Przyspieszony kurs kosmetyczny i jego walory

kosmetyczka w pracy

Obecnie zauważa się coraz szybszy rozwój branży beauty. Paznokcie hybrydowe, makijaże permanentne czy inne trwalsze upiększenia już nikogo nie zadziwiają. Wiąże się to z rosnącym na rynku pracy zapotrzebowaniem na kosmetyczki. Zajmują się one nie tylko poprawą wyglądu, ale także zabiegami pielęgnacyjnymi, w szczególności w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i stóp.

Pracująca kosmetyczka zawód swój określa jako ciekawy, ponieważ można rozwijać w nim swoje pasje i kreatywność, poznawać wiele osób, a także samodzielnie ustalać konkurencyjne ceny. Dla zainteresowanych podjęciem takiej pracy doskonałym sposobem jest przyspieszony kurs kosmetyczny, dzięki któremu kursant zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu kosmetyki.

Czy przyspieszony kurs kosmetyki daje odpowiednie kwalifikacje?

Najpopularniejszą drogą kształcenia kosmetyczki jest szkoła zawodowa, a po uzyskaniu pełnoletności wybór często pada na szkołę policealną. Placówki te dają możliwość zdobycia zawodu, ale czas trwania nauki wynosi aż 2 lata. Wybór takiej szkoły wynika często z braku odpowiednich informacji lub strachu przed kształceniem online. Zupełnie niepotrzebnie! Kursy kosmetyczne online są sprawdzoną metodą nauczania, której program nie odbiega zupełnie od tego oferowanego podczas nauczania stacjonarnego.

Centrum Doskonalenia Zawodowego oferuje Kurs Zawodowy Kosmetyczny, dzięki któremu uczestnik szkolenia otrzymuje kwalifikacje kosmetyczne zgodne z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Zgodnie z klasyfikacją zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy kosmetyczka została sklasyfikowana pod numerem: 514202.

Dlaczego warto wybrać kurs kosmetyczny online?

Największym atutem kursu zawodowego online jest możliwość zdobycia wiedzy i kwalifikacji, niezbędnych do pracy w wymarzonym zawodzie, w szybszy i bardziej dostępny sposób. Wynika to z tego, że kurs kosmetyczny oferowany przez Centrum Doskonalenia Zawodowego, przygotowany jest na 160 godzin nauki. Co więcej, forma online pozwala przyswoić wiedzę we własnym tempie finalny czas trwania zależy od dyspozycyjności kursanta. Dodatkowo pozwala to zaoszczędzić czas i koszty związane z dojazdami, ponieważ kurs można wykonywać w wybranym przez siebie miejscu.

zabiegi kosmetyczne

Materiały dydaktyczne kursu kosmetycznego zostały opracowane przez specjalistów z tym zakresie. Natomiast platforma e-learningowa stworzona jest tak, by proces nauki odbywał się w sposób intuicyjny. Kształcenie zdalne oferuje również ciekawszą formę przyswajania wiedzy, gdyż informacje przedstawiane są za pomocą prezentacji, audiobook’ów oraz wykładów.

Zaświadczenie ukończenia kursu internetowego jest honorowane tak samo jak po ukończeniu szkolenia stacjonarnego i umożliwia podjęcie legalnego zatrudnienia nie tylko na terenie Polski.

Program przyspieszonego kursu kosmetycznego

Program Kursu Zawodowego Kosmetycznego online wcale nie jest uboższy niż ten w przypadku kursów stacjonarnych. Przygotowujący materiały specjaliści Centrum Doskonalenia Zawodowego opracowali tematy, które są niezbędne do podjęcia zawodu.

Zawodowy kurs kosmetyczny obejmuje następujące zagadnienia:

• podstawy anatomii,
  • podstawy dermatologii,
  • masaż twarzy,
  • manicure i zabiegi pielęgnujące na dłonie,
  • peelingi kosmetyczne i ich zastosowanie.

Odpowiednie przygotowanie i sukcesywne uzupełnianie wiedzy w zakresie wykonywanych usług umożliwia kosmetyczce podjęcie wymarzonej pracy w zawodzie.