie szkolenie w tym kierunku warto wybrać.

Naturopatia w praktyce – dlaczego budzi kontrowersje?

Kontrowersje, które wzbudza stosowanie naturoterapii w praktyce, wynikają zazwyczaj z utartych stereotypów. Dotyczą one przekonania, że stosowanie naturalnych rozwiązań leczniczych jest przestarzałe i nieskuteczne. Ponadto często kojarzone są one z szamańskimi obrzędami czy magicznymi rytuałami, które nie poprawiają stanu zdrowia.

Faktem jest, że od najdawniejszych czasów stosowano zioła i rośliny w leczeniu. Jednak wiedza ta nie straciła na wartości po czasie – wręcz przeciwnie – jest nadal aktualizowana. Naturopatia to dziedzina, która czerpie ze stosowanych już rozwiązań leczniczych. Jednak wciąż prowadzone są badania dotyczące medycyny naturalnej, w celu poszerzania informacji na jej temat.

Naturopata – kto to jest?

Naturopata to specjalista w zakresie medycyny naturalnej, który zajmuje się leczeniem różnych schorzeń za pomocą roślin oraz ziół. Dzięki swojej szerokiej wiedzy z zakresu ziołolecznictwa skutecznie potrafi określić przyczynę dolegliwości klienta i wyznaczyć sposób pomocy.

Warto zaznaczyć, że naturopata przed rozpoczęciem terapii zapoznaje się z historią choroby, a także kondycją klienta i na tej podstawie wyznacza metodę pracy z daną osobą. Ponadto specjaliści ci zajmują się promowaniem zdrowego stylu życia, harmonizowaniem pracy organizmu, udzielaniem porad dotyczących profilaktyki i utrzymania ciała w dobrej formie.

Zapisz się na “Kurs Zawodowy Naturopaty”, by poznać wykorzystanie naturoterapii w praktyce

Praca naturopaty – gdzie możne znaleźć zatrudnienie?

Naturopaci pracują w miejscach, które oferują usługi terapeutyczne, lecznicze, a także kosmetyczne. Dodatkowo chętnie decydują na założenie własnej działalności lub wytwarzanie i sprzedaż produktów pochodzenia naturalnego.

naturoterapia w praktyce

W związku z tym specjalista ten znajdzie zatrudnienie m.in. w:

• gabinetach odnowy biologicznej,
  • drogeriach zielarsko-medycznym
  • uzdrowiskach,
  • gabinetach terapeutycznych,
  • laboratoriach,
  • salonach SPA,
  • ośrodkach terapii uzależnień i profilaktyki zdrowia.

Naturopata – kurs online

Przyszły naturopata kurs online może odbyć w wygodny sposób, dostosowując tempo nauki do własnych potrzeb. To dzięki możliwościom wykorzystania nowoczesnych platform dydaktycznych. Takie rozwiązanie oferuje “Kurs Zawodowy Naturopaty” oferowany przez naszą placówkę. Kursant samodzielnie decyduje również o miejscu, z którego rozpoczyna kształcenie, dlatego może połączyć kształcenie z innymi obowiązkami, dlatego też zdecydowanie warto wybrać to szkolenie.

Co daje naturopacie kurs online?

Kurs ten został przygotowany w taki sposób, aby uczestnik zdobył niezbędne kompetencje z zakresu naturoterapii w praktyce. Absolwent “Kursu Zawodowego Naturopaty” otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, które potwierdza zdobyte umiejętności. Uzyskane w ten sposób kwalifikacjezgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania.