Jakie usługi może świadczyć kosmetolog?

kosmetolog zarobki

To, czym zajmuje się kosmetolog, zależy od jego umiejętności oraz oferty gabinetu, w którym jest zatrudniony. Specjalista ten w wykonuje swoje zadania zawodowe samodzielnie w miejscu, gdzie odbywa się jego praca. Kosmetolog może również współpracować z innymi specjalistami zajmującymi się skórą.

Praca kosmetologa – czym się zajmuje osoba na tym stanowisku?

Zawód kosmetologa wiąże się przede wszystkim z działalnością mającą na celu poprawianie i przywracanie urody skóry. Oznacza to, że do tego specjalisty zgłaszają się osoby, które borykają się ze zmianami skórnymi niekorzystnie wpływającymi na wygląd. Kosmetolog prowadzi również profilaktykę, z tym że zajmuje się nimi we współpracy z dermatologami.

Kosmetolog wykonuje zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, takie jak: aromaterapia, depilacja, peelingi, mikrodermabrazja, złuszczanie naskórka, masaże itd. Oferta usług zależna jest od możliwości gabinetu i posiadanego sprzętu, a także umiejętności korzystania z niego.

Kosmetolog – zarobki

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń w pracy kosmetologa zarobki oscylują pomiędzy 3330 zł a 5000 zł brutto. Wynika z tego, że mediana miesięcznej wypłaty kosmetologa wynosi 4040 zł brutto. Dodatkowo może on otrzymywać od pracodawców benefity w postaci: zniżki na firmowe produkty i usługi, dofinansowania na kursy kosmetologiczne.

kurs kosmetologa

Jak wskazują dane, kosmetolog zarobki swoje otrzymuje adekwatnie do wykształcenia oraz doświadczenia w branży. Ponadto na wysokość wynagrodzenia wpływają również województwo i wielkość firmy. Dobrze prosperujące gabinety kosmetologiczne mogą pozwolić sobie na to, aby zwiększyć stawkę pracownikowi. W przypadku braku klientów jest to niemożliwe, ponieważ właściciele takich usług poza pensją pracownika, muszą inwestować także w utrzymanie lokalu, sprzęt oraz produkty. Zazwyczaj w dużych miastach proponowane dla kosmetologa zarobki są większe niż w małych miejscowościach.

Czy warto robić kursy kosmetyczne online?

Kursy kosmetologiczne online są dobrym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które chcą połączyć kształcenie z innymi obowiązkami. Aby rozpocząć naukę, kursant potrzebuje jedynie urządzenie z dostępem do Internetu. Dzięki temu może uczestniczyć w szkoleniu w wybranym przez siebie miejscu i o każdej porze.

Materiały dydaktyczne oferowane na Zawodowym Kursie Kosmetologa, przygotowane przez specjalistów z Centrum Doskonalenia Zawodowego, opracowane zostały w ciekawy sposób tak, by nie odbiegały one od tradycyjnych metod nauczania. Warto dodać, że uczestnik ma możliwość powrotu do wybranych zagadnień, co nie zawsze jest możliwe podczas szkoleń stacjonarnych.

Co daje kurs kosmetologa?

Kurs kosmetologa jest sposobem na uzyskanie kwalifikacji w zawodzie zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie klasyfikacji zawodów. Kosmetolog otrzymał numer: 229903.

Centrum Doskonalenia Zawodowego wystawia absolwentowi szkolenia zaświadczenie na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz certyfikat ukończenia kursu kosmetologicznego. Dokumenty te potwierdzają wiedzę i umiejętności zdobyte przez kursanta. Dzięki temu może on podjąć legalne zatrudnienie w gabinetach zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.