Zielarstwo i co dalej? Poznaj zawód przyszłości

zielarstwo kurs online

Zawód zielarza-fitoterapeuty można określić jako przyszłościowy, ponieważ coraz więcej osób ceni sobie powrót do naturalnych metod leczenia, a także ze względu na rosnącą ilość badań na temat wpływu roślin na zdrowie człowieka. W związku z tym artykuł ten posłuży, by udzielić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące kursu zielarskiego i pracy jako zielarz-fitoterapeuta.

Jak zostać zielarzem?

Zielarzem zostaje osoba, która ma wszechstronną wiedzę z zakresu botaniki, bromologii, farmakognozji, dietetyki itd. Zielarz-fitoterapeuta musi nie tylko rozpoznawać rośliny, ale także wiedzieć, w jaki sposób je przetwarzać i przechowywać. Jest odpowiedzialny za wytworzone wyroby zielarskie, kosmetyczne oraz suplementy diety, dlatego musi dbać o to, by nie były one szkodliwe dla zdrowia konsumentów. Zielarz-fitoterapeuta powinien potrafić udzielić zainteresowanym jego produktami informacji o możliwościach, ale także skutkach ich stosowania.

Warto mieć udokumentowaną wiedzę i umiejętności w tym zakresie, dlatego też osoba pragnąca rozpocząć pracę w tym zawodzie, powinna ukończyć odpowiednie szkolenie, np. “Kurs Zielarz-Fitoterapeuta”.

Jaki kurs, żeby dobrze zarabiać?

Wybór odpowiedniego kursu zielarskiego może przyczyniać się do osiągnięcia sukcesu w branży i wysokich zarobków. Jednak należy zwrócić uwagę na to, że nie jest to jedyny czynnik, który ma na to wpływ. Liczy się także doświadczenie, jakość usług, lokalizacja, reklama itd.

Faktem jest, że wiedza i umiejętności są bardzo cenione we współczesnych czasach, szczególnie w mało popularnych zawodach, do których należy zielarz-fitoterapeuta. Warto wybrać oferowany przez nas “Kurs Zielarz-Fitoterapeuta”, ponieważ został on opracowany tak, by uczestnik zdobył wszechstronną wiedzę z zakresu fitoterapii i dziedzin pokrewnych.

zielarz

Co po kursie zielarskim?

Uczestnik, który pozytywnie ukończy “Kurs Zielarz-Fitoterapeuty” zdobywa kwalifikacje zielarza-fitoterapeuty zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania. Zielarz-fitoterapeuta otrzymał numer: 323012.

Absolwent tego kursu otrzymuje także zaświadczenie w języku polskim o ukończeniu szkolenia, co potwierdza zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w tym zawodzie. Dzięki temu absolwent może znaleźć legalne zatrudnienie w różnego typu miejscach związanych z przetwarzaniem roślin i ziołolecznictwem.

Naucz się przetwarzać rośliny i zioła na “Kursie Zielarz-Fitoterapeuta”

Co można robić po zielarstwie?

Osobę po zielarstwie określa się jako fitoterapeutę. Zajmuje się on pozyskiwaniem, przechowywaniem i przetwarzaniem ziół w celach terapeutycznych i kosmetycznych. Ponadto często podejmuje współpracę z farmaceutami i lekarzami lub badaczami, aby odkrywać nowe właściwości lecznicze roślin.

Zielarz-fitoterapeuta może założyć własną działalność gospodarczą lub podjąć pracę w:

• gabinetach odnowy biologicznej,
  • SPA,
  • laboratoriach,
  • fabrykach produkcyjnych,
  • sklepach z ziołami,
  • drogeriach itd.

Ile kosztuje kurs zielarski?

Cena za “Kurs Zielarz-Fitoterapeuta” znajdujący się w naszej ofercie wynosi 1599 zł. Jest to kwota za dostęp do szkolenia i wydania dokumentów ukończenia kursu oraz ich wysłanie. Co więcej, płatność za “Kurs Zielarz-Fitoterapeuta” można rozłożyć na raty. Koszt szkolenia może ulec zmianie, dlatego po informacje na temat aktualnej oferty i rabatów odsyłamy na stronę: https://cdz.edu.pl/kursy/176/kurs-zielarz-fitoterapeuta