Kurs Tester Oprogramowania i powody wzrostu jego popularności

tester w pracy

Współczesne urządzenia wymagają oprogramowania, aby mogły działać prawidłowo. W związku z tym rośnie popularność pracowników zajmujących się oprogramowaniem. Praca ta wymaga jednak wielu umiejętności, dlatego niezbędne jest odpowiednie przygotowanie do jej podjęcia. Dlatego też warto wybrać szkolenie, które zawiera w sobie kursy: tester automatyczny i manualny. Dzięki temu uczestnik zdobędzie wszechstronną wiedzę potrzebną do pracy jako tester oprogramowania.

Dla kogo organizowane są kursy na testera oprogramowania?

Kursy na testera oprogramowania organizowane są dla osób, które chcą pracować w zawodzie wskazanym w nazwie szkolenia. Głównym zadaniem na tym stanowisku jest weryfikowanie poprawności działania programów informatycznych. Polega to na przygotowywaniu raportów dotyczących błędów i przyczyn występujących problemów technicznych.

Zatem kurs testera oprogramowania jest odpowiednim wyborem dla osób zainteresowanych branżą IT. Szczególnie jeżeli chcą uczestniczyć w procesie tworzenia programów informatycznych na różnych jego etapach. Wybierając szkolenie w Centrum Doskonalenia Zawodowego, trzeba spełniać jedynie dwa warunki: mieć ukończony 18. rok życia i wykształcenie minimum podstawowe.

Szkolenie testera oprogramowania daje szanse na znalezienie ciekawej pracy

IT to branża, które nadal najprężniej się rozwija, co wiąże się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na pracowników zajmujących się diagnostyką oprogramowań. W związku z tym osoby po szkoleniu testera oprogramowania są cenione na rynku pracy i mają możliwość znalezienie ciekawego zatrudnienia. Jest to główny powód, dla którego wzrasta zainteresowanie tym kierunkiem.

IT program

Osoba wykształcona w tym kierunku może zatrudnić się m.in.: firmach informatycznych, zespołach developerskich, a także świadczyć usługi niezależnie lub wykonywać usługi indywidualnie.

Tester oprogramowania – kurs online

Kurs Testera Oprogramowania online oferowany przez Centrum Doskonalenia Zawodowego spełnia ww. warunki. Program został opracowany tak, by uczestnik zdobył kwalifikacje zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania opartej na Międzynarodowym Standardzie ISCO.

Podczas szkolenia uczestnik nauczy się:

• tworzenia planu testów, scenariuszy i przypadków testowych;
  • wykonywanie testów: funkcjonalnych, niefunkcjonalnych, strukturalnych oraz automatycznych;
  • opracowywania dokumentacji testowej;
  • raportowania błędów.

Przyszły tester oprogramowania kurs online może wykonać z dowolnego miejsca, a także w wybranych przez siebie godzinach. Elastyczność ta wpływa na efektywniejsze przyswajanie informacji dostosowane do możliwości uczestnika. Ukończeniu kursu zostaje potwierdzone zaświadczeniem w języku polskim.

Czy kurs testera oprogramowania online jest honorowane tak jak szkolenie stacjonarne?

Zaświadczenie ukończenia kursu wydawane jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, w związku z tym nie przewiduje adnotacji dotyczącej e-learningowej formy kursu. Dokument ten jest honorowany tak samo jak po ukończeniu kursu stacjonarnego zarówno w instytucjach prywatnych jak i państwowych na terenie całej UE.