Zarobki groomera w 2023 roku, czy to się opłaca?

Chociaż nie ma dostępnych aktualnych statystyk dotyczących ilości gospodarstw domowych, w których mieszkają właściciele czworonogów w 2023 r., to nietrudno stwierdzić, że jest ich coraz więcej. Wpływa na to zmiana podejścia Polaków do zwierząt, o czym będziemy pisali w dalszej części artykułu. Dodatkowo poruszymy temat tego, jak to wpływa na pracę groomera i czy opłaca się podejmować tę profesję.

Podejście Polaków do zwierząt się zmienia 

Z roku na rok można zauważyć coraz więcej osób spacerujących ze swoimi pupilami, co widoczne jest szczególnie w mieście. W związku z tym nie dziwi już fakt, że w parkach powstają wybiegi lub place zabaw dla zwierząt. 

Nie od dziś wiadomo, że “pies to najlepszy przyjaciel człowieka”, jednak aktualnie można dostrzec zmianę podejścia Polaków do wszystkich zwierząt. Często pupile są traktowane jako członkowie rodziny i fakt stosowania określeń typu: “psia mama”, “psi tata” przestaje już zadziwiać. To wpływa na to, że właściciele zwierząt chętniej inwestują w swoje “pociechy”, co przekłada się na rozwój miejsc przeznaczonych dla czworonogów, typu: SPA, hotele, czy też  psi fryzjerzy.

Ile zarabia groomer w 2023 r.?

Nie da się wskazać jednej kwoty określającej, ile zarabia groomer w 2023 r. Zawód ten dopiero zyskuje na popularności, w związku z tym jeszcze nie zebrano jeszcze odpowiedniej liczby danych, by określić średnie zarobki w tej branży. Nie został on nawet sklasyfikowany w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń, którego celem jest przedstawienie danych na temat wysokości wynagrodzenia na różnych stanowiskach.

zarobki groomera

Jednak należy podkreślić, że groomerzy prowadzą działalność usługową, w której specjalista ten sam może decydować o cenniku. Koszt tej usługi zależy od wielkości psa i rodzaju sierści, z jaką ma się do czynienia, a wizyta u groomera może kosztować od 80 zł do 500 zł przy rasach typu: nowofundland, terier rosyjski. W związku z tym można powiedzieć, że zawód groomera jest opłacalny.

Zapisz się na „Kurs Zawodowy Groomera (Strzyżenie psów)” i zdobądź wiedzę potrzebną do pracy jako groomer

Ile może zarobić groomer? Czynniki wpływające na wynagrodzenie

Na to, ile może zarobić groomer, wpływa w dużym stopniu miejsce oferowanych usług. Zazwyczaj w większych miastach ceny za usługi psiego fryzjera są wyższe niż w małych miejscowościach. Z kolei małe miasta cechuje to, że salony nie mają dużej konkurencji. Często jest też tak, że groomerzy decydują się na stworzenie salonu przewoźnego, co daje im większe możliwości dotarcia do klienta

Należy podkreślić, że działalność usługowa charakteryzuje się tym, że klient nie wykupuje konkretnego przedmiotu, a jedynie płaci za rezultat wykonanej pracy. W związku z tym groomer zarobki swoje uzależnia także od jakości swoich usług, a także kontaktu z klientem. Jeżeli właściciel psa jest zadowolony z wykonanej pracy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie wracał do tego samego salonu i poleci go innym, a to przełoży się na rozwój działalności i lepsze zarobki groomera.

Czy zawód groomera się opłaca?

O opłacalności zawodu groomera można mówić nie tylko w aspektach finansowych, ponieważ jest to praca, która może dawać dużo satysfakcji. Wykonywanie zawodu, z którego jest się zadowolonym, wpływa także na inne sfery życiowe

Praca jako psi fryzjer jest świetnym wyborem dla osób, które przede wszystkim lubią zwierzęta i mają do nich odpowiednie podejście. Oznacza to, że groomer powinien potrafić odczytywać zachowania psa i zadbać o bezpieczeństwo własne, jak i czworonoga. Jest to również dobry pomysł na zatrudnienie dla osób kreatywnych, które mają własne pomysły na stylizację fryzur i potrafią przewidzieć efekty swoich koncepcji. 

Większe umiejętności to wyższe zarobki

Nabycie odpowiedniej wiedzy na temat psów i umiejętności fryzjerskich ma kluczowe znaczenie dla budowania swojej pozycji w branży, co przekłada się na zarobki. Dlatego też warto zdecydować się na oferowany przez nas “Kurs Zawodowy Groomera (Strzyżenie psów)”, który przygotowuje kursanta do podjęcia pracy jako psi fryzjer

Uczestnik tego szkolenia zostanie wyposażony w wiedzę na temat psiej pielęgnacji i psychologii, a także marketingu i postaw pracy groomera. Co więcej, absolwent otrzyma zaświadczenie ukończenia kursu potwierdzające nabyte kwalifikacje. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania opartej na Międzynarodowym Standardzie ISCO.