Praca w sklepie zielarsko-medycznym – kto może się jej podjąć?

olejki z ziół

Zawód sprzedawcy często kojarzy się z mało interesującym zajęciem. Jednak dla niektórych może być to bardzo interesująca praca. Sklep zielarski lub zielarsko-medyczny oferuje m.in. napary, maści, olejki lub suszonki na bazie roślin. O każdym z tych produktów można wiele powiedzieć ze względu na ciekawy proces wytwarzania i właściwości tych ziół. Dlatego też praca w sklepie zielarsko-medycznym wcale nie musi być nudna, ale dużą rolę odgrywa tu zasób informacji posiadanych przez sprzedawcę.

Kompetencje potrzebne w pracy dla zielarza z własnym sklepem zielarsko-medycznym

Zielarz, który decyduje się otworzyć własny sklep zielarsko-medyczny, powinien mieć wszechstronną wiedzę. Przede wszystkim wiedzieć, jakie produkty sprzedaje i odpowiadać za ich jakość. Dlatego też ważne jest wiedza w zakresie towaroznawstwa zielarskiego. Prowadzący własny biznes musi nauczyć się prowadzić rozliczenia finansowe, obsługiwać kasę fiskalną, a także stosować techniki sprzedaży zgodnie z etyką zawodową.

Praca dla zielarza powinna stanowić nie tylko źródło utrzymania, ale i satysfakcji. W związku z tym istotne jest, aby sklep zielarsko-medyczny otworzyła osoba zainteresowana poszerzaniem swojej wiedzy w zakresie roślin i ziół. Dodatkowo cenione są kompetencje społeczne niezbędne do prawidłowej obsługi klienta.

Zadania zielarza w pracy – sklep zielarski

Osoba, która rozpoczyna pracę w sklepie zielarskim, wykonuje zadania nie tylko sprzedawcy, ale i zielarza. Oznacza to, że poza dbaniem o zaopatrzenie lokalu i wydawaniem produktów, zajmuje się także doradztwem w kwestii wyboru mieszanek ziół. W związku z tym pracownik musi zdobyć odpowiednią wiedzę na temat towaroznawstwa zielarskiego.

olejki ziołowe

Ponadto sprzedawca prowadzi pełną obsługę klienta i przygotowuje oferty handlowe, dlatego też ma wpływ na to, jak jego miejsce pracy jest odbierane przez kupujących. Osoba zatrudniona w sklepie zielarskim ma obowiązek prowadzenia dokumentacji sprzedażowej. Ponadto musi współpracować z dostawcami produktów.

Dla kogo jest i jakie możliwości daje kurs zielarski online?

Jeżeli przyszły właściciel lub sprzedawca w sklepie zielarsko-medycznym chciałby wykonać kurs zielarski online, to warto, aby wybrał szkolenie, które zapewni mu wiedzę niezbędną do podjęcia pracy w tym zawodzie. Takie rozwiązanie zapewnia Kurs Towaroznawstwa Zielarskiego oferowany przez Centrum Doskonalenia Zawodowego

Jest to szkolenie dla wszystkich, którzy chcą zdobyć wiedzę na temat: dietetyki, fizjologii, towaroznawstwa, sprzedaży produktów medycznych itd. Aby przystąpić na kurs zielarski online trzeba mieć jedynie ukończony 18. rok życia i wykształcenie minimum średnie.

Absolwent Kursu Towaroznawstwa Zielarskiego otrzymuje uprawnienia z zakresu towaroznawstwa zielarskiego, dzięki czemu może otworzyć własny sklep zielarsko-medyczny lub podjąć zatrudnienie w tego typu miejscach. Potwierdza to wystawiane zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.