Jak zdobyć certyfikat kucharza? Ceny i długości kursów

kucharz kurs

Kucharz powinien być wyposażony umiejętności umożliwiające mu nie tylko smaczne przygotowywanie dań, ale także w kompetencje pozwalające sprawnie zarządzać pracownikami w kuchni. Wiedzę taką może zdobyć podczas specjalnie dopasowanych do tych wymogów kursów, np. “Kursu Kucharskiego I stopnia ” wraz z “Kursem Kucharskim II stopnia ”. W dalszej części artykułu omówimy, czego można nauczyć się na takim szkoleniu, a także wskażemy ceny i długości kursów dla kucharzy.

Ile trwa kurs kucharski?

Czas trwania oferowanego przez nas “Kursu Kucharskiego I Stopnia” trwa 80 godzin. Tak samo jest w przypadku “Kursu Kucharskiego II stopnia”, który również trwa 80 godzin. Zatem czas trwania 2-stopniowego kursu kucharskiego trwa 160 godzin.

Jednak należy podkreślić, że jest to szacowany czas, jaki uczestnik szkolenia może przeznaczyć na naukę, ponieważ w trosce o potrzeby naszych kursantów, nasza placówka nie nakłada limitu czasu na ukończenie kształcenia

Po zakupieniu “Kursu Kucharskiego I Stopnia” lub “Kursu Kucharskiego II Stopnia” kursant dostaje dostęp do indywidualnego konta, na którym udostępnione są przeznaczone dla niego materiały dydaktyczne. Uczestnik ma możliwość przerabiania materiału we własnym tempie, zgodnie ze swoimi możliwościami i preferencjami. Wykonane postępy w kształceniu są zapisywane, w związku z czym kursant może wrócić do nauki w wybranym przez siebie momencie. Oznacza to, że finalny czas trwania kursu kucharskiego zależy od kursanta.

Poznaj tajniki pracy kucharza podczas „Kursu Kucharskiego I Stopnia”

Czego można nauczyć się na kursie kucharza?

To, czego można nauczyć się na kursie kucharza, zależy od programu zaproponowanego przez placówkę oświatową, która go realizuje. Warto, aby taka forma szkolenia była dopasowana do współczesnych potrzeb rynku pracy, a także uwzględniała aktualne trendy branżowe.

Proponowany przez nas 2-stopniowy kurs kucharski został przygotowany w ten sposób, by sprawdził się zarówno dla osób pracujących już w zawodzie pragnących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, a także dla osób, które dopiero chcą nabyć kwalifikacje potrzebne do rozpoczęcia pracy jako kucharz.

W związku z tym podczas kształcenia na 2-stopniowym kursie kucharskim omawiane są kompetencje miękkie przydatne kucharzowi dotyczące asertywności, radzenia sobie ze stresem itd. Dodatkowo uwzględniono naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zapoznania się z wymogami prawnymi i sanitarnymi wraz z zasadami BHP w pracy kucharza.

certyfikat kucharza

Ponadto 2-stopniowy kurs kucharski przybliża tematy, takie jak: podstawy technologii żywienia, dobór sprzętu i produktów, techniki krojenia oraz obróbki cieplnej, a także eksponowania potraw. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie oferty: https://cdz.edu.pl/kursy/171/kurs-kucharski-i-stopnia

Jak zdobyć certyfikat kucharza?

Aby otrzymać certyfikat kucharza na dedykowanym do tego kursie, należy pozytywnie przejść cały proces kształcenia na nim. Absolwent “Kursu Kucharskiego I Stopnia” lub “Kursu Kucharskiego II Stopnia” otrzymuje nie tylko certyfikat potwierdzający ukończenie kursu, ale także zaświadczenie MEiN potwierdzające kwalifikacje zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania opartej na Międzynarodowym Standardzie ISCO.

Ile kosztuje kurs na szefa kuchni?

Szefem kuchni może zostać osoba, która ma nie tylko dobry smak i umiejętności kulinarne, ale także wie, w jaki sposób planować i organizować zadania w kuchni. Dlatego też osoba na tym stanowisku potrzebuje wszechstronnej wiedzy związanej z pracą w gastronomii.

Cena za “Kurs Kucharskiego I Stopnia” wynosi 1949 zł. Tyle samo kosztuje “Kurs Kucharski II Stopnia”. Cena ta zawiera dostęp do szkolenia, wydanie dokumentów ukończenia kursu oraz ich wysłanie.

Warto podkreślić, że płatność za te szkolenia można rozłożyć na raty. Co więcej, cena może ulec zmianie, dlatego po informacje na temat aktualnej oferty i rabatów odsyłamy na stronę: https://cdz.edu.pl/.