Kursy zawodowe – dlaczego warto je robić? Opinie

kursy-zawodowe-opinie

Wieloletnie zdobyte dawno wykształcenie nie zawsze pozwala na uzyskanie stabilnej i dobrze płatnej pracy. Jest tak z powodu dynamicznie zmieniającego się świata i różnych oczekiwań pracodawców. Aby jednak zmienić dotychczasowe zatrudnienie lub postarać się o dobrze płatną pracę, nie trzeba ponownie realizować planu kilkuletnich studiów. Zdobycie nowej profesji umożliwiają kursy zawodowe. Opinie osób, które uzyskały w ten sposób wymarzoną pracę, to potwierdzają.

Rola i znaczenie kursów zawodowych

Rynek pracy jest dziś znacznie bardziej dynamiczny niż kiedyś. Wzrasta też zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zajmują się określonymi działaniami czy systemami. Aby realizować takie zadania, często nie są potrzebne studia, a wystarczą jedynie kursy zawodowe. Opinie osób poszukujących zatrudnienia, jak i pracodawców to poświadczają.

Ponadto realizacja studiów, które trwają zazwyczaj kilka lat, może spowodować, że w chwili ich ukończenia zapotrzebowanie na pracowników po danym kierunku będzie już mniejsze niż w roku bieżącym. Warto też mieć na uwadze, że obecnie do wyboru jest wiele kursów i szkoleń różnego typu. To nie tylko sposób na zdobycie nowego fachu, ale też szansa na aktualizację wiedzy i umiejętności w danej dziedzinie, poszerzenie posiadanych kwalifikacji i rozwój osobisty. Zrealizowanie kursu zawodowego jest zatem sposobem na zwiększenie swoich szans na rynku pracy i zyskanie przewagi nad konkurencją w różnych procesach rekrutacyjnych.

Kursy zawodowe i podniesienie posiadanych kwalifikacji to również zwiększenie swoich szans na awans zawodowy na już obejmowanym stanowisku oraz możliwość uzyskania wyższych zarobków.

ZWIĘKSZ SWOJE KWALIFIKACJE LUB ZDOBĄDŹ NOWY ZAWÓD. WYBIERZ KURSY ZAWODOWE!

Kursy zawodowe w Centrum Doskonalenia Zawodowego – oferta

Centrum Doskonalenia Zawodowego to możliwość wyboru spośród kilkudziesięciu kursów zawodowych z obszaru różnych dziedzin, od IT poprzez edukację czy usługi. Każdy z nich zapewnia kompleksową wiedzę oraz nabycie umiejętności zgodnych z obecnymi wymogami. Wszystkie kursy zawodowe w Centrum Doskonalenia Zawodowego są również na bieżąco aktualizowane zgodnie z obowiązującymi zmianami w prawie lub też innymi obostrzeniami czy wprowadzanymi innowacjami.

W ofercie CDZ znajdują się m.in. takie kursy jak:

• Kurs .NET developer C#,
  • Kurs Java developer,
  • Kurs Kadry i Płace,
  • Kurs Przedstawiciela Handlowego,
  • Kurs Konsultanta Ślubnego,
  • Kurs Kierownika Wycieczek,
  • Kurs Pośrednika w obrocie nieruchomościami,
  • Kurs na Spedytora,
  • Kurs zawodowy Naturopaty i wiele innych.
kursy-zawodowe-opinie

Centrum Doskonalenia Zawodowego i kursy zawodowe – opinie

W wyborze odpowiedniego kursu zawodowego warto wziąć pod uwagę własne zainteresowania, możliwości zdobycia zatrudnienia lub pomysł na biznes. Kluczowa jest również jakość kursów. Ważne, aby po ukończeniu kształcenia wydawane były stosowne zaświadczenia honorowane w docelowych instytucjach czy miejscach pracy. Warto też postawić na kursy, dzięki którym możliwe jest zaoszczędzenie czasu i dopasowanie kształcenia do codziennego rozkładu zajęć.

Przed wyborem odpowiedniego kursu zawodowego dobrze jest też zapoznać się z opiniami absolwentów. Przykłady odnośnie do kursów w CDZ to m.in.:

• „Materiały dydaktyczne przygotowane zostały przez najlepszych w swojej dziedzinie specjalistów, którzy potrafili w punkt trafić do szerszego grona odbiorców, objaśniając konieczną do zdobycia wiedzę w prosty sposób. Jestem bardzo zadowolona”,
  • „Kurs pełen precyzyjnej wiedzy, cząstkowe testy pomagające utrwalić wiedzę. Można zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania zawodu kosmetologa. Stanowi też doskonały wstęp do podjęcia studiów kosmetologicznych”,
  • „Kurs bardzo obszerny, obejmujący wszystkie istotne podstawowe informacje. Niebywałą zaletą jest to, że każdy może przeznaczyć na kurs tyle czasu, ile potrzebuje. Pozwala to cieszyć się bardziej zdobywaną wiedzą :)”.

Kursy zawodowe w CDZ – wybierz idealną propozycję dla siebie już dziś!

Jeśli zależy Ci na solidnym kursie, który umożliwi zdobycie aktualnej i obszernej wiedzy oraz niezbędnych umiejętności, oraz prowadzony jest przez specjalistów w danej branży, wybierz Kursy zawodowe dostępne na platformie dydaktycznej Centrum Doskonalenia Zawodowego. Kursy są prowadzone m.in. w oparciu o  Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki oraz inne zapisy prawne i rozporządzenia kluczowe dla danej dziedziny czy zawodu. Absolwent wybranego przez siebie kursu otrzymuje dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz certyfikat w języku polskim lub polskim. Dzięki uzyskanej akredytacji uczelni wyższej możliwe jest także ubieganie się o dodatkową dokumentację wydawaną przez uczelnie w postaci dyplomu w skórzanej oprawie oraz świadectwa ukończenia kursu. Kształcenie można zrealizować z dofinansowaniem z Urzędu Pracy. Sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.