Kursy kosmetologiczne dla każdego? Wyjaśniamy

kosmetolog

Praca kosmetologa związana jest bezpośrednio z przeprowadzaniem zabiegów wpływających na utrzymanie lub poprawę kondycji skóry. Jest to zawód wymagający wszechstronnej wiedzy nie tylko w zakresie pielęgnacji, ale i profilaktyki. Odpowiednie kompetencje są kluczem do tego, aby podjąć pracę na tym stanowisku. Warto dodać, że istnieje kilka sposobów na to, jak zostać kosmetologiem. Wybór jednego z nich zależy od indywidualnych możliwości i preferencji osoby chcących zdobyć zatrudnienie w tej branży.

Jak zostać kosmetologiem?

Aby podjąć pracę kosmetologa, należy podjąć jedną z metod zdobycia umiejętności potrzebnych do wykonywania tego zawodu. Można tego dokonać za sprawą ukończenia studiów kierunkowych lub zdecydować się na podjęcie szkolenia dla kosmetologów

Warto podkreślić, że w celu rozpoczęcia nauki na uczelni, należy zdać maturę i otrzymać z niej wyniki, które zapewnią studentowi miejsce na danym kierunku. Ponadto liczba osób mogących podjąć studia jest ograniczona. Takiego problemu nie ma w przypadku kursów kosmetycznych online, ponieważ nauka zdalna wpływa na to, że nie ma ustanowionych limitów przyjmowanych uczestników. Należy jedynie spełniać dwa warunki: mieć ukończone 18 lat oraz wykształcenie podstawowe.

Czy kurs zawodowy wystarczy, aby podjąć pracę kosmetologa?

Kurs Zawodowy Kosmetologa online oferowany przez Centrum Doskonalenia Zawodowego umożliwia uzyskanie kwalifikacji w zawodzie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie klasyfikacji zawodów. Kosmetolog otrzymał numer: 229903.

Absolwent otrzymuje dwa dokumenty: zaświadczenie na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz certyfikat ukończenia szkolenia dla kosmetologów, które potwierdzają wiedzę i umiejętności zdobyte przez kursanta. Dzięki temu może podjąć legalne zatrudnienie w gabinetach zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Ile zarabia kosmetolog?

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń mediana miesięcznej wypłaty kosmetologa wynosi 4040 zł brutto. Dane wskazują, że wpłata na tym stanowisku oscyluje pomiędzy 3330 zł a 5000 zł brutto. Istnieje kilka czynników wpływających na to, ile zarabia kosmetolog – są one związane z kompetencjami pracownika i możliwościami gabinetu.

pielęgnacja skóry

Po pierwsze wypłata uzależniona jest od wykształcenia oraz doświadczenia w pracy kosmetologa. W związku z tym im dłuższy staż na tym stanowisku, a dzięki temu większe umiejętności, tym większe zarobki. Nie bez znaczenia pozostaje funkcjonowanie gabinetu i jego wielkość, a także położenie, ponieważ zazwyczaj to w dużych miastach proponowane wynagrodzenie jest większe niż w małych miejscowościach.

Do tego, ile zarabia kosmetolog, często można dodać również benefity oferowane przez pracodawców. Wśród nich zalicza się: zniżki na firmowe produkty i usługi, dofinansowanie szkoleń dla kosmetologów i kursów zawodowych.

Kurs kosmetologii online

Kurs Zawodowy Kosmetologa opracowany jest z myślą o wszystkich osobach, które chcą rozpocząć pracę kosmetologa. Szkolenie pozwala zdobyć wiedzę z zakresu fizykochemicznych i biologicznych podstaw nauk o zdrowiu, a także nauk o kulturze fizycznej. Kursant zapoznaje się również z budową i funkcjami organizmu człowieka w zakresie dziedzin i dyscyplin naukowych zgodnych z programem.

Zajęcia prowadzone są za pomocą platformy e-learningowej, na której znajdują się materiały dydaktyczne opracowane przez specjalistów z Centrum Doskonalenia Zawodowego. Taka forma kształcenia sprawdzą się u osób, które przez nadmiar obowiązków lub utrudnienia wynikające z niepełnosprawności, nie mogą uczyć się stacjonarnie. W tym przypadku kursant sam decyduje: od kiedy i w jakim miejscu rozpoczyna naukę.